Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megtartsák vagy ne? SOS!

Megtartsák vagy ne? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma délután találtam egy gyönyörű szürke kiscicát, és hazahoztam.De nagyon tanácstalan vagyok, hogy megtartsam,vagy inkább keressek neki egy megfelelő otthont. Nálunk csak kinti cica lehetne. De így mi lenne vele télen? Tartósan mínusz 20 fokokban? Nem fázna meg? Pici az udvarunk. Elég lenne neki? Hogy tudnám megakadályozni, hogy elkóboroljon? Mennyibe kerül az ivartalanítás, az oltások? Nagyon szeretném is, meg tartok is tőle. Pl., hogy mi lesz, ha megszeretik a gyerekeim, de valahogy mégis eltűnik.:(

Kérlek, segítsetek dönteni! Holnap este jön haza a lányom, addigra mindenképp el kell döntenem!

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!


2017. aug. 28. 21:35
 1/10 anonim válasza:
20%
Tartsatok meg (: Nincs valami mellekepulete a haznak vagy valami szoba ahol megis ellenne?
2017. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Semmi baja nem lesz télen, sok helyre be tud húzódni, és bundája is van. Ne aggódj, nem kint fog aludni a szabad ég alatt.

Azt viszont nem tudod megakadályozni, hogy elkóboroljon. A macska ott lakik, ahol akar. Nem lehet megkötni, bezárni, ha menni akar, menni fog.

Gyerekként viszont volt, hogy elment egy macskánk, vagy meghalt. Nagyon rossz, de fel lehet dolgozni, emiatt ne aggódj.

2017. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem tartsd meg, elkóborolni el fog, ilyen a természete, ez ellen nem tudsz mit tenni, de úgyis mindig visszajön. Nálunk télen a -20 fokban sem lesz bajuk, bebújnak a szinkébe, ott meg vannak rongyok meg szalma nekik. A gyerekek megszeretik majd, és hát egyszer lejár az ő ideje is, de ez az élet rendje.
2017. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Melléképület van, de télen ott is ugyanolyan hideg van sajnos, mint kint.

Lehet, hogy csak én reagálom túl, de az jár a fejemben, hogy biztosan tudnék neki olyan szerető családot találni, ahol benti cica lehetne...

2017. aug. 28. 22:02
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Ne dönts semmit, mert azt úgyse te döntöd el. Teszem azt úgy döntesz, megtartod, aztán úgyis elveszik pár napon belül. Teszem azt úgy döntesz máshová viszed, azt onnan veszik el, vagy visszajön, vagy akármi. Aztán a macskatartásba a többi macska is beleszól, az udvarotok nyilván valamelyik macskának épp a territóriuma, amiért minden este véres harcok folynak a helyi macskák közt. Az emberek azt hiszik, ha költöznek, csak úgy vihetik magukkal a macskát az új kertbe, hát az nem így működik a macskatörvényeknél. Azt csodálkoznak, mikor a macska első este elvész a csodába.


A macska kültéri állat, nem érdekli a mínusz húsz, legtöbb helyen falun a macska kinn van, és akkor se történik semmi, ha két hétig nem kap enni. Ugyanúgy ott lesz. Nem úgy vannak megcsinálva, mint az ember, ezerszer szívósabb lények. Ha hideg van vastag bundát növeszt, amit tavasszal elhullat. Szobamacskát nem illik kitenni váratlanul a mínusz húszba, mert annak épp nincs bundája és egy este alatt nem nő ki neki.


Még valami, egy macskának rendszeresen több macskaszerető etetős ember is jut a territóriumára, és mind azt hiszi, hogy az az ő macskája, az meg minden nap sorba megy, azt kihasználja, hogy több helyen eszik.

2017. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Ne gondold, hogy egy benti macskának mindenképp jobb dolga van.
2017. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
ezt add oda valakinek, en meg adok helyette nektek egy sokkal szebbet es cukibb kismacskat, ez tenyleg nagyon szep.
2017. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Mindenkinek! :)

Megoldódott a cicakérdés, reggelre eltűnt.. :( :)

2017. aug. 29. 08:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt nem értettem, hogy nálatok miért csak kinti cica lehetett volna. Nem engedte volna be a rabszolgatartód?
2017. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rabszolgatartóm??? Én pedig ezt a kérdést nem értem!
2017. aug. 30. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!