Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vad kiscicát hogy lehet...

Vad kiscicát hogy lehet kézhez szokatni?

Figyelt kérdés
A kertembe költözött 2 napja, csontsovány, de amúgy egészségesnek tűnik. Kb 6 hetes. Szerintem nem volt még ember közelében. Egyszer sikerült elkapnom, de annyira megkarmolt, hogy elengedtem. Enni, inni adok neki, de szeretném simogatni is, teljesen befogadni. Szegény olyan kis elveszett, de így nem tudok többet segíteni. Hogyan szokassam magamhoz?

2017. aug. 29. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkapod, azzal csak jobban megijeszted.

Egyszer hozzánk is bejárkált egy kiscica, de rettegett.

Mindig, mikor láttam, óvatosan, lassan közeledtem felé, ha pedig meghátrált, elmentem. Néha hagytam ott neki egy kis kaját.


Lehet, h*lyeségnek hangzik, de tudod a macskák testbeszédéhez tartozik a lassú pislogás, majd becsukják a szemüket. Ez valamilyen szinten a bizalom jele is, így tudatják egymással a macskák, hogy béke van. Sőt, ne is nézz hosszan, mélyen a szemébe, mert az náluk az agresszió jele. Sok macska úgy tartja távol magától a másikat, hogy a szemébe néz (és néha közben felfújja magát, vagy morog).


Visszatérve, a fentiek alapján, ahogy közeledtem, mindig lasaan pislogtam neki, vagy csak résnyire nyitottam ki a szemem. Először nem vette a lapot, de nagyon megörültem, mikor visszapislogott. :)

Ez mérföldkő volt, a következő alkalommal is pislogva közelítettem, de ezúttal sokkal közelebb engedett. Maximum egy méter volt köztünk, de ott megálltam, becsuktam a szemem, és elkezdtem hozzá beszélni. Ő kíváncsiskodva nézett, aztán hosszasan pislogtunk egymásnak. Gondoltam, hogy odanyújtom neki a kezem, de nem akartam elkapkodni, úgyhogy elmentem.

Pár alkalommal még csak nézegettük, szoktuk egymást, majd lassan, nagyon lassan felé nyújtottam a kezem. Megijedt, úgyhogy becsuktam a szemem és elfordítottam a fejem, a kezem úgy hagytam. Nagyon, de nagyon sokáig úgy voltunk, én vártam a csodát, hátha megszagol. De sajnos nem. :(

Következő nap ugyanezt elátszottuk, csak akkor a markomban volt kaja is. Ez végre bevált, mert szaglászott, de enni nem mert, úgyhogy leraktam neki a földre, és hátrébb mentem.

Egyre többet maradtam ott vele, aztán mindig kerestem valamit, amit csinálhatok az udvaron, hogy ne csak vele foglalkozzak, de közben mégis szemmel tartsam. Ha találkozott a tekintetünk, mindig pislogtunk egymásnak.

Később elkezdtem hívogatni is kajával, ami szintén nem jött be egyből, de gyorsan ráérzett.


Legalább egy hónapig ismerkedtem vele, mire odáig eljutottunk, hogy egy kis tálból egyen a teraszon.

Aztán szépen megszokott, egy idő után a simogatást is engedte. :)


Kb fél éve volt, hogy megismertük egymást, a házba nem mert bejönni, de mellém ült sokszor, ha kint voltam vele, simogatni is engedte magát, látszott rajta, hogy boldog. Felvenni nem engedte magát, és másokkal még mindig bizonytalan volt.


Kb egy éve volt már, hogy ismertem, mikor végre meg bírtam fogni, és dokihoz vittem. Előtte már kapott tőlem féreghajtót, de a bolhairtót nem engedte, azt a doki cseppentette rá. Az orvosi vizsgálat egy szenvedés volt, majd az ivartalanításra is nehezen tudtam elvinni. Mivel nőstény, bent kellett tartanom a házban. Egy nagy dobozt béleltem ki neki, volt mellette víz, kaja, alom. Itt ébredt fel. Persze nagyon meg volt rémülve, de a pislogásommal megnyugtattam.


Ekkor vett fordulópontot mindkettőnk élete, mivel úgy ápolgattam a műtét után, hogy rájött, bízhat bennem :)


Ugorjunk az időben, már 2 éve van egy macskám, aki nem épp a legbújósabb, de jól esik neki a simi, néha megengedi, hogy felvegyem, vagy az ölembe vegyem, de jobban szeret magában ellenni. A házba még mindig nem nagyon szeret bejönni, de sokat látom az udvaron, keveset csavarog. :)



Bocsánat, ha hosszú lett, de így kell kézhez szoktatni egy vad, félős kismacskát. :)

2017. aug. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ú ez durva... azt hittem sokkal gyorsabban lehet :( Most nem tudom mit csináljak, jövőhéten megyek vissza dolgozni, erre nem lesz ennyi időm. Csak úgy meg nem akarok kóbor macskákat etetni. Na mindegy, azért kipróbálom a tippjeidet.

Köszi a részletes választ!

2017. aug. 29. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem megy ez gyorsan. Persze, ez attól is függ, mennyire vad. Fel kell épülnie a bizalomnak, ami nem egyszerű dolog.

Képzeld magad a helyébe, aszerint cselekedj. A hirtelen mozdulatokat, hangoskodást kerüld, mert annál nehezebb lesz.

2017. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hátha ezzel a kicsivel gyorsabb lesz :) jelenleg kb másfél méter távolságba jön hozzám, ha leteszek kaját
2017. aug. 29. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam a tv-be,hogy a macskáknál a pislogás szeretetet jelent.Utána lelkesen pislogtam rájuk.Egyszer mamám cicája visszapislogott.Oda-vissza voltam a gyönyörűségtől.:)A másfél méter az nagyon jó.Az is elég,ha minden nap csak egy kis időt rátudsz szánni a cicára vagy az is jó,ha van valami kinti munkád akkor,azt a közelébe csinálod,hogy lássa,hogy nem akarod őt bántani.Már több cicánál megfigyeltem,hogy ha úgy megyek felé,hogy másfelé nézek,akkor csak figyelnek,de nem mennek el.Jár hozzánk egy félős cicus,de,ha nagyon a másik irányba nézek ő is odajön és eszik a többiekkel.Van egy testvére is,ő már korábban odajött.Nála is úgy csináltam mintha valami más nagyon lefoglalna aztán egy idő után egyszer-kétszer végigsimítottam a hátán.Először kicsit elfutott,de visszajött és par nap múlva megpróbáltam újra és úgy tűnik,hogy bevált.Egyébként vannak olyan cicák akiket elég csak egyszer megsimizni és onnét kezdve teljes a bizalom,még,ha előtte félt is.De szerintem kiscicánál a játék is segíthet.Tollsabottal vagy csak egy madzaggal ami felkelti az érdeklődéstét.Eleinte biztos megijed párszor,mikor rájön,hogy te vagy a játék másik felén,de aztán megszokja.
2017. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez biztató! :)
2017. aug. 29. 15:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam az egyik kan hozott egy nőstényt.Az elején olyan 3 méter volt köztünk és addig nem evett amig ott voltam.Aztan hetekig igy ment.Utána már odajött ha etetés volt de ha nyultam felé akkor elugrott.Most már két éve lesz nálam.Most etetésnél meg tudom simogatni meg ha lassan leülök mellé akkor ölbe is vehetem.Akkor dorombol is és nem menekül de pl ide is szült szóval biztonságban érzi magát.:)


Elég az is az elej3n ha hivod és lát akkor enni adsz neki egy helyre majd elmész.Egy idő után akkor fog menni ha hivod.Vagy amikor eszik akkor legyél a látókörében és mindig csökkentsd a távolságot.

2017. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!
2017. aug. 31. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!