Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az illegális ha egy állatirvos...

Az illegális ha egy állatirvos saját gyártású macskakaját árul az ügyfeleinek pénzért?

Figyelt kérdés
Vagy mi kell ehhez, hogy legális legyen?

2017. aug. 29. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha adózik a bevételből, akkor nem.
2017. aug. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy sutyiban csinálja? Szerintem senki nem olyan hülye, hogy a nagyon sok az érő praxisát ilyenekért kockára tegye.

Mivel árulhatnak gyógyszert is az állatorvosok, kaját is árulhatnak.

Hogy saját termékéhez mi kell, azt nem tudom. De szerintem nem kell hozzá több, mint egy kistermelőnek. Vagyis ki kell váltatnia a kistermelői igazolványt és külön helységet kell az eledel gyártásához fenn tartani. Mivel a rendelőnek kellenek engedélyek, HACCP, működési engedély, így minden meg van alapból neki, csak plusz egy teremmel bővíteni kell az engedélyeket vagy a gyártásra újakat csinálni. De ezek nem nagy munkák.

2017. aug. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Illegális. Ellenőriztetni kell a minőségét, ehető e a cicának, vagy káros. Eladásnál bizonylatot kell róla kiállítania. Ha ezek nincsenek, akkor csak suttyomban árusítás történt és talán még az állatorvosi praxisát is veszélyezteti, ha valami emésztési baja lesz egy macskának és a tulaj kiveri a balhét.
2017. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen törvényes. Hiszen amúgy legálisan csinálja a praxisát és nem hiszem hogy nagy dolog ezzel bővíteni.
2017. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as és egy állatorvos szerinted nem fogja ellenőriztetni, ha kell?

A kérdező sem tudja, hogy rendelkezik-e engedélyekkel, csak feltett egy kérdést. Innentől kezdve minden vádaskodás annyit ér, mint sz.rnak pofon.

Kérdezd meg az állatorvost erről kérdező vagy hívd fel az illetékes hivatalt, hogy árusítónak be van-e jelentve az állatorvos és megtudod. Ugyanis kötelező bejelenteni az ilyen tevékenységet. Nemcsak a gyártást de az árusítást, termék bővítést is, hiszen az engedélyei erre nem érvényesek bejelentés nélkül.

2017. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nincs vele bajom, s nem vagyok meggyőződve róla, hogy illegálisan adná... Pont ezért kérdezem.

Amúgy elvileg jó kaja és olcsó is viszonylag, viszont számlát pl. nem kaptam.


Ezzel amúgy komolyan a prakszisát kockáztatná? Tehát, ha illegális és kiderülne, akkor nem csak vmi egyszereűbb ügye lenne, pl. adó csalás vagy ilyesmi, hanem vissza vonhatnák az engedélyét?

2017. aug. 29. 15:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezt esetleg egy ügyvéd tudná csak megsaccolni, hogy milyen büntetést kaphatna.
2017. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy valaki ilyet sutyiba csinálna. Más a kaja előállítása, nyilván ahhoz is kell valami engedély, meg más az árusítása. Nyilván meg is van neki.
2017. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha van arra engedélye, hogy macskakaját gyártson és áruljon, akkor nem illegális. Ha nincs, akkor pedig az.
2018. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok. Ezen a r...dt oldalon tényleg csak és kizárólag olyan ritka buta emberek vannak, akik nem tudják, hogy az ilyen tevékenységekhez komoly, legalább önkormányzati engedélyek kellenek? Tényleg van, aki azt hiszi,hogy ez a világ úgy működik, hogy valaki gondol egyet, mindenféle papír nélkül csinál egy vállalkozást, vagy gondol egyet és kotyvaszt otthon egy állateledelt és eladja csak úgy az első embernek, aki mellett áll egy macska? Kereskedelmi tevékenységet csak végzettséggel meg engedéllyel, meg harmincféle bejelentéssel lehet végezni, csókolom! Az állateledelekre meg nagyon gyenge minőségi követlelmények- előírások vannak, de az is egy vállalkozási tevékenység be kell jelenteni a jegyzőnek, meg mittudomén!

Ha nem így van, akkor mi a f.néért kaptam 0%-ot? Elmagyarázná valaki?

Mikor még a kérdésre is válaszoltam?

H.lyét kapok az ilyen emberektől.

Ha a kérdezőnek feljelentgethetnékje van, mert én úgy érzem, akkor nem a dokival van a baj. Hanem a d***göljön meg a szomszéd lova szemlélettel.


Akinek nem inge, - mint ritka kivétel -ne sértődjön meg.

2018. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!