Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica fenekét kirágták a...

Kiscica fenekét kirágták a nyüvek. Mit tegyek még rá?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt tettem fel egy kérdést talált cicákkal kapcsolatban, nem írom le újból a teljes storyt, belinkelem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__8829119-tal..


Most az lenne a kérdésem, hogy az egyik cicusnak tegnap véres hasmenése lett, potyogtak ki a nyüvek a fenekéből, fájdalmasan sírt. Persze azonnal állatorvoshoz vittük, ahol kapott injekciót, kitisztították s kiöblítették a belét. Megszenvedte rendesen. Ma már jobban van, nincs vér s nem látok különösebb gyulladást, csak levedzés van, belülről megrágták szegényt rendesen. Szerintetek, ha egy Betadinnal áttörölgetem a végbélnyílását, azzal bajt csinálok? Persze gyengéden, csak a levedzés miatt, nehogy elfertőződjön. Vagy Neogranormonnal ?



2017. aug. 30. 10:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem elég a betadin. hogyha már száraz seb szerű lesz ott akkor mehet rá egy hajszálvékony neogranormon réteg

2017. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kék kenőcs esetleg?
2017. aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A betadintól biztosan nem lesz baj, de utána figyeld egy darabig, nehogy lenyalja.

Ha meg biztosra akarsz menni, hívd fel az állatorvost, akinél voltál. Általában készségesen és szívesen adnak tanácsot.

2017. aug. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

10-14 naposak, még nem tudják nyalni magukat szerencsére. Kék kenőcsöm nincs sajnos.:( De Betadin oldatom és kenőcsöm is van, ezért gondoltam arra.

Állatorvos nem mondott semmit, de majd akkor őket is felhívom délután, ha lesznek.

2017. aug. 30. 11:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Te is azt szoktál? :)
2017. aug. 30. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
1%
undorito macskabolond emberek, hánynom kell komolyan mondom, nem is értem minek néztem be megint ide, mindig megbánom.
2017. aug. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Undorító? Undorító, hogy segíteni akar valaki egy kiszolgáltatott élőlénynek? Neveltem már denevért, kiskutyát is, nem vagyok macskabolond, csak most ők vannak terítéken. Mellette egészségügyben dolgozom, szóval napom nagy részében embereken segítek..

Melyik része undorító a lelkednek?

2017. aug. 30. 14:53
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

7-es, nekem meg az ilyenektől kell hánynom, mint te. Ha ennyire kivagy ettől, te szerencsétlen, akkor minek jöttél ide, ideböfögni a szánalmas válaszodat?


Kérdező: az orvos mit mondott, okozhat nála valami maradandó krosodást?

2017. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
am tényleg undi :/ de a puszi jó ötlet :) hátha beválik XDDD
2017. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor ajánlottak a gyógypuszik,de a cica buksijára kell adni miután bekenték betadinnal a popsiját.Kérdező nagyon rendes tőled,hogy gondozod a cicákat még így is,hogy az egyik ilyen állapotba van.Asszem nem sokan vállalnák.Jobbulást a piciknek.
2017. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!