Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány macskát normális tartani...

Hány macskát normális tartani egyszerre?

Figyelt kérdés

Nekem most 2 cicám van, 64m2-en. Ha nagyobb lakásban laknék 100-120nm2, akkor simán bevállalnék még cicákat, szerintem 4-5 cicus egyszerre még nem gáz. Viszont nem tudnám elképzelni, hogy 14-15 macskám legyen, pedig erre is ismerek példát.

Szerintetek hány cica az, ami egyszerre belefér? Mennyinél kezdődik a túl sok?


2017. aug. 31. 03:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pénztárca függő is, hogy hány macskának tudod biztosítani a megfelelő ellátást. Négy macskának a havi anyagi vonzata már elég magas összeg, amihez hozzájön az állatorvosi költségek, ivartalanítás.
2017. aug. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem bármennyi normális, nincs ilyen maximum szám, csak azt nagyon fontos betartani, hogy megfelelő nagyságú területet kell biztosítani nekik, ivartalanítás - és macskatápköltséggel számolni kell, illetve előfordulhatnak váratlan kiadások, ha a cica elkap valamit, akkor pl kullancsirtó, féregtelenítő stb.

Szóval véleményem szerint tarthatsz akár 15 cicát is, ha megvannak a megfelelő körülmények és mindegyiket külön külön szereted, gondozod, eteted.

És ami még fontos, ha több cicád van: az egymással való kapcsolataikra is figyelned kell, mert kvázi falkában vannak, vagyis van hierarchia, egyik elnyomhatja a másikat.


Nekem 3 nőstény macskám van, kertes házban, nagy területen. A legidősebb szülte a 2 másikat, de nem azonos évjárat. A középső cica elnyomja a legkisebbet. Gyorsabban eszik és dominánsabb, ragadozóbb természete van. A legkisebb lassan és félve eszik, ezért őt külön is etetem pluszban, mert a közös etetéseknél nem tud annyit bevinni, mint a többiek.

2017. aug. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól vannak tartva, nem szenvednek hiányt semmiben, akkor én nem ítélem el a nagyobb számot sem, bár inkább kertes házban tartanék ilyen sok macskát.

Ha mindegyik ki van ivartalanítva, be van oltatva és van rájuk figyelve rendesen, akkor miért ne?

Nekem 3 cicám van. Volt régebben több is, de bevallom anyagilag is nehezen bírtam, egy fertőzésnél rengeteg pénzt hagytam ott a dokinál a kezelésre. Meg rengeteget ettek amikor többen voltak.

Szóval most 3 van, többet nem szeretnék, így tudok rájuk figyelni és nem jelent gondot orvoshoz vinni őket.

Ha többen lennének azt nem bírnám anyagilag.

Én azt ítélem el kicsit, amikor egy kertes házban van vagy 10 macska, mert ivarosan hagyják őket és folyamatosan szaporodnak.

2017. aug. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó te nem vagy normális. Hogy lehet valaki ilyen korlátolt, sötét barom ?!
2017. aug. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A második válaszadóval teljesen egyetértek. Nagyon fontos, hogy megfelelő körülmények között tartsd a macskákat. Legyenek ivartalanítva is. Sokat legyenek a szabadban is. A higiéniára is figyelni kell ám, hogy ne csak a macskák, te se legyél beteg.

Vannak olyanok, akik túlzásba viszik a macskatartást. Ismerek ilyet, aki 7 macskát tartott a házban, mindent megengedett nekik, felmásztak a konyhaasztalra, pultra meg ilyenek. Senki nem ment hozzá szívesen vendégségbe emiatt -nem a macskautálatról beszélek, hanem a higiéniáról. Ma már 3 macskája van, azt hiszem, mivel a többi már öreg volt és meghaltak. A maradék három meg ivartalanít van - a fia intézte el, mert nem akarta, hogy az anyja túlzásba vigye.

Oroszországban 2 ilyen esetről is hallottam. Az első egy panelben lakó nő annyi macskát tartott, hogy lépni se lehetett tőlük. Csak úgy tudta megetetni őket, hogy szétdobálta a száraztápot, mint a madarak etetésénél a magokat. Koszos és büdös volt miattuk a lakása. A másik sztori meg egy anyáról szólt, aki szintén sok macskát tartott, mint a fent említett nő. Büdös is volt lakás. A fia sokszor kérte az anyját, hogy keressenek gazdit a cicának, mert így nem lehet élni, de a nőnek nem volt szíve ehhez. Így a fia öngyilkos lett. Nyomozás indult a nő ellen, nemcsak a fia miatt, hanem a helytelen állattartás miatt is

2017. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem most 7 van abból 6 kinti egy benti.

Ő sem véletlen lett benti...

Én csak miatta hoznék be még egyet hogy ne untkozzon amig bent van,mert amikor hazaérek akkor kimehet de amugy egész nap alszik.100m2 a ház két szinten.

Tavasszal volt amugy 17 is.8kicsi született, de elfogytak,elvitték őket.Külön helyük,házuk volt elkerített részen.Most 4 nőstény van és két hím.Azok egy szinten vannak kb.Terület az nagy,amikor meg kint vagyok akkor jönnek utánam.

Etetés az sok azért meg a doki is,de már megszoktam hogy ennyien vannak.:)

2017. aug. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 55 nm-es lakásban 4 (3 kandúr egy nőstény, 15, 9, 8 és 1 évesek, mind ivartalanított). Ki tudnak menni egy elég nagy erkélyre is. 3 alomtálca van nekik, a minőségi alom és táp elég sok pénzt elvisz, 4 macska már sok egy ilyen lakásba, 2 lenne ideális, de mind valaha segítségre szorult, befogadott macska.
2017. szept. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!