Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám a kiscicám leszokt...

Hogy tudnám a kiscicám leszoktatni a szobába kakálásról?

Figyelt kérdés
Kaptam kb 2hónapja egy12hetes kiscicát,aki 2hónapja van nálam,most4hónapos.Van még egy6 és egy7éves nőstény cicám,őket is ilyen picin kaptam,és az első pillanattól kezdve csakis az alomba ürítettek.Teljesen ki vagyok,mert amúgy gyönyörű,bújós,hiperaktív,kizárt,h megválljak tőle,de ez már tarthatatlan állapot!A cicatávoltartó spray-szó szerint-szart sem ér!Tudnátok tanácsot adni,mit tegyek?Vki azt mondta,pszichés okai vannak,de ha otthon vagyok azt látom,h remekül érzi magát,játszik,és ha hozzám bújik,dorombol!

#szoba #macska #kakál!
2017. aug. 31. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Milyen almot használsz?
2017. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad hogy beleteszed az alomtálcába, megfogod a két kis mellső mancsát és megmutatod neki a kaparó mozdulatokat?Én az enyémmel ezt csináltam és tudta is utána a dolgát.
2017. aug. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
12%
belenyomod a fejét a kakiba aztan kiteszed kicsit a friss levegore hadd szegyelje magat.
2017. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Annyi alom legyen, ahogy cica. Lehet, hogy valami okból nem mer/akar odamenni, ahova a nagy cicák. Próbáld ki, hogy neki saját alomtálja legyen.
2017. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy írták, több almostál, alom minőség. Aztán az almos tál helye, az alomcsere gyakorisága. Mindenképp igazat adok az előzőnek, hogy ebben a helyzetben kell még alomtálca pluszban.

Illetve, amit kérdeznék: milyen a viszonya a nagyobb macskákkal, illetve fordítva? Nem pofozzák le néha a nagyobbak? Esetleg mikor te nem látod?

2017. szept. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

2alomtálca van,pont a kicsi miatt,de előtte1 v a 2nagyobb cicámnak,és nem okozott nekik ez problémát:ahogy írtam:az első perctől mind2oda végezte a dolgát,és máshova soha sem,pedig ugyanígy2-3hónaposan kerültek hozzám.Azt csináltam-amit valamelyikőtök tanácsolt-,h mutattam neki,h rosszat csinált-az orrát nem dugtam bele,mert azt sokszor az arcomhoz dugja:)-Amúgy ha otthon vagyok,és figyelek rá,akkor belecsinál az alomba,szóval nem hinném,h azzal van baja.Szerintem csak szivat,és bosszúból csinálja,mert sokszor vagyok távol,de ha otthon vagyok,maximálisan foglalkozom velük,és folyamatosan ürítem az almokat!

2017. szept. 1. 23:43
 7/14 anonim ***** válasza:
Jaj, igen, 5. vagyok. Igen, ilyet az enyém is csinál(t) néha, hogy megajándékozott egy aknával, ha soká mentem haza. Ha a többi kizárható, akkor lehet, h ez. Nem tudom, miért nem jutott eszembe.
2017. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerezz be plusz alomtálcát, aminek alacsony a fala, és olyan helyre tedd, ami nem túl eldugott részén van a lakásnak. Próbáld a jelenlegi almostálat áthelyezni.


Minimum annyi alomtálca legyen ahány macska, de a legjobb, ha van egy pluszban. A macskáknál folyamatosan megy a dominanciai háború, a vizelettel, ürülékkel a területüket is jelölik (még ha nem is olyan agresszíven, mint az ivaros kandúrok), plusz a macskák nagyon igényesek, nem szívesen végzik oda a dolgukat, ahol más állat ürülékét érzik.


Milyen magas az alomtálca fala? A túl magas akkor lehet kényelmetlen neki belemászni. Van teteje az almostálnak? Van ajtaja? Ezektől általában félnek a cicák. Hol van elhelyezve? Ha nagyon eldugott helyen van, talán fél odamenni, ha pedig nagyon nyitott helyen van, akkor nem érzi magát biztonságban miközben végzi a dolgát. Milyen gyakran takarítod az almot? Ha a kakit nem veszed ki belőle minden nap, akkor a cicák többsége nem szívesen megy bele.

2017. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A spájzban van a2alomtálca,és ahogy írtam,van,h oda csinál,tehát tudja,h oda kell!Nem gondoltam,h van ilyen,h nem az alomba kakil,mert a másik2vel soha nem v ilyen probléma!1kollégám azt tanácsolta,h zárjam be estére-persze kajával,vízzel+ 1alomtálcával,és akkor rá fog szokni!A másik alomtálcát külön rakom a másik2nek,úgyh drukkoljatok,mert több öteletem nincs!Amúgy ha otthon vagyok,rögtön tisztítom,amint látom,h van benne vmi.Évek óta ugyanazt az almot használom,és a másik2-amúgy baromi finnyás és tiszta cicámnak- semmi baja nincs vele,sőt azzal se,h egész idáig egy-elég nagy-alom tálcába végezte mind2 a dolgát!Lehet,h mint a kisgyerekeknél:vmelyik hamar szoba tiszta lesz,vmelyik csak később?!Szóval drukkoljatok!
2017. szept. 4. 21:49
 10/14 anonim ***** válasza:
De illatosított az alomkő? Mert lehet,az zavarja a macskát.
2017. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!