Kezdőoldal » Állatok » Macskák » .1 éves kiscicám az elmúlt...

DeakPeti kérdése:

.1 éves kiscicám az elmúlt hetekben nagyon lefogyott. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Aggódok érte de mivel jókedve van,játszik,szaladgál ezért akkora baj szerintem nincs de szeretnék kérni tanácsokat javaslatokat hogy ilyenkor mi a teendő.Eszik rendesen,iszik is a fogyáson kívűl más tünetet nem tapasztaltam rajta.
2017. aug. 31. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Ha eddig nem tetted, akkor ivartalaníttasd!
2017. aug. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Féreghajtót oltást kapott? Állatorvosnak meg kéne mutatni a cicát. Ö többet tud mondani.
2017. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Állatorvos, ez miért nem egyértelmű?
2017. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Jaj istenem hogy jön már ide megint az ivartalanítás. Igen, ivartalanítani kell. Nem, nem kell minden kérdés alá ezt bombázni amikor semmi köze a feltett kérdéshez, amúgy is legyengült macskát nem ivartalanítunk!


Én arra gyanakszok hogyha nem lett féregtelenítve akkor férges, vidd el állatorvosnak megmutatni, ad féreghajtót és oltásokat, esetleg vesz vért tőle és megvizsgáltatja van-e valami baja.

2017. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2 dologra gyanakszom. Az egyik a férgesség,a másik a fogszuvasodás. Ha szaftos tápot eszik,akkor mgelehet ez is. Nekünk ez volt a cicuval. Egy kicsit kevesebbet evett,mint addig,de nem tűnt fel. Ugye mivel fájt a foga ezért nem tudott rendesen enni,csak nedves tápot.
2017. aug. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy éves cica fiatalnak tűnik még fogszuvasodáshoz, bár nem tudom hogy táplálja a kérdező. Tályog is lehet igazából a cica szájában, de akkor és a fogakkal való bajkor nem enne rendesen, azért gondolok inkább parazitára.
2017. aug. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
vegyel neki whiskast, attol helyrejon.
2017. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%

#4

Hát, ha nem tudod Négyeske, akkor elmagyarázom!

Úgy jön ide az ivartalanítás, hogyha nincs ivartalanítva, de nem tud elpárzani, akkor fogy az állat!

Jó paraszt hasonlattal, a kan disznót is azért "miskárolják", hogy zsírosodjon!


Egyébként hol olvastad, hogy legyengült?

Vagy nem ugyanarról a macskáról beszélünk?

Mert én ezt olvastam róla:

...jókedve van,játszik,szaladgál ezért akkora baj szerintem nincs ... Eszik rendesen,iszik is ...


Undorító szokás itt a Gyakorin egymás bírálata, le kellene szokni róla!

Nem beszéltem hülyeséget, tehát ne engem zsűrizz, különösen, ha nem értesz hozzá!


Kérdező!

Valóban vérvételre, székletvizsgálatra lenne szükség, az esetleges ivartalanításon kívül!


Még csak annyit, hogy sovány, lefogyott állatot hasra ütve, - ha kell, ha nem - nem féreghajtózunk, mert a hashajtás sem tesz neki jót, ha nem indokolt.

Erre való a székletvizsgálat!

2017. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem kérem a személyeskedést 79%-os, csak a véleményemet mondtam el és nem értettem egyet hogy ez lenne az elsődleges lépés. Ha le van fogyva akkor nyilván nincs a legjobb formájában, és bizonyos körülmények ha nem teljesülnek el se végzik az ivartalanítást. Értek hozzá, világ életemben macskáim voltak, mindig ivartalanítottuk őket, most is van egy kandúr és egy nőstény, mindketten ivartalan. A kandúr mentett, egy öröklődő betegsége van ami miatt fél évesen amikor hozzánk került kb alig volt akkora mint egy 3 hónapos cica, és egy éves koráig nem is tudtuk ivartalaníttatni, mert nem érte el a megfelelő súlyt, nem végezte el a doki mert soványnak találta hozzá.


Nem azt mondom hogy ne ivartalanítsa és nem vagyok az ivartalanítás ellen, de pont nem az az első ebben az esetben, hanem a már felsorolt vizsgálatok elvégzése az állatorvosnál.

2017. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

#9


Belém kötöttél én megválaszoltam és ezzel részemről a téma lezárva.

2017. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!