Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam a vécéjére a...

Hogy szoktassam a vécéjére a 6 hetes kiscicámat?

Figyelt kérdés
Eddigi cicáimmal nem volt gond, egyszer beleraktam aztán csak oda csinálta a dolgát, most viszont nem így van, ahányszor belerakom kiugrik és elszalad, aztán a lépcső alá kakil, pisilni meg az ajtóba szokott... ha összezárnám estére a wécéjével valahova az segítene??
2008. okt. 20. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ahová pisil oda kell tenni a macskaalmot, vagy ha kakil, akkor tedd bele azt az alomba és mutasd meg neki, hogy szagolja meg.

Az az igazság, hogy nem tudom pontosan, hogy beválik-e, mert az enyém szobatisztán került hozzám.


Sok sikert!

2008. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%
6 hetes? Jajj az nagyon pici, annak még a mami mellett a helye! Az is jó megoldás, hogy az anyukájét is elhozod magadhoz pár hétre, és akkor ő majd megmutatja a kicsikéjének.
2008. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém úgy tanulta meg, hogy abba a sarokba lettem az almot amelyikbe elöször kakilt. Onnantól többé kevésbé oda végezte a dolgát. Több hónapig ott volt, aztán áthelyeztem, mert ez a szoba egyik sarka volt, és utánna még egyszer az alom helyére kakilt, aztán megszokta az új helyet. Nem volt olyan könnyű dolog igy nekem sem, párszor takarítottam már utánna... Mindig tisztítsd az almot, mert ha túl büdinek találja akkor nemfog belecsinálni :P
2008. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerinte ez hülyeség hogy ahová pisil oda tegyük utána az almot...és ha mondjuk a lépcsőre pissil vagy kakil akk ott lessz az alom???-.-" Nem!!! Mikor elkezd pisilni akkor emeld fel akk abba haggya és tedd bele az alomba és akkor ott folyttaja ha nem akk próbáld újra ne keseredj el ha nem tanulja meg hamar nki is idő kell hogy megtanulja:) Sok sikert
2008. okt. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Jah és ezt tapasztalatból mondom 7 macskánk vot már!!!(3. vagy a 4. válaszoló ) Nem emléxem meiik voltam!!!xD
2008. okt. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A 6 hetes pici????Jajó meraz enyém kb 3 hetsen lett elhozva és csak kitettem az almot aznap reggel amikor jött,és ahogy meglátta belement és azóta használja...
2008. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
41%

Nekünk most 7 hetes cicánk van, egy hete vettük, az első pillanattól fogva szobatiszta volt, mindig a megfelelő helyen végzi a dolgát :)


De ha szobatisztává kellett volna nevelni, így tettük volna: ahova odacsinált, odatenni, megszagoltatni közelről (mert utálja a szagát), kicsit rákoppintani a buksijára és beletenni az alomba - megmutatva a helyes helyet.

A párom cicája így lett szobatiszta anno...

2008. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Ne vedd fel az öledbe,ha pisil vagy kakál!Én már jártam így!A pincépe akarta csinálni,megfogtam,bevittem a bokorba,de akkor már késő volt!Lesza*t.Úgyhogy szerintem nem ved fel,hanem sztem is az alomba vidd a kakiját,és szagoltasd meg.Az én cicám kerti.Magától,vagy az anyjától tanulta meg,hogy kapar egy jó földes helyen,utánna belecsinálja,utánna meg visszakaparja.Ezt nekem legtöbszőr a szomszéd kertben végezte.

Sok Sikert!

2008. okt. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A macska a vizelet szagára megy alomra. Ha a mama alomba pisilt, a kölyök is érzi, hogy oda kell.

A kicsiket, amikor elhozzák, használt almot is szoktak vele hozni, hogy az alomtálba azt is beletegyék. A cicuska meg megy a szagra. Ha egyszer máshova csinált, akkor meg ott érzi az ammóniás vizeletszagot. újra és újra odajár majd. Az ammónia szagát ecettel lehet felülírni.

2010. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
16.42 - azóta találtunk egy az állatorvos szerint 3-4 hetes kiscicát és tényleg ő is egyből megtanulta, úh annyira tényleg nem pici a 6 hetes :)
2010. szept. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!