Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes alacsonyabb fehérjetar...

Érdemes alacsonyabb fehérjetartalomra váltanunk?

Figyelt kérdés
A cicám már 12 éves elmúlt, és nagyon félek, hogy veseelégtelensége lesz, mint a másik cicámnak volt. Ezért kímélni szeretném a veséit, és alacsonyabb fehérjetartalmú tápot szeretnék adni neki mostantól. Eddig 34-37% közöttieket kapott, most kinéztem Happy Cat Sensitive tápokat, amikben csak 30 % fehérje van. Így biztos kímélve lesznek a veséi, de nem lesz túl kevés neki ennyi fehérje? Emiatt is aggódom.

2017. szept. 1. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Az állatorvos mit válaszolt, mikor feltetted neki ezt a kérdést?
2017. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ilyen idős cicánál már tényleg oda kell figyelni a vesék kímélésére. Én a helyedben a senior tápok között keresgélnék,mivel nem csak a fehérjetartalom,hanem a csökkentett foszfor-és nátriumtartalom(egyéb ásványi anyagok mellett) is fontos egy idősödő cicánál.Illetve ezek a tápok tartalmaznak olyan vitaminokat(E,C) amik lassítják a sejtek öregedését.
2017. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
csak is a whiskast tudom javasolni.
2017. szept. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes alacsonyabb fehérjetartalmúra váltani. Alapból kb. 10-12 éves kor körül ajánlják a dokik a Senior tápokra váltást (valaki már 7 évesen is, de az szerintem kissé korai).
2017. szept. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!