Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskatápok között miért...

A macskatápok között miért nincs olyan sok gabonamentes, mint a kutyatápoknál?

Figyelt kérdés
Pedig szerintem pont a macskák azok, akiknek a természetes étrendjükben nincsenek gabonafélék, csak hús. Ehhez képest a tápok nagy része tele van kukoricával, stb. Ezekre semmi szüksége a cicáknak, igaz? Gabonamentes tápokat pedig csak néhány márka gyárt.

2017. szept. 1. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért sokan gyártanak: Orijen(4),Acana (4),Animonda(6),Applaws(6),Farmina(3),Feringa(7),Granatapet(4),Happy Cat Sensitive, Grainfree,Hill's Science Plan Feline Adult No Grain csirke,Josera nature cat,Porta 21(2),Purizon(4),Sanabelle(2),Taste of the Wild,Visan Optimanova rabbit&potato.Zárójelben írtam,hogy mennyi gabonamentes tápja van a gyártónak. Ez kb.50-féle táp ebből azért lehet válogatni! ☺
2017. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez tényleg több mint amiről én tudtam.

De kutyatápokból még akkor is több gabonamentes van, és nem értem, miért.

2017. szept. 2. 00:13
 3/12 anonim ***** válasza:
24%
Én nyers darálthússal etetem a cicámat, de keverek hozzá egy kis barnarizst is, merr máskülönben nehezen kakálna csak.
2017. szept. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az ANIMONDA tápok között csak nagyon silány minőségűeket találtam. Biztos hogy gyártanak gabonamenteset is? De gondolom az se túl jó minőség akkor.


Amiket én találtam, mindnek ilyen összetétele volt: Gabona (többek között búzacsíra), Hús és hússzármazékok (5% csirke), Olajok és zsírok, Hal és halszármazékok (4% lazac) Növényi fehérjekivonat, Növényi eredetű származékok, Tej és tejtermékek (2% joghurt), stb..

2017. szept. 2. 00:30
 5/12 A kérdező kommentje:

#3

Nekünk az állatorvos azt mondta, hogy darált húst nem szabad adni.

2017. szept. 2. 00:31
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a tápokat nézd meg kérdező,ezek gabonamentesek.Az összetételük kb.: Burgonya (szárított), nyúlliszt, burgonyafehérje, szárnyaszsír, cellulóz, nyúlmáj, repceolaj, lazacolaj. Bár ezek között vannak vesekímélő,és senior tápok is. Mondjuk én sem feltétlenül az Animonda tápok közül válaaztanék.🤗

Animonda Integra Protect Adult Sensitive nyúl & burgonya,Animonda Integra Protect Adult Diabetes,Animonda Integra Protect Adult Nieren,Animonda Integra Protect Adult Adipositas,Animonda Integra Protect Adult Harnsteine

2017. szept. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszához még hozzátenném a Real Nature-t, ennek tudtommal 6 vagy 7 változata van, mindegyik gabonamentes (én csak rénszarvasossal vagy halassal etetek, szóval nem tudom pontosan), illetve a Premiere-nek is van egy gabonamentes tápja.
2017. szept. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, elfelejtettem még a Brit Care-t, annak is van 2 tápja, ami tuti gabonamentes, de lehet, hogy több is.
2017. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nekünk az állatorvos azt mondta, hogy darált húst nem szabad adni."

Miért?

Egyébként talán a macskatartóknál kevesebb igény van eddig a gabonamentes tápokra, mert aki gabonamentesen akarja etetni a cicut, az többnyire előbb-utóbb a nyersetetésnél köt ki. Vagy főz neki husit.

A mi cicánk 3 éves koráig tápos volt. Majdnem ráment. Azóta nyersen eszik, most 9 éves, sokkal jobb kondiban van, mint előtte, nincs állandó szőrhullása, nem büdös a szája, szinte nincs fogköve sem, pedig a táp mellett pár fogát ki kellett műteni, annyira elromlottak neki.

2017. szept. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az én cicám kb. 10 éven át csak olcsó fajta tápokat kapott, mégis makk egészséges volt mindig is, egyszer sem volt beteg, vagy extrém szőrhullása.


Most már szeretnék jó minőségű kaját adni neki, lehetőleg gabonamenteset. De nekem nincs kapacitásom nyersezni vagy főzni.


Valami olyasmit mondott, hogy a darált hús borzasztóan rossz minőségű, még nekünk sem kéne fogyasztani.

2017. szept. 12. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!