Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil össze-vissza a...

Miért pisil össze-vissza a lány macskánk?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos lány cicánk és pár napja észrevettem, hogy direkt mindenhová odapisil. Elkezd pisilni valahol, aztán abbahagyja, arrébb sétál pár métert és ott folytatja, aztán megint abbahagyja és megint odapisil pár méterrel arrébb. Utána meg se próbálja elkaparni, eltüntetni a pisiszagot.

Valamint ma annak is szemtanúja voltam, hogy a fűre pisilt és megpróbálta eltemetni, de ugye nem igazán tudta, megszagolta párszor, hogy érződik-e még, de utána látta, akárhogy próbálkozik, fűvel nem fogja tudni betemetni, szóval inkább annyiban hagyta a dolgot és elment. Eddig direkt mindig a kertbe járt wc-zni, mert ott el tudja földelni a végtermékét, nem tudom, hogy jött neki ez, hogy a fűre csinálta..

Mit csinálhat szerintetek?


2017. szept. 2. 14:43
 1/5 A kérdező kommentje:

És még annyit, hogy kb másfél hete a plédet is összepisilte, amin aludni szoktak. Ugyanis kb egy hónapja csináltunk neki meg a másik cicának kartondobozból meg egy régi pólóban egy ilyen kis kuckót és egy összehajtogatott plédet raktunk be, hogy azon feküdjenek, szóval már egy hónapja azon aludtak, megtanulhatta már ennyi idő alatt, hogy az nem wc..

És ha ez számít valamit, másfél hónapja lakik nálunk a lány cica, van egy fiú cica is, aki utána egy héttel jött és már összebarátkoztak, összebújva szoktak aludni, stb. Szóval nem hiszem, hogy mondjuk azért pisilte össze a plédet is vagy az udvart, hogy megjelölje, hogy azok az övéi.

2017. szept. 2. 14:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor szakaszosan pisil mindent össze, olyankor megjelöli a területét. Ez ösztön, az állatvilágban amin érzed a szagod, az nagyjából a tiéd.
2017. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár 4 hónaposan még korai lenne, de nem lehet, hogy ivarérett lett? Ez jelölésnek tűnik, amit tüzelő nőstények csinálnak.

Mikor lesz ivartalanítva? Lehet, azzal meg is oldódik a probléma.

2017. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy talán ez valami párzási rituálé lehet, de az állatorvos is azt mondta, hogy 6 hónapos kora körül válik ivaréretté és akkor ráérjük ivartalaníttatni o_O Remélem, tényleg csak a területét jelölgeti.
2017. szept. 2. 18:09
 5/5 A kérdező kommentje:

Basszuuuus ._. Ezen az oldalon: [link]

olvastam, hogy vannak cicák, akik már 4 hónaposan is ivarérettek (az enyém épp ennyi idős), főleg szabadon tartott cicák (pipa) és vannak fajták, akikre jellemző a korai ivarérettség (a cicám valahanyad részben sziámi) :S Hát akkor elviszem ivartalanítani, amíg még nem késő..

2017. szept. 2. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!