Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözés cicákkal? (lent)

Költözés cicákkal? (lent)

Figyelt kérdés
4 hónap múlva vidèkre költözünk, de van kèt cicám. Belvárosi lakás, így fèlek, hogy nagyon stresszeli majd őket a dolog. Nem találkoztak sok állattal, az udvarra is csak napi pár percet mennek ki. Van valami tipp, hogy ne viselje meg őket a dolog ès megszokják a változást?

2017. szept. 4. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már minden be van pakolva az új lakásba, akkor vidd át a cicákat is.

Az elején akár hetekig legyenek bezárva, meg fogják szokni magát a házat. Aztán fokozatosan engedd ki őket, legyél ott velük amikor kint vannak és legyen lehetőségük visszamenni a házba azonnal, ha megijednek valamitől.

Meg fogják szokni, nem lesz gond, csak hagyj nekik időt.

Nálunk pl az is segített, hogy a régi bútorok, tárgyak megmaradtak, sőt, hasonlóan voltak elrendezve, mint a régi házban.

2017. szept. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
le kell szarni vagy megszokja vagy megszokik.
2017. szept. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én két cicával költöztem lakásból egy tök idegen házba. Fél évig tartott kb a beszoktatás-kiszoktatás, míg otthonosan nem mozogtak.

Jól írta az első, a kulcs a fokozatosság. Először egy szoba legyen a cicák területe. Az ajtó legyen csukva. Ott kipihenhetik az utazást, megnyugodhatnak. Ha már látod, hogy jól vannak, felfedezték azt a szobát (pár nap, aká egy hét is kell) akkor bővítheted a teret egy folyosóval- csak nyisd ki az ajtót hogy ha készen áll, mehet felfedezni. S így tovább. A lényeg hogy ne erőltess semmit, a cica diktálja a tempót. Ha a házat megszokták, felügyelettel pár percre, majd egyre több időre mennyetek ki. Fokozatosan, lassan kell eljárni és mindig legyen a cicának menekülőút, hogy ha nem érzi magát biztonságban vissza tudjon vonulni.

2017. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én cicám az első napot az ágy alatt töltötte utána felfedezte a házat meg a pincét vagyis inkább az ablakokból a kertet.Szerintem az jó,ha a cica látja,hogy mi van kint az meg talán mégjobb,ha a hangokat is hallja és tudja mihez kötni őket.Mi megpróbáltuk kivinni a cicát,ami neki nem igazán tetszett és visszament a házba.De kb a 4. nap kiment az erkélyre kicsit nézelődött aztán meglépett.Azóta teljese egyedül közlekedik.Utána hoztunk egy másik cicát.Ő teljesen más volt,pár nap után kilehetett vinni,egész nyugodtan mászkált a kertbe,ha hívtam visszajött utána meg behoztuk.Szóval minden cica máshogy éli meg a költözést,de a türelem meg a fokozatosság tényleg fontosak.
2017. szept. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. szept. 13. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!