Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Én lennék az anyamacska?

Én lennék az anyamacska?

Figyelt kérdés
Testvérpár cicáink most lesznek 4honaposak. A páromat nem,de engem szinte istenítenek. Bárhova megyek, a lábam alatt vannak, főleg a kisfiú. Ha nem veszik észre, hogy átmentem a másik szobába és nem találnak, kétségbeesetten rohangálnak és sírnak. Főzés közben kiülnek mellém, át karolják a bokám, felágaskodnak a lábamon, lehajolok megsimogatni, nyávog és felkéretszkedik. Felveszem őket, dorombolnak, fúrják a fejüket, rágcsálnak, és nyalogatnak. Ha leülök valahova egyből ott vannak és kéretszkednek fel az ölembe. A páromat is szeretik, hozzá is bújnak, de nem követik, nem hízelegnek neki annyit mint nekem. Én lennék a mamacica? Kiválasztottak? Vagy csak el lettek kényeztetve 2hét alatt?

2017. szept. 4. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Anyacica? Max gazda
2017. szept. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 feketeszisza válasza:
100%

Nem hinném. Nálunk mikor el lett hozva a 2 kismacs,akkor a kutyámhoz mentek oda szopizni,persze a kutya megijedt mindig: D

Utána az egyik a szürke,az egész nap velem lóg,ha leülök beleül az ölembe,meg ő is nyávog,mikor bejön a házba, amig nem ér ide,de akkor szólni kell neki,valamelyik nap megvárt engem a fürdő ajtóban :D A másik cica meg este jön inkább oda hozzánk,akkor dorombol,meg nyávog összevissza. Itt is én egésznap velük vagyok,párom meg csak akkor ha hazajön munkából. Szeretnek téged,ennyi

2017. szept. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Duenna ***** válasza:
21%
Azt választják "anyának", aki a legtöbbet van velük, aki a legtöbbet foglalkozik velük, aki enni ad nekik, érzik a kaján az "anya" szagát, tehát őhozzá fognak a legjobban vonzódni. Nehéz lesz az elválasztás. :)
2017. szept. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mamacica vagy, "csak" nagyon imádnak.

Az enyéim is ezt csinálják. 3 és 1 évesek. A fiatalabbat találtuk, pici volt még így cumiztattam pár hétig, ő sokkal jobban ragaszkodik. A sarkamban van egész nap. Amelyik szobában vagyok, ő is ott van - lehetőleg az ölemben vagy pont a lábam előtt. Kijárósak, így ha elmegyek otthonról, mindíg kikisérnek, sokszor az utca végén ülnek és várnak haza, aztán rohannak mellettem a kapuig (biciklivel járok). Ha hazaérek, prüntyögve rohannak elém. Bearanyozzák a napjaim :)

Az én cicceim sincsenek a páromra ennyire ráfüggve, de rajta is nagyon szeretnek aludni, szeretik nézni ha valamit ügyködik az udvarban.

Te vagy a Gazdi, a bizalmas, aki védelmet nyújt.

Ha nagyobbak lesznek, kicsit függetlenebbek lesznek. Nem fognak rajtad csüngni, csimpaszkodni.

Sokak szerint én is elkényeztettem a macskáimat, de szerintem nem. Lehet hülyén hangzik, de nagyon mély kapocs van köztünk. Szeretem őket és szeretem hogy ennyire szeretnek.

2017. szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
Te eteted őket, ezért jobban ragaszkodnak hozzád.
2017. szept. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Etetni felváltva etetjük őket. Gyakorlatilag még nem élünk együtt de sűrűn tartózkodom ott, párom viszont mindig ott van nekik, mégis én vagyok a kedvenc. A napokban éppen túlestem a tűréshatáromon, és mérgemben elsírtam magam. Elkezdtek nyávogni, végig rohantak a folyosón be hozzám, és megvigasztaltak. Az egyik a nyakamba mászott és mosdatott a másik lapogatta a kezemet, fúrta a fejét, szimatolt. Megkockáztatom, közel annyi időt, vagy tán kevesebbet töltök velük.
2017. szept. 4. 11:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, ez inkább erős szeretet :)


Két cicám van; az egyik csak úgy jött hozzánk fiatal felnőttként, ki tudja, honnan. Vékony volt, etetni kezdtük, és itt maradt. Sokáig nem volt macskánk előtte, így a környékbeli összes macska szabad területként gondolt a kertünkre, ezért az első pár hónapban (amíg nem tanulták meg, hogy már van nálunk macska) állandóan megkergették, megverték. Akkoriban volt, hogy három órán át kinn ültem az ölemben a macskával, mert annyira félt, hogy remegett. Meg is lett az eredménye, nagyon ragaszkodni kezdett hozzám. Amikor kölykei voltak (első alom) nagyon féltette őket, jóformán enni is alig ment ki tőlük, de amikor felkeltem, hogy bemegyek (ő meg ugye kinti cica), majdnem felpattant, hogy hova megyek, jön ő is velem :)

A másik cicám egy kis kandúr, az előbb említett cica első almából való kölyök. Nagyon félős volt kiskorában, és kerülte az embert, de amikor az összes tesója elkerült, az anyja meg a háta közepére se kívánta, állandóan én játszottam vele, egész álló nap velem volt. Ő is nagyon ragaszkodó lett, bejár a lakásba néha, csak azért, hogy megkeressen, és kicsit hozzám bújjon. Az első pár alkalommal még a mosdóba is követett, már megszokta, hogy én mászkálok, de azért még mindig figyeli, hova megyek a lakásban. Nemrég kiheréltettük, és ébredés után kicsivel az altatótól kómásan (kis részeg ember módjára járt még) szó szerint berohant a szobámba, mert azt akarta, hogy vegyem az ölembe, és simogassam.


Szóval, szerintem ők is csak nagyon ragaszkodnak hozzád, gondolom sok időt töltesz velük, sokat szeretgeted őket, játszol velük. Ők is szeretnek viszont, ennyi a történet. :)

2017. szept. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!