Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szilikátos alommal tapasztalat...

Szilikátos alommal tapasztalat? Jobb, mint a csomósodó?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt néztem, hogy ki kéne próbálni. Tapasztalat?


2017. szept. 5. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi onnantól kezdve hogy kipróbáltuk a szilikátos macskaalmot nem is használunk mást. Igaz, nem ezt a márkát, mi az aldiban szoktuk venni. Nem porol, nem mocskol, elszívja a szagot és könnyen takarítható, ugyanúgy rátapad a végtermékre, a vizeletet felszívja, szóval én rosszat nem tudok mondani róla csak jót. :)
2017. szept. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És nem drágább, mint a "sima"? Mármint, ha picivel drágább, az nem probléma, de ha több ezrekkel drágább, akkor nem annyira pálya. :D Arra gondolok, hogy mennyire kiadós a szilikátos, mennyire hamar használódik el.

2 cicám van 2 alomtálcával, 1-1,5 hetente 10 kg csomósodó elmegy, szóval havi kb 5000 forintban így is benne van az alom.

2017. szept. 5. 21:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyetérteni tudok az előttem szólóval mindenben. Mi ezt a fajtát és az aldisat is használjuk. Az ára teljesen korrekt így csomagban, olcsóbban jössz ki mint a sima alommal. Nekem is megváltás volt egyébként,soha nem használnék hagyományos almot.
2017. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én eddig még csak hagyományos csomósodót használtam, de nagyon gondolkozok a szilikátos kipróbálásán.


Az nem csomósodik, ezek szerint?

És nem fogja szúrni a cica talpát?

2017. szept. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Aldis szilikonosat használjuk mi is. Sokkal tisztább mint a hagyományos.
2017. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jé, új csomagolása van? Jövő héten fogok rendelni, minden hónapban szoktam.

Ezt használjuk, a levendulásat, általában. Az illatáról annyit, hogy annyira enyhe, hogy én már nem érzem (gondolom, hozzászoktam).

Többféle almot próbáltunk, a bentonit, zeoliton kívül kínai szilikátosat is, na azt tényleg ne vegyél. Nem voltunk elégedettek, sem a macska, sem én. Akkor találtam ezt. Más almoknál a macskámnak egy napba telt, míg megszokta az újat. Ebbe, ahogy beleöntöttem a tálba, beleszagolt, és azonnal beleült, az eredménynél megtudtam, hogy a macskák igenis visszatartják. :-). Azóta is tökéletesen elégedett vele. Én is. Nincsenek szagok, esztétikusan, normálisan néz ki. A másik, amit még bír, a fressnapfből az "M" betűs szilikátos, nem jut eszembe, sajátmárkás, az még drágább, azt vagy kétszer vettem.

A mennyiségről és az árról nézd én ötöt-hatot használok el egy hónapban. (nem én, a macska). Az egy városi legenda, hogy egy zacskó szilikátos egy hónapig elég, múltkor vettem észre, hogy a tigerinora is rá van írva, pedig két éve használjuk. Én nagyon megnézném azt az almot egy hónap után, de azt a szerencsétlen macskát is, aki erre rá van kényszerítve, mert már több ilyet olvastam itt. Nem szeretek rátölteni a használtra, és olyan módszerrel csinálom, hogy kiszedem a kakit azonnal, a pisit is naponta kétszer, úgyhogy az öt liter az úgy elfogy, viszont mindig tiszta. (Egy macska). Öt-hat napig tart egy zacskó. Utána Domestos-os vízzel kimosom a tálat, és újat bontok. Az az igaz, hogy én is háklis vagyok rá, de a macska is. Két 3x5 l-es csomagot rendelek, tehát kb. 6 e/hó.

A zoopluson amúgy nagyon jó árak vannak, és most lejjebb vitték az ingyenes szállítás határát.

Nézd meg még ezt az almot, mert ez szerintem olcsóbban kijön, és nagyon dicsérik:

[link]

2017. szept. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát de ennek pont az a lényege, hogy csak a kakit kell kiszedni és naponta átforgatni az almot. :O Úgy nem csodálom, ha elmegy 30 liter egy hónapban. :D
2017. szept. 7. 23:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Hátezaz! Ki ne öntögesd hetente az 5 liter almot, az tele sincs! Tök pocsékolás lenne. Beszívja a szagokat nedvességet csak kevergesd rendszeresemn, amikor kiszeded a kakit.
2017. szept. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Maxitabi ***** válasza:

Én is kb 10 éve használom, többek között az aldisat is.

Azért jó, mert minimum 3 hétig kitart egy adagja- ami az aldis zacsi fele-harmada. Nálunk 3 alomtálca van, az egyikbe szinte csak kakilnak, az 2 hónapig is kitart.

Hátránya: ha nem fedett az alomtálcád, széthordják és mindenhol van-igen kellemes belelépni mezítláb::))

Én is jobban szeretem, mint a csomósodóst, nem váltanék ...

2017. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam,hogy ő úgy csinálja, ahogy én, hanem leírtam, hogy én hogy csinálom.

A pocsékolásról a következőt. A pisit felszívják a kristályok, azok a kristályok többet nem szívnak fel. Azokat kiszedem. Mint említettem. És nem töltök rá. Bocsi. Ki mondta, hogy öt liter tiszta almot öntök ki?

Viszont nem jár térdig húgyban a macskám.

2017. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!