Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges ilyen betegséget...

Lehetséges ilyen betegséget macskától elkapni? Vagy ez egy járvány embernél is, macskánál is?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nagyszüleim vidéken élnek és az udvarukra fialt egy macska,és meg is tartották a három kiscicát.

Egész jól voltak, majd mamám állitása szerint pár napig ment a hasuk majd kettő el is pusztult. :(

Azt mondta, hogy ismerősék macskája is igy járt. Lehetséges, hogy ilyen fajta járvány van a körnéken?


Ami furcsa, hogy nekem is megy kis időközönként a hasam. Minden második nap vagy gyakrabban is. Nem vészesen, de nem is a megszokott.

Lehett, hogy ugyanazt a virust kapjuk el, csak náluk végzetes? Vagy csupán a véletlen műve?


2017. szept. 5. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az nem vírus a macskánál, hanem férgesek... Mert gondolom nincsenek féregtelenítve. El kéne vinni őket állatorvoshoz, ott kiderülne miért megy a hasuk, tud adni a doki féreghajtót.


Ha betegek, miért nem alap dolog, miért nem az az első, ami az eszetekbe jut, hogy elvigyétek orvoshoz? Pláne, ha kettő el is puszult, valszeg kiszáradtak a hasmenéstől, vagy élve ették meg belülről a férgek... Rólatok sem kell példát venni állattartásból.

2017. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem csodálom, hogy nem vittétek el orvoshoz, te se mész orvoshoz... De ha te nem is, az a te bajod, de a macskát vigyétek mert ő nem tud elmenni magától, pedig segítségre van szüksége...
2017. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Macsákat dokihoz vinni kezeltetni. Mit ettél? Nem függ össze.
2017. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen műve, nem ugyanaz okozza.

A macskáknak pedig van a macskabetegségek nagy része ellen oltás, van állatorvos, ill. létezik ivartalanítás is, hogy ilyen esetek ne forduljanak elő.

2017. szept. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos mikor én értesültem a hirről, már késő volt.

Nekem is van egy cicám, viszem dokihoz, vigyázok rá.

Kb minden hétvégén, vagy második hétvégén megyek a nagyszüleimhez, mikor megtudtam, hogy vannak kiscicák, vettem féreghajtót és mindegyiknek be is adtam, az orvos utasitásai szerint. Tehát voltak féregtelenitve, az oltásra pedig ez után két héttel került volna sor, azt mondta a doki akkor vigyem őket.

Az eset egy hét leforgása alatt történt, mamám már csak akkor szólt, mikor már elpusztultak. Azért volt furcsa nekem az eset, mert abban az időszakban nekem is ment a hasam, mint mamám szerint a kicsiknek, ebből gondoltam, hogy járvány lehetett.


Tudom, hogy nagyiék nagyon felelőtlenek voltak, mert ha szólnak hamarabb, elviszem dokihoz őket és talán megmentették volna, nagyon sajnálom, hogy ez történt.

2017. szept. 8. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!