Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ettől lehet baja a cicámnak?

Ettől lehet baja a cicámnak?

Figyelt kérdés
100% benti cica a 2. emeleten, így soha nem találkozott másik macskával. Lett a ház előtt egy kóborka, illetve mondhatni már a ház macskája, mert mindenki eteti, köztük én is. Meg szoktam simogatni, utána van hogy pl megfogom a telefonom, vagy a ruhám, de csak a kezemet szoktam alaposan megmosni. Szerintetek így kaphat valami fertőző betegséget a cicám, ha érintkezik egy "kóboros" tárggyal? Nincs oltva, mert eddig nem láttam értelmét, illetve az állatorvos se ajánlotta benti macska számára, de egyre inkább gondolkozok rajta.
2017. szept. 6. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
" az állatorvos se ajánlotta benti macska számára" Elég furcsa állatorvos. A fertőzést beviheted a cipődön pl. Enyémek úgy voltak macskanáthásak, hogy soha nem jártak a lakáson kívül. Mikor a 2.-at vittük a dokihoz, mondta, hogy járvány van a városban, mert aznap én voltam a 3.és a napokban többet is vittek. Szóval: oltatlanul nagyobb a veszélye, hogy fertőzést viszel haza.
2017. szept. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hű, az nem semmi! Pedig a szomszédban ahol laktunk ezelőtt volt sok beteg cica, de szerencsére az enyémnek soha nem lett baja, pedig már 4 éves. Arra jutottam, hogyha legközelebb orvoshoz kell vinnem, mindenképp beoltatom. Lenti cica egyébként nem tűnik betegnek szerencsére.
2017. szept. 6. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
A telefonod utána újra meg fogod fogni, te magad, nem is arról van szó, hogy a macskád "lenyalja" róla. Javasolnám ezt a kézfertőtlenítő zselét, amit lehet kapni. A másik, hogy bolhát simán vihetsz haza róla, mert rád ugrik a kóbor macskáról, mikor simized, és már haza is utazik veled. Lakásban tartott cicát is érdemes oltatni, úgy az igazi. Ha esetleg módodban áll segíteni a kóboron, őt is elviheted az orvoshoz, de meg is nézheted a főbb macskabetegségek tüneteit, hogy mutatja-e valamelyiket, persze ez nem 100%, hogy látszik. De esetleg a helyzeten segít.
2017. szept. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!