Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy iszonyat buta nőnek hogy...

Egy iszonyat buta nőnek hogy magyarázhatnám el érthetőbben, hogy mit ne adjon a környék cicáinak? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám az lenne, hogy van egy nő, akinek egyszerűen nem tudom elmagyarázni, hogy a környékbeli cicáknak, és többek közt az övének se adjon tejet (automatából, forralás nélkül kapják a cicák, igen...), se semmilyen iszonyat fűszeres kajamaradékot. Még a száraztáp ahhoz a sok szeméthez képest is sokkal jobb, pedig az is egy 300 ft/kilós szutyok. Elmondtam neki, hogy a cicák nagy része laktózérzékeny és simán mehet tőle a hasuk, ráadásul a hasmenés tudjuk mihez vezet. De egyszerűen nem fogja fel!! A cicáknak nem is ad vizet. Konkrétan víz helyett tejjel akarja őket itatni, mert úgy gondolja, hogy abban megvan minden ásványi anyag, amire a cicának szüksége van. Korábban kutyaszalámi volt kirakva, az is a leghitványabb fajta. A tejet és a kaját egész napra kint hagyja a betonkefnikből felépített ember magasságú bunkerben, amit ő csinált. Nem bírom felfogni, hogy miért, de borzalmas. A szomszédok mind nevetnek rajta, hogy beütéses lehet. De ez maradjon az ő problémája. A cicáknak nem tudja ellenőrizni a székletét, hogy megy-e a hasuk vagy sem és nem csak az ő cicáját eteti ezáltal, hanem rájár a többi macska is a környékből!! Elég hangos csetepatékat generálva a cicák közt. Nekem is van egy cicám, aki ugyanúgy kinti, mivel örökbefogadtuk és szinte menekül a lakásból. Így csak a kinti tartása a megoldható. Én csak minőségi szárazat meg Lidl sajátmárkás Coshida konzervet adok neki. És nem szeretném ha enne azokból a sz@rokból amik ki vannak téve, mivel naaagyon sok féle betegséget elkaphat a többi cicától, annak ellenére, hogy be van oltva. Nem mellesleg örülnék, ha a verekedésekből is kimaradna. Jaa és a nőnek csak 1 cicája van, az is elég gyenge idegrendszerű és betegesen néz ki (csipás, fülatkás, stb..). Mit tudnátok javasolni? Attól érthetőbben, ahogy elmagyaráztam neki nem is tudom hogy magyarázhatnám érthetőbben. Nagyon dühít a dolog.



2017. szept. 8. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Az ilyennek mindegy, hogy mit mondassz úgysem fog válltozni.
2017. szept. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj egyébként, hogy ha rájön Mici hogy hol van ez a kaja, akkor hiába vinném el az állatorvoshoz hasmenéssel. Ő sem tudna egyebet tenni azon kívül, hogy hát igen, nem kéne a cicának tejet adni.
2017. szept. 8. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Én minden nap, vagy amikor tehetném kimennék és kiborítanám a csába a vackait. Vagy helyettesíteném laktózmentes tejjel, felvizezve, hogy ne vegye észre és ne töltsön rá. Sajnos ezeknek nem megy be, hogy a tej nem való macskáknak. Ő így hallotta annak idején a faluban. Akkor biztosan így is van.
2017. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kiborítanám én szívesen, de amint szabad ideje van kint ül a kertben a macskabunker mellett. :/
2017. szept. 8. 11:27
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Nekem ez új.

Kb. mindenhol tejet adnak a macskának, amit én láttam, pláne vidéken. És rendes tejet, ami a tehénből jön. A macskáknak semmi bajuk tőle. Kicsit túl van ez is spinázva, úgy érzem.

2017. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Tényleg nem jó tejet adni, mert van amelyik érzékeny rá, de picit túl liheged a dolgot szerintem. Gondolom sok kóbor is van köztük, vagy gazdás, aki éhezik, mert tojik rá a gazdája. Így még mindíg jobb nekik mintha éhen halnának.
2017. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
#5, nem te vagy véletlenül a kérdésben említett nő??
2017. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%

"Nekem ez új.

Kb. mindenhol tejet adnak a macskának, amit én láttam, pláne vidéken. És rendes tejet, ami a tehénből jön. A macskáknak semmi bajuk tőle. Kicsit túl van ez is spinázva, úgy érzem."

Nincs túlspirázva semmi. Azért adnak tejet a macskának, mert BUTA VIDÉKIEK. És nem fogok ezért senkitől bocsikát kérni. Nehogy már az legyen a szint macskatartásban, ahol pl kölyökmacskákat hagynak az árokparton ivartalanítás helyett vagy dobálnak a folyóba, meg a kályhába, mert már a nagyanyja is így csinálta :D Érted, te akár a fára is visszamászhatsz, ha neked az a szint, de engem ez konkrétan rohadtul nem érdekel. Erről akkor ennyit. És különben nem is ez volt a kérdés.


Kérdező, szerintem egész nyugodtan csináld akkor az akciót a mammer előtt. Mit tud tenni? Kiöntöd, ha megint ad nekik tejet megint kiöntöd, idővel el fogja unni.

2017. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem jobb nekik, ha az éhezés mellé még egy folyamatos hígfosást is beszednek. Sőt, sokkal rosszabb nekik. Mennyi macskaszakértő :DDD
2017. szept. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!