Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan működik a macskáknál a...

Bollocks kérdése:

Hogyan működik a macskáknál a szobatisztaság?

Figyelt kérdés
Ma este találtam egy kiscicát, hazahoztam, írtam egy csomó menhelynek meg fb-csoportnak, bízom benne, hogy holnap válaszolnak. A fénykép alapján 10 hetesnek tippelték. Ilyen korban már elvárható tőle, hogy alomra járjon? Max egy hétig lehet nálam, a két kutya már most sem díjazza az ötletet, de addig is szeretném a legjobb körülményeket biztosítani neki, de nem tudom, hogy van-e értelme álmot vennem vagy sem. Köszönöm a válaszokat!

2017. szept. 10. 00:31
 1/10 A kérdező kommentje:
*almot
2017. szept. 10. 00:32
 2/10 anonim válasza:
0%
Balam
2017. szept. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%

Nálam két nap volt eddig soha sem több.

Először vidd oda ahova "csinálta" aztán ahogy erzed picit üs a seggére. Vidd az alomra amit "csinált" tedd oda a cicát is. Aztán ezt ismételd.

2017. szept. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TR75 ***** válasza:
100%
Nehogy már megüsd a macskát :/
2017. szept. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vehetsz almot, de ha van homok, arra a pár napra az is jó.


Mikor hazahoztam egy utcán talált picit, nem volt itthon se alom, se alomtálca, szegénynek gaponapelyhes dobozból csináltam almot, raktam bele homokot, teljesen jó volt arra a pár napra, amíg nem szereztem ennek valót.


A macskák pedig ösztönösen olyan helyre ürítenek, ahol el tudják ásni, csak simán tett bele a kiscicáta homokba, aztán majd megtalálja, esetleg ha nem, és látod, hogy kell neki, rakd oda.

2017. szept. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ilyenkor már bőven tudnak almot használni.

Meg kell mutatni neki, beletenni.

Fontos, hogy az alom nyugis helyen legyen, ahol nem zavarják pl. a kutyusok.

2017. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működött, hogy amikor hazahoztuk a cicát, először "körbevezettük" a lakásban. A cica WC az előszobában van, így hagytuk, hogy felfedezze az előszobát, megtalálja maga a cica WC-t, és amikor megtalálta, beraktam, a két első mancsát fogva kicsit kapartam vele. Valamint minden alkalommal, mikor úgy láttam első napon, hogy keresné a helyet, ahová lehet pisilni, vagy kapart a padlón, megfogtam és beraktam a cica WC-re.


Így első naptól kezdve nem volt baleset.


De mint előttem is írták, a cicák ösztönösen azt a helyet keresik, ahol el tudják kaparni a végterméküket.


A homok is jó, átmenetileg, egy keményebb papírdobozban akár.


Ne verd meg, ne nyomd bele az orrát.

2017. szept. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget. Vettem almot, készítettem gabonapelyhes dobozból alomtálcát, de még nem használta (bár az elképzelhető, hogy valamelyik leterített törülközőre pisilt amikor nem láttuk). Szerencsére a közérzete jó, játszik a kutyákkal, eszik-iszik, a nyakörvet elviseli. Ma este át fog kerülni egy kutyás-macskás ismerőshöz (ő mégiscsak jobban ért hozzá), és a héten gazdisodik is.
2017. szept. 10. 17:07
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, az alom nem érdekli, de a bőrkanapén található ágytakaróra oda is pisilt, a cseretakaróra oda is szart. Szerencsére könnyű volt eltakarítani.
2017. szept. 10. 18:25
 10/10 A kérdező kommentje:
A nap végére sikerült az almot is használnia. Felmászott a kanapére, elkezdett szaglászni, ekkor azonnal vittem a tálcára, és rájött, hogy ott is jó neki. Azóta már az új ideiglenesnél van, pár nap múlva pedig a remélhetőleg álomgazdihoz kerül. A hozzáértőbb ismerős szerint inkább 6-7 hetes lehet, úgyhogy nagyon ügyes volt. Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget. Eddig nem igazán kedveltem a macskákat, úgyhogy ez a szűk egy nap nagyon tanulságos volt mind a macskákkal, mind a saját kutyáimmal kapcsolatban.
2017. szept. 10. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!