Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá a macskámat,...

Hogy vegyem rá a macskámat, hogy több száraz tápot egyen?

Figyelt kérdés

Eddig is csak csipegette a szárazat, de most vettem neki jobb minőségűt, 40+%-os hústartalmú tápot, és reménykedtem, hogy ezt szívesebben fogja enni. De semmi, reggel és este megőrül a konzervért, mint aki majd' éhen hal, de ami egész nap előtte van száraz, ahhoz alig nyúl. Pedig direkt kevés konzervet adok neki, hogy maradjon étvágya a szárazhoz. Hogy tudom rávenni, hogy több szárazat egyen?

(Egyébként 2,5 kg, ivartalan nőstény, napi 100 gramm konzerv mellé nem eszi meg a 30 gramm szárazat amennyit kiteszek elé, csak kb a felét.)


2017. szept. 10. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki konzervet, csak tápot. Természetes, hogy nem a tápra ugrik, ha kap finomabbat.
2017. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom nem szereti azt a fajtát. Akkor sem fogja megenni, ha a fejed tetejére állsz.
2017. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vízzel! A cicáknak is nagyon fontos, hogy elég vizet igyanak, annyira fontos, mint az embereknek, csak ők is elhanyagolják, mert nem érzik magukat annyira szomjasnak.


A száraztáp mellé mindig legyen vizestálka is kitéve, vagy ha kell, picit nedvesítsd meg a száraztápot, hogy puhább legyen.

2017. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Keverd a konzervhez a száraztápot, aztán csökkentsd az arányt, több száraztáp, kevesebb konzerv, aztán a végén szia konzerv. Esetleg rakd ki a tápot a táljába, és vizes kézzel turkálj bele, hogy nedves legyen, az én kölyök kutyámnál ez vált be. Nálunk a macska a száraztápot szerette jobban..

Esetleg víz helyett egy kis húslevessel vagy pörkölt szafttal ilyesmikkel keverd a száraztápot

2017. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyél másfajta szárazat. Én kis kiszerelésben szoktam venni kipróbálásra. Ha megeszi, akkor veszek csak nagyot.

Nekem is végig kellett próbálni vagy 6 félét, mire találtunk olyat, amit szívesen megeszik.

Ivartalanítás előtt amúgy teljesen más volt az ízlése.

2017. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nézd, két ciccem volt. Az egyik csak szárazat evett, a másik hozzá sem nyúlt.
2017. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A mieink se szeretik. Ha nagyon éhesek, megeszik, de egyébként megszagolják, aztán ott is hagyják. :)
2017. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok cica jobban szereti a konzervet, mert 1. ezekben általábn mesterséges ízfokozók vannak 2. ezeknek 80%-a a nedvességtartalom és a folyadékbevitelüket is ezzel akarják fedezni.

Legyen a cicád előtt mindig friss víz, de lehetőleg ne a kajás tál mellett, hanem kicsit messzebb. A cicák azt hiszik, hogy koszos a víz, ha kaja szagát érzik rajta.

Hagyd neki kint a száraztápot, hogy egész nap előtte legyen, ahogy már előttem is írták össze is keverheted a konzervvel és fokozatosan csökkentsd a konzervadagot. :)


A fogaival egyébként minden rendben van? Lehet, hogy azért nem eszi, mert fáj a foga, ínye?

2019. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!