Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszettség gyanú. Macska...

Veszettség gyanú. Macska (többi lent) ?

Figyelt kérdés

A macskámat szeptember 5-én róka támadás érte. Az ÁNTSZ 14 napos karantént szabott ki neki, viszont a 2 hét lejárta után mindenképp elakarják altatni a macskámat, hogy aztán az agyát megvizsgálva kiderítsék veszett-e. Mit tehetnék a macskám érdekébe? Kell lennie kiskapunak, hisz hiába nem ölhetnek le egy élőlényt sem!

(Amúgy én járok védőoltásra, mivel mikor az eset történt akkor megfogtam a véres nyálas macskát, a kezem meg tele volt friss apró sérülésekkel.)

Visszatérve a macskára, javuló tendenciát mutat, napról napra jobban van. Ugyan úgy dorombol, játszik, eszik, iszik.



2017. szept. 11. 15:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet még nem hallottam. Biztos nem értettél félre valamit? Vagy maradandó károsodást szenvedett a macska, pl lebénult? Mert ha letelt a 2 hét, és nem mutatja veszettség jeleit, akkor élheti tovább a kis életét.
2017. szept. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A karantén ideje alatt nem tudták megállapitani veszett e? Hát szerintem nem altathatják el, ha nem veszett. És a rókával mi van? Te láttad az esetet?
2017. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tüntesd el a cicát előlük ha rendben tényleg van.

Nincs joguk elpusztítani

2017. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

ÁNTSZ nincs, valami más van helyette.

Ezt neked írásba adták, hogy el akarják altatni, hogy megvizsgálják? Ez totális sületlenség, értelmetlen. Akkor mire várnának két hétig? Nem neked kell kiskaput keresned, hanem nekik jogszabályt, ugyanis a macska a te tulajdonod, és a tulajdonodhoz, ha az nem veszélyes másokra, jogod van.

2017. szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint még csak 1 hét telt el.

Azt mondod, ha veszett, ha nem, mindenképpen lemészárolják?

Akkor miért tartják 2 hétig karanténban?

Ez nem logikus!

Ha semmit nem értettél félre, akkor vedd fel a kapcsolatot állatvédőkkel és ne hagyjátok!

VAGY....!

Kérd, hogy tartsák tovább karanténban (kifizeted a tartását) és amikor már teljesen egyértelmű, hogy nem veszett, akkor kéred vissza hiánytalanul a macskádat!

Csak nehogy átvágjanak....!

2017. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nos. Nem, nem értettem semmit sem félre. Mivel 90 nap a lappangási idő. Írásban csak a karanténról kaptam pár dolgot, de a karantént nekem kell biztosítani. Ha a macska eltűnik jelenteni kell (vagy ha meghal), különben 10-től 500 ezerig terjedő a bírság.

A 2 hét azért van, mert addigra már jelentkezhetnek tünetek.

A macskám fejsérülést szenvedett, de gyógyul, a füle sérült melyre kissé süket lett, az egyik szeme sérült melyre lehet vak lesz, de még vérágas neki. Meg a hasfala lehet megrepedt. De mind ezek a 'fogyatékosságok' nem gátolják őt abban, hogy ne élhetne boldogan

2017. szept. 11. 21:25
 7/13 A kérdező kommentje:
Mi több boldog, dorombol amint meglátja a családot, mert tudja hogy szeretjük, ugyan olyan mint rég, csak egy kicsit csökkentett képességekkel rendelkező kiadásba
2017. szept. 11. 21:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Akármit akarnak, kérjél jogszabályt. Ennek a macskagyilkosságnak semmi értelme nincs.
2017. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Külföldön élek, nálunk 21 nap karanténra ítélték, utána jöttek ki ellenőrizni. Minden rendben volt, és nem oltatták el. Mondd nekik, hogy a cicád jól van, és hogy nézzék csak át jobban a jogszabályokat...!
2017. szept. 13. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Miféle jogszabályok léteznek ezen téren?

(Szerintem "megelőzésre" nincs.) De akkor még is mik vannak? Nagyon parázok. Nem ölhetnek meg egy talán miatt egy állatot sem. Ez azért nem fer.

2017. szept. 13. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!