Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica érkezik a lakásba....

Kiscica érkezik a lakásba. Mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Most fogunk örökbefogadni egy pár hónapos, szobatiszta kiscicát. Akik szintén lakásban tartanak macskát, milyen tanácsot tudnának adni? Mi jelenthet veszélyt rájuk, elvannak-e egyedül napközben pár óráig, mire van szükségük, stb. Az alommal kapcsolatban is jöhetnek tanácsok, milyet érdemes venni, nem nagyon tudjuk még melyik a célszerű.


Köszi! :)


2017. szept. 12. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Alomból mi a Bioluxot használjuk, az 5 kg-os kiszerelést.

Szerintem arra figyeltejetek, hogy nagyon magasra ne tudjon felmászni, mert lepotyoghat. A WC tetőt mindenképp hajtsátok le, vagy zárjátok az ajtót, ha nem akarjátok, hogy pancsoljon benne. :)

Ha magasan laktok, akkor az ablakokra mindig figyeljetek, még felnőtt korában se legyen a cica magára hagyva nyitott ablakkal. Legcélszerűbb hálót beszerezni.

Kaparófát is szerezzetek, ha nem akartok ledarált tapétát és rojtos bútorokat.

Most ennyi jutott eszembe.

2017. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szobatiszta, akkor is vigyázni kell, mert felmászik a függönyre, lehúzza a terítőt, szekrény tetejére fekszik, vagy a bútorokon élesíti a körmét.
2017. szept. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az alom legyen mindig tiszta. Ha elvégzi a dolgát, célszerű eltávolítani belőle. Erre jók a csomósodó almok, mert a pisitől összeáll az alomnak azon része, ahová pisilt, és könnyedén eltávolítható. Elég kényesek az alomra, keres magának másik helyet, ha tele van.
2017. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Megnézem azt az almot. :)

2017. szept. 12. 12:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az Aldis almot használom, szerintem nagyon jó. Olcsó és jó, ami ritka.

Szobanövények, elektromos kábelek jelenthetnek veszélyt, ezekre figyelni kell.

Elvannak egyedül, sokat alszanak.

Kaparófa mindenképpen kell, meg kell próbálni odaszoktatni körmöt koptatni.

2017. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
Ha bármikor kapar egyből vidd a kaparófához hogy azt szokja meg(nekünk mást nem nagyon kapar). Alom mindig legyen tiszta mert mellé gittel szemrebbenés nélkül. A magasságról annyit hogy mi a 7.en nem rácsoztunk az erkélyen sem, szabadon jön-megy. Leugrani nem fog nem hülye az hanem macska.
2017. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kaparófára nem gondoltam egyből, de köszi a tippet! :)
2017. szept. 12. 13:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Kalap úr, az én macskám se magától akart kiugrani, leesett szegénykém a 6.-ról. Megúszta, csak a szájacskáját kellett varrni, de rosszabb is lehetett volna.
2017. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ami nekem meglepő volt elsőre: a kiscica minden sz.r zegzugba befér, és be is mászik. Porszívózás ajánlott, különben széthordja a lakásban a régi porcicákat. :D


A kiscicák lelkesen karmolnak, mert fogalmuk sincs még mi fér bele.

Seb fertőtlenítő és ragtapasz ajánlott, ha még nincs, tuti kelleni fog.


A kiscica nem akkor alszik, amikor te. Hamar rendszert kell vinni az életébe, ne etesd össze vissza, különben sokáig fogsz éjszakázni vele. Az etetéssel jó kontrollt lehet gyakorolni az életére, és ilyen szempontból a macskák olyanok, mint egy gyerek, imádják, ha minden áldott nap mindig minden ugyanúgy történik. A kaját se kell variálni, ha valami bevált, nem kell cserélni.


Érdemes jó minőségű táppal etetni, ha kiskorában nem kap megfelelő tápanyagokat, kicsi marad és nyeszlett. Az én macskám teljesen normális testalkatú, slankosan izmos nőstény, és legalább kétszer akkora, mint egy átlagos utca macska, amelyik valószínűleg nélkülözött. Egészséges is, sosincs semmi baja.


Dokihoz évente egyszer érdemes elvinni, plusz ivartalanítás 6 hónapos kora körül. Tüzelő / jelölő macskával lakásban nem maradsz meg.

2017. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Alommal kapcsolatban annyi, hogy naponta szedd ki a végterméket. Én hetente teljesen újat teszek bele, előtte kifertötlenitem. Én cicámból kiindulva kb mindent tegyél el nem érhető helyre... virágok, fontos iratok, csatok, hajgumik és bármit, ami számára érdekes lehet. Nálunk a függönykarnis is áldozatul esett a múltkor, tegnap pedig egy cserepes virág.
2017. szept. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!