Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Etet valaki Optimanova Kittenn...

Etet valaki Optimanova Kittennel? Mehet tőle a macsek hasa?

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja etetek ezzel. A nagy cica 5 hónapos, kb 3 hete megy a hasa. Hol keményebbet alkot, hol puhábbat (az átlag krémes, világosbarna). Dokinál voltunk, kapott probiotikum kúrát és szurit. A kicsi 2 hete van nálam, ő 10 hetes, neki is megy a hasa (bár kevésbé, mint a nagynak), nála elsősorban a táp váltás miatt gondoltunk a hasmenesre (ahonnan hoztuk ott Whiskast kapott meg parizsit). Ő is kapott probiotikumot és szurit. Mindkettő oltott, ferghajtott, aktív, jó kedelyű.

Mielőtt valaki belekötne, a megbeszélték szerint holnap megyünk a dokihoz, de addig is érdeklődnék, hátha másnál is okozott ilyet a fent nevezett táp. :)


2017. szept. 12. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ilyet az Optimanovával, de lehet nekik túl erős a táp.Doki mit mondott rá amikor vitted a nagyot? A tápon kívül esznek valami mást is? Itt gondolok alutasakosra,konzervre, esetleg tejet adsz nekik? Az is lehet,hogy elkaptak valami vírust de mivel oltott cicák így enyhébbek a tünetek.
2017. szept. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azért kérdeztem a fentieket,mert nálunk akkor volt hasmenés,ha a táp mellé szintén egy magas fehérjetartalmú alusat adtam. Együtt sok volt neki,így most gyengébb(gourmet)alusat adok,vagy főtt húst(érdekes ettől nincs hasmenés).
2017. szept. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :) Mást nem kapnak, csak szárazat, illetve a nagy néha pofátlanul belenyal a kajánkba, de csak egy-egy falatot, ha nem figyelünk. Tejet véletlenül se kapnak, cica tejet sem.

A nyerskoszt megoldás lenne, ha a táp miatt van? Vagy milyen tápot lenne érdemes venni?

De egyébként azt találom furcsának, hogy néha tökéletes állag, de legtöbbször krémes, ritkán folyós, de sosem vizes/darabos.

2017. szept. 13. 02:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Csirkeintolerancia gyanú a diagnózis. :( Most váltunk csirkementesre, aztán kontroll.
2017. szept. 16. 04:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!