Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg veszélyes a macska a...

Tényleg veszélyes a macska a gyerekekre?

Figyelt kérdés

Kicsi gyerekeim vannak és mostanában rengeteget betegek, főleg felsőlégúti bajok, hasmenéses megbetegedések.

Már kb hetente járunk az orvoshoz, ma annyira rosszul volt a kisfiam, hogy nem elvittem hanem lehívtam az orvost. Meglátta, hogy szobacicánk van és mondta, hogy ne is csodálkozzak ezen, hogy ennyit betegek.

Kérdezte mikor hoztuk a macskát, mondtam, hogy 7 hónapja, kérdezte, hogy mióta is betegek ennyit a gyerekek? És tényleg azóta betegek folyton.

Anyukám meg nagymamám mindig mondta, hogy ne legyen macska a gyerekek körül, mert nagyon veszélyes, beszívja, lenyeli a szőrt stb. Erre figyelek is nagyon, naponta takarítok.

Most kint csinálunk a macskának helyet (az orvos azt javasolta ne tartsuk meg) szerintetek javulni fog a helyzet ha kikerül? Vagy vigyük el?

Az a baj gazdát biztos nem találnánk neki itt, szóval csak eltudnánk engedni vagy menhely/gyepi.Annyi a macska itt, az utcán is.



2017. szept. 13. 22:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Ha a macska rendszeresen oltva, féregtelenítve van, és dokihoz is jártok vele kivizsgálásra, akkor semmi baj. Persze takarítani kell, és semmiképp sem szabad felügyelet nélkül hagyni a gyerekkel, de nem kell megszabadulni tőle.
2017. szept. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ez mind megvan és mégis tényleg azóta betegek.

A kinti tartást tényleg megpróbáljuk. Ha jobban lesznek akkor a cica volt a bűnös :/

2017. szept. 13. 22:16
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Most azért tisztázzuk a helyzetet. A macskától ember a veszettségen kívül kb csak az élősködőket tudja elkapni. Ha a kölykök allergiásak a cicára, akkor okozhat a dolog hasonló tüneteket. De ha az orvos egyértelműen vírusos megbetegedést diagnosztizál (feltéve, hogy nem kókler) akkor csak szimplán macskagyűlölő a tag.
2017. szept. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, persze, dögöljön csak meg a macska, vigye magával a kisbabát is...


Mondd csak, láttál már bubópestises embert, vagy olyat, aki belehalt a himlőbe? (neeem a bárányhimlőbe, hanem a durvába, amit ha túl is élsz, örök életre ragyás maradsz)


Nem? Miért nem? Megsúgom: az oltások miatt.


A macska is ezért nem kapja el a veszettséget akkor sem, ha egy veszett róka szájából kaparják ki.

2017. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
5-ös vagyok, #2-esre értettem, csak "becsúszott" a többi válasz
2017. szept. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem kölykök, gyerekek. Normálisan lehet beszélni, a stílus maga az ember.
2017. szept. 13. 22:18
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Maine coon keverék szobacicánk van, hosszú szőrrel. Mi is sokat takarítjuk, sokat keféljük, kapja a féreghajtót és az oltásokat. Soha senkinek semmi baja nem volt, se pici gyereknek se semmi. Ez egy hülye sztereotípia, az öreget terjesztették el mert régen a kinti macskák akárhova jártak akármit összeszedtek senki nem törődött velük vagy az oltással. Egy nem kijárós gondozott cica nem terjeszthet betegséget, ezt csak az orvos akarja ráhúzni az egészre. Egyébként is ezek a felsorolt betegségek nem köthetők a macskákhoz. Én nem tenném ki a macskát, az meg eszembe se jutna hogy elvitessem.

7 hónapja kezdődtek a betegségek? Az ha jól számolom még rossz időre esett, nem csoda ha betegek lettek, ha pedig minimum ketten vannak akkor megy jobbról balra a pin-pong effektus köztük, mire az egyik kigyógyul a másik átveszi tőle, szociális szférában dolgozok, sokszor ez van a bentlakásos intézményekben is, így olyan mintha folyton betegek lennének.



Az oltásellenest meg hagyd figyelmen kívül, minden kérdés alá nyomja ezt a hülye dumáját.

2017. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Ez az orvos a veszélyes a gyerekre, nem a macska! Képes lennél kidobni egy családtagot, (mert az állat is az!) egy állatgyűlölő semmivel se megalapozott nézete miatt?! Hány milló családban van szerinted macska+gyerek? Azok mind betegek?
2017. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Max allergia lehet szerintem.

De az nem is normális válasz, semmi diagnózis, hogy a szobacica miatt betegek, csak valszeg utálja a macskákat...


Hasmenést meg étel is okozhat.


Tehát allergiásak lehetnek a macskaszőrre, de valamilyen ételre is. Ezt ki kell deríteni, de a macska nem tehet semmiről, ne ő húzza a rövidebbet.

2017. szept. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Csinálunk neki helyet kint. A kazánházban jó meleg lesz télen is.

Nyáron is végig felsőléguti megbetegedésünk volt. Főleg a kisfiamnak, meg ez a hasmenéses vacak mind a háromnak :/ Most mind a hárommal megyünk allergia tesztre, az sincs kizárva, hogy allergiásak rá. Vagy a kisfiam. Mert ha a tüneteket nézem akkor az is lehet.

2017. szept. 13. 22:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!