Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 éves kinti-bentit el lehet...

3 éves kinti-bentit el lehet vinni városba lakásba, erkély van?

Figyelt kérdés

Nyáron mindig kint van, most költözöt be egy hete, csak este dobjuk ki aludni. Kölyökkora óta szobatiszta, soha nem volt gond velük. Ivartalanított.

Ötletek? Imádom, de nem tudom hogyan szokná meg az új életet, vagy oldjam meg, hogy falun maradjon?


2017. szept. 15. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Meg fogja szokni idővel. Én nem hagynám ezért ott. De estére sem dobnám ki.
2017. szept. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
'csak este dobjuk ki aludni' Ohm eleve ha mar bent tolti a napjait, akkor miert nem aludhat bent? Meg eleg paraszt megfogalmatas volt... De amugy igen megszokna, annyi hogy akkor erkelyre nem kell kiengedni, de keves az eselye hogy kiugrojon.
2017. szept. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem vinném. Ha megszokta, hogy nappal kin t van, nem tudod annyit elvinni sétálni, hogy ezt pótolja. Főleg, hogy csak pórázzal sétáltathatod.
2017. szept. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Van egy benti kutyám. 11 évig kinti kutya volt kizárólag, majd most hogy már idősödik egy éven kinti-benti kutya, azaz hogy bent van mindig, kivéve amikor kiviszem sétálni és pisilni. Nem tudom mit lovagolnak ezen hogy nem szokja meg, kb 2 nap alatt megszokta, és azt az örömet nem tudom leírni amit láttam rajta hogy bent lehet mindig velünk.


Nem tudom neked mennyit jelent a kutyád hogy csak úgy "kidobod aludni" és simán otthagynád valahol falun, de ilyen hozzáállással kb minek tartasz kutyát?

2017. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Macskáról van szó... :D
2017. szept. 15. 19:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el, igen, megszokja!


Én 11 éves, kinti cicát vittem magammal lakásba költözéskor, és hamar megszokta. Pedig azelőtt még sosem járt bent, kizárólag kerti macska volt.

2017. szept. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Erkélyre macskahálót szereljetek!
2017. szept. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Oh bocsánat, elnéztem és nagyon kutyásra hasonlított a kérdés. Ebben az esetben is ugyanez a véleményem amúgy, mert nekem a benti cicám fél évesen került hozzám, előtte kint tartották aztán valaki kidobta betegen, és mi fogadtuk be, hamar megszokta a benti létet.
2017. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megszokja simán, de hányadik emelet?

Ha nem sokadik, akkor félő, hogy megpróbál leugrani és megsérül vagy elveszik. Ha sokadik, akkor meg a balesetektől félteném.

Mi szereltünk az erkélyre kisállathálót, így nyugodt szívvel engedem ki. A zooplusról rendeltük, nem egy ökör ára.

Vigyázzatok majd arra is, hogy csak olyan ablakokon szellőztessetek, amelyeken van szúnyogháló.

A lakáson belül az ajtókat ne csukjátok, hadd mászkáljon szabadon a lakásban. Éjjelre ne csukjátok ki a szobából.

Kelleni fog némi idő, amíg megnyugszik, de simán meg fogja szokni.

2017. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha napközben bent lehet, akkor miért pont az alvás zavar? mi az hogy kidobjátok aludni? :D remélem csak rosszul fogalmaztál. amúgy megszokná, de első dolgotok a macskaháló felszerelése legyen, mert még a10.ről is kiugranak néha.
2017. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!