Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csipásodik a kiscica. Mit tegyek?

Csipásodik a kiscica. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van három kóbor kiscica az utcán, minden nap megyek őket megetetni. Ma észrevettem, hogy az egyiknek be van ragadva a szeme. Meleg vízzel kimostam neki. Házilag hogy tudnám kezelni? Ha így nem, akkor esetleg van valami cicaszemcsepp vagy kenőcs? Előre is köszönöm a segítséget.

2017. szept. 15. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Kammilázni lehet esetleg. Amúgy pedig állatorvos tud adni/receptet adni gyógyszeres szemcsepphez
2017. szept. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Házilag sehogy, mivel ez jó eséllyel macskanátha, amire orvosi kezelés kell (gyógyszer+szemcsepp, és melegben tartani a cicákat, ami az utcán ugye nem fog menni). Ha nem kezelik, előbb-utóbb vakságot és halált okozhat.

Nem tudod befogadni őket, vagy gazdát keresni nekik? Így a télen el fognak pusztulni.

2017. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elvittem őket. Nem macskanátha volt, azt mondta, ez kiscicáknál gyakori. Adott egy szemcseppféleséget is, Trixie márkájú, a neve valami Augenpfelge. Gondolom, szemcseppet jelent németül. Holnap becsepegtetem nekik, ma már az orvos megtette. :)
2017. szept. 16. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:
És most mi lesz velük? Visszakerülnek az utcára? Mert ha már úgyis összeszedted őket, a doki után menhelyre is kerülhettek volna.
2017. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Dehogy kerülnek! :) Egyik barátnőm fogja őket befogadni, addig itt lesznek a kertünkben. Holnap jönnek értük Szatmárról.
2017. szept. 16. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!