Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy két hónapos kiscicánk,...

Van egy két hónapos kiscicánk, aki ügyesen használja az almot. Szépen el is kaparja, de ekkor jól össze is keni a lábát. Az a baj nem nagyon látom mosakodni és mindig büdös. Párszor fürdettem emiatt. (kérdés lent? )

Figyelt kérdés

Megtanulhat e majd normalisan mosakodni, csak még nagyon fiatal? Azzal, hogy néha megfürdetem nem okozhatok bajt?

(Negatív kommentelők kíméljenek....Ettől még szeretem a cicát, az alma rendszeresen takarítva van, volt már cicánk vele nem volt ilyen probléma)


2017. szept. 18. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Elvileg a cicusnak minden használat után ki kellene cserélni az almot.
2017. szept. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miután beásta, egyből kiszedjük.
2017. szept. 18. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám is ilyen volt kicsinek. Én próbáltam figyelni,hogy mikor kakil, és ahogy vezetett egybol kiszedtem a cicát ,nem engedtem hogy kaparni kezdjen,és gyorsan kidobtam a kakit. Nem sokaig kellett ezt csinalni mert ahogy nőtt egyre ügyesebb lett, és már nem kente össze a lábát:)
2017. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Probaltam figyelni ,hogy mikor kakil, és ahogy *végzett*

Bocsi

2017. szept. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :))
2017. szept. 18. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én egyik maccsom is ilyen volt kiskorában. Ahogy nőtt, szépen belejött a dologba.

Én is azt tudom tanácsolni, hogy figyeled és rögtön kiveszed az alomból amint befejezte a dolgát.

Ha baleset történik, ne az egész cicát fürdesd. Melegvizes szivaccsal törölgesd át a koszos részeket. Én egy tálba tettem a vizet. Macskát, alá törölközőt az ölembe és közben simogattam.

2017. szept. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én kismacskám most 3 hónapos. Ő is csak pár hete kezdett el magától mosakodni. Ez miatt ne aggódj :)
2017. nov. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de milyen a széklet állaga? Mert csak úgy kenheti össze a lábát, ha laza, vagy kenődik.

Kaparáskor a termék elé fog a macska, az alomba nyúl bele, nem direkt a kakiba és úgy takarja be. A te cicád még biztosan tapasztalatlan.

Fürdetéssel kapcsolatban 6-osnak adok igazat.

Viszont ha hozzászoktatod, hogy néha fürdik, és eléred, hogy ne féljen tőle, és ne akarjon kinyírni miatta, akkor nagyon jól jársz. Gyakran nem szabad és nem érdemes fürdetni, de bármelyik életkorban előfordulhat, hogy úgy összekoszolja magát, hogy muszáj.

Viszont macskáknak való sampont használj csak. Embernek való allergiát okozhat náluk.

2018. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!