Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Unatkozó macskával mit lehet...

Unatkozó macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Két szobamacskám van, az egyik srác, a másik leány, lassan 3 évesek, ivartalanítottak. Rengeteg játékuk van, óriási kaparófa, labdapálya, ezernyi különféle labda, plüss, pléd, dobozok, kupakok, mentás párna, mindenféle kis vacak.

A lány el is foglalja magát, ő velünk nem is szokott játszani, a másik viszont a sírba kerget. Vagy csak velem hajlandó - és akar is egész nap - játszani, vagy nemes egyszerűséggel az ágytakarót tépkedné széjjel. Nyilván utóbbit nem engedem neki, ezért van saját plédje, de az persze nem jó :D

Általában hangos nyivákolással jelzi, ha épp játszani óhajt kedve, de az utóbbi időben rendesen elharapódzott a dolog. Nem túlzok, egész nap azt várja, hogy én szórakoztassam, teljesen mindegy hogy előtte mennyire fárasztottam le. Reggeltől estig szirénázik vagy nyökög, a játékokhoz magától hozzá sem nyúl, ha nem játszom vele, akkor sértetten hátat fordít.

Fogalmam sincs, hogy mit csináljak vele... próbáltam felügyelet mellett kiengedni már őket, de őt az sem érdekli. Semmi, csak az a hülye madzag, amivel ketten szoktunk szórakozni. Esetleg a lézer. Más nem. Próbáltam már felkötni valahova - a madzagot, nem a macskát :D -, de úgy sem jó.

Kezdek kikészülni most azt játsszuk, hogy nem figyelek a vinnyogásra, de közben meg bűntudatom van, mert tudom, hogy unatkozik szerencsétlen állat... Naponta 3-4x játszunk vele, különböző nyávogásmentes időpontokban, de képtelenek vagyunk kikapcsolni.

Milyen játékot próbálhatnánk, a tiéteket mi köti le?

Előre is köszi a választ :)


2017. szept. 20. 16:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, még csak nem is az van, hogy mi kapattuk el, mert ritkán jut eszébe olyankor szólni, amikor valóban rá is érünk. Tehát nem az van, hogy kiskorától ugrottunk volna az első vinnyogásra... sajnos mégis kitartó :D
2017. szept. 20. 16:04
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki egy kis macskamentát, hadd szagolgassa, attól jól fogja érezni magát egyedül. :D
2017. szept. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mint írtam, van mentás párnája, de két pofonra méltatta sajnos, pedig direkt elveszem tőlük mindig, hogy ne szokják meg az illatát. Már kiskorától immunis valahogy a macskamentára, pedig a szaglása kifejezetten jó.

Azzal szoktunk a férjemmel viccelődni, hogy nem is macska, hanem űrlény :D

2017. szept. 20. 16:19
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, úgy néz ki nem olvastam el rendesen az írást. :D
2017. szept. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Na tessék, a másik megint itt labdázik a lábam alatt, ő meg ül a madzag mellett és nyávog. Kikészít...

Egymással sem játszanak, mert a lány vele sem szeret, verekedés lesz a vége. A végén hozok még egy macskát.

2017. szept. 20. 16:22
 6/12 anonim ***** válasza:

Szvsz ilyen a természete, így kell őt elfogadni. Az utóbbi két cicánk nem is nagyon játszott bent (igaz, ők ki-bejárkáltak házból és -ba), hanem csak bújt hozzánk.


A tiednek is jelentős társaság igénye lehet, szerintem.


Emberek között is van sokféle, én elvagyok egyedül is, de kettesben is mással. De pl nem igazán szeretek egyedül kirándulni, csak másodmagammal (esetleg sokad magammal).


A cicád meg játszani nem szeret egyedül, vagy is ezek szerint a cicapajtival se, hanem gazdival. Evvan'. ;)

2017. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Semmi gond, kicsit katyvasz is lett, mert már fáj a fejem tőle :)
2017. szept. 20. 16:22
 8/12 A kérdező kommentje:

Persze, szeretem őket, jópofa, hogy sikerült két teljesen különböző személyiségű macsekot beszerezni, érdekes nézni, hogy agyalnak... na de ez sok :D

Ha addig játszom vele, míg ő maga dől ki a fáradtságtól, akkor is még kattan vagy ötször aznap, és az még egy unalmas nap. Nagyon hiperaktív, nekem meg ennyi időm nincs - bár ő ezt sajnos nem érzékeli, mert itthonról dolgozom.

Nem kellemes, amikor fáradt vagy, sajog a fejed és még a macska is szirénázik.

Múlt héten nagyon beteg voltam, nem volt erőm játszani vele a férjem meg alig volt itthon, ne tudd meg...

2017. szept. 20. 16:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Enyémet is csak az a botos madzag érdekli, dehát egész nap nem húzgálhatom. Dettó pofázik egyfolytában. Néha megkergetem, ha nagyon unom 😁

Szerencsére napközben elvonul aludni, este játék, aztán általában alszik éjjel is. (Vagy rohangál)

2017. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megértelek kérdező, de te döntöttél a cicatartás mellett, vagy a családtagjaid? (Én pl sose dönthettem efelől.)
2017. szept. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!