Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Könnyebb a macskák tartása...

Könnyebb a macskák tartása mint a kutyáké?

Figyelt kérdés

Én konkrétan a ragdollra gondoltam. Kertes házban élek és 13 éves koromban volt egy kutyám akit imádtam és együtt nőttem fel vele. Pár évvel később másra sem tudtam gondolni csak arra, hogy legyen kutyám de anyukám nem engedte meg mivel akkor már panelban laktunk.

Azóta teltek az évek és beláttam, hogy nem vagyok kimozdulós típus, a szabadidőmet szeretem pihenéssel, otthon tölteni. Ezért arra gondoltam, hogy a ragdoll ideális társ lenne számomra. A kutyát nem a rá fordított idő miatt nem szeretném , mert a cicával is napi több órát foglalkoznék, hanem a séták miatt, meg az ürítés miatt, a rágcsálás és a "kosz" miatt. Tény, hogy egy kutya többet hempereg, mint egy macska és a macskák szeretik tisztán tartani magukat. Egyébként kinti-benti cica lenne de ez a kintlét csak a kertre értendő. Hallottam a macskabiztos kerítésről és így nyugodtan kimehetne napközben nézelődni és felfedezni ha úgy tartja a kedve. Habár csak akkor engedném ki ha vele vagyok, mert félnék, hogy valaki ellopja. Összefoglalásképp egy kis aranyos társat szeretnék és nem sajnálnám a rá fordított időt, ő lenne a mindenem a párom mellett.:) Esetleg ha valakinek van tapasztalata ragdoll cicákkal az kérem írjon kommentben. ( egyébként tisztában vagyok a táppal,fésüléssel,oltásokkal,tenyésztővel meg ilyen dolgokkal szóval ilyen válaszolat nem kérek, köszi a megértést :) )


2017. szept. 22. 02:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tesómnak ragdollja van. Eszméletlen gyönyörű. Ő is mehetne kertbe is, mert nekünk macskabiztos kerítésünk van. Esze ágában sincs kimenni. Tesóm ágyában vagy a kanapén szeret feküdni a jó meleg, kényelmes lakásban. Rendkívül szelíd. Van kisebb tesónk, aki sajnos néha szekálja, meghúzza a cica farkát, mikor nem vesszük észre. A ragdoll mindent eltűr neki. Ha nagyon megunta a gyereket, akkor otthagyja. Soha nem harapta meg vagy karmolta meg. Sőt, a kicsi közelében a körmeit is behúzza, ha épp kinnt volt, mert kaparta a játékát. Bútorban amúgy nem tett kárt. Van 2 benti kutyánk (cavalier, uszkár). Velük is nagyon kedves a ragdoll. Végülis direkt lakásba, gyerek és más állatok mellé tenyésztették ki. Ez a macska nem hajlamos elcsavarogni. Nem a házhoz ragaszkodik, hanem konkrét személyekhez. Kétszer költöztünk vele és nem viselte meg. Nem akart "hazaszökni". Arra kell figyelni, hogy nagyon kedves és naív fajta. Ugyan nem csavarog el magától, de más ember kicsalhatja és ellophatja.
2017. szept. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is könnyebb macskát tartani. Nekünk van mindkettő.

A macska magától szobatiszta, elég megmutatni, hova lehet wc-zni. Igényli a társaságot, de a nap legnagyobb részét alvással tölti. Ha van kaparófája, játéka, akkor nem rongál. Az enyém se akar kimenni. Esetleg tavasszal vagy nyáron tesz egy kört, aztán jön is vissza. Sokkal jobban szeret a lakásban lenni.

Ragdollt én nem engednék ki, de te tudod.

2017. szept. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Aranyos cica a ragdoll, csak nagyon hisztis, önfejű, és tipikusan az "egygazdás" cica. Páromnak volt. De már csak a hosszú szőre miatt is inkább lakásba való.

Most nekem van egy Maine-Coon cicám, nagyon aranyos, játékos (állítólag ilyan szempontból "nem is nő föl", mindig játékos marad), mindenkit elfogad (de egy valakit szeret nagyon, a kislányomat), nagyon gyerekbarát (a kiscsajnak mindent eltűr).

De hogy a konkrét kérdésre válaszoljak:

Egyértelműen a macskák tartása az egyszerűbb. A "hátrányuk" a kutyákkal szemben egyben az előnyük is. Sokkal önfejűbbek, nehezebben idomíthatók, viszont sokkal okosabbak, önfejűségük hozadéka, hogy önállóbbak is (ha te pl elalszol reggel, így nem kap időben enni a cica, akkor megoldja magának, csak utána ne akarj szétnézni a lakásban...:D)

Éppen kezdő macskatartóknak is ajánlott a Maine-Coon, de szerintem a ragdoll is.

Eddig egy macskafajta van, amit tutira nem ajánlanék kezdő macskatartónak, a bengáli.

2017. szept. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2-es csak a kertbe mehetne ki és csak akkor ha vele vagyok

Egyébként köszönöm mindenkinek a hozzászólást jó volt olvasgatni a saját tapasztalatokat 😊

2017. szept. 24. 14:56
 5/9 anonim válasza:
Nos nekem 5 macskám van és nem is tudom. Ugyan a macskákkal is sokat kell foglalkozni, de talán a kutyákkal még többet. Velük rendszeresen mozogni kell, orvoshozni vinni. Mármint beoltatni. Szóval igen. A kutyákkal egy kicsit többet kell foglalkozni.
2017. szept. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Könnyebbnek lehet, hogy könnyebb, de idegösszeroppanást is inkább okoznak a macskák, mint a kutyák.
2017. szept. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Örökbe fogadás nem opció? Annyi gazdátlan cica van menhelyeken...
2017. szept. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os úgy látom rossz tapasztalatod van velük

egyébként szerintem ez személyiségfüggő

De persze én is tudok olyanról, hogy vettek új függönyöket és 1 napig bírta..

2017. szept. 26. 17:22
 9/9 A kérdező kommentje:

És 7-es de, opció

Sőt! Ha az utcán találnék egy kiscicát és hazavinném valószínűleg akkor nem vennék fajtatisztát

Azonban nekem egy társ kell és nem egy állat ideig-óráig

És fontos, hogy a személyisége ne akasszon ki és passzoljunk egymáshoz

Mint már írtam egy lustább cicát szeretnék és mivel benti lenne ezért fontos, hogy kíméletes legyen a lakáshoz.:D

A Ragdoll pedig olyan, mint egy kutya csak macska:D és ha már megvan rá a lehetőségem, hogy legyen egy akkor nem fogok zsákbamacskázni

de tapasztalatból tudom, hogy a kóbor állatok is imádnivalóak, csak tudod a tenyésztőnél kevesebb eséllyel nyúlok mellé + ha valami gond van (örökletes , súlyos betegség) akkor ő segít anyagilag/máshogy de a kóbor/menhelyi állatoknál ez nincs így.:(

2017. szept. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!