Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális, hogy a macskamat...

Normális, hogy a macskamat csak a táp érdekli?

Figyelt kérdés

felnőtt korában kaptuk a cicát.

Letehetek az asztalra bármilyen húst, nem érdekli. Múltkor a sztrapacskat melle raktam. Nem érdekli

Tanácsokat szeretnek kapni mert aggódók hogy jól taplalom e cicát száraz és nedves tappal vagy kellene kapjon "emberi kaját"is?


2017. szept. 23. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha száraz, nedves tápot kap (nedveset meghatározott rendszer szerint, száraz mindig van előtte), nagy baj nem lehet. Ha jól elvan a táppal, a helyedben nem aggódnék, legalább nem lesz gyomorrontása, mert nyers, rosszul elkészített húst, vagy bolti húsnak gúnyolt felvágottat kap. Macskának macskakaja, embernek emberkaja.
2017. szept. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Miért kéne emberi kaját kapnia? Pont, hogy nem kéne, mert az emberi étel agyon van fűszerezve és ízesítve, amire semmi szüksége a macskának.

A táp tökéletes.

2017. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szüksége emberi kajára. Ha mással is szeretnéd megkínálni, akkor próbálj egy kis nyers csirkemellet, szívet.
2017. szept. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó minőségű táppal eteted, akkor az tökéletesen elég neki. Húst kaphat főve (fűszerek nélkül) vagy nyersen (disznót soha). Emberi nagyon sós, nagyon fűszeres ételek nem kellenek a cicának.

Nekem két macskám van. Az egyiket BARF étrend szerint etetem, a másik tápot eszik, mert nem szereti a nyers húst. Nincs ezzel semmi baj, nem minden macska ugyanolyan.

2017. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak meg kívánom jegyezni hogy emberi ételeken nem feltetlen az agyamra fűszerezett ételeket értettem, hanem mindent, ami nem macskatáp. Köszönöm a válaszokat :)
2017. szept. 23. 22:30
 6/8 A kérdező kommentje:
-agyonra- bocs autokorrekt mert mobilrol írtam
2017. szept. 23. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

örülj neki, kisebb az esélye, hogy megmérgezik vagy csak gyomorrontást kap.

Enyém is ilyen és nagyon becsülöm ezt a tulajdonságát :)

2017. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem kijárós a cicc de azért necces volt amikor az egyik tápot mindig kihanyta
2017. szept. 24. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!