Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbe fogadtunk egy négy...

Malachai kérdése:

Örökbe fogadtunk egy négy éves cicát, el is hoztunk, azonban második napja, hogy nem akar enni-inni-pisilni-kakilni. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Egy idős hölgytől hoztuk haza a cicát, de egyáltalán nem hajlandó semmit sem csinálni a macska már második napja. Fog így enni,inni,pisilni-kakilni, vagy egyszerűen csak megvárja amíg éhen és szomjan hal? Tanácstalan vagyok. A válaszokat előre is köszönöm!

2017. szept. 23. 21:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltátok már összezavarni?

https://www.youtube.com/watch?v=oZQpRAC_uJE

2017. szept. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a poénos videót, de az a helyzet, hogy ez nem segít azon, hogy sikerüljön megtartanunk a macskát. Különben kénytelenek vagyunk visszavinni a régi gazdájához aki el fogja altatni.
2017. szept. 23. 21:57
 3/18 anonim ***** válasza:
25%

Van ilyen, hogy állatorvos. Oda el kéne vinni esetleg.

Kivéve, ha direkt megdögleni hoztátok el.

2017. szept. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nyilván nem "megdögleszteni" akarjuk, mert akkor nem mentettük volna meg az altatástól. Jót szeretnénk neki.
2017. szept. 23. 22:16
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Macskáknál ritka az éhségsztrájk, most szorong az új helyzet miatt, és nincs étvágya, de meg fog éhezni. Fontos, hogy legyen kitéve neki kaja, méghozzá olyan helyen, ahol anélkül tud enni, hogy veletek kellene lennie. Az is simán lehet, hogy odalopakodott már a kajához, csak nem vettétek észre.
2017. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha 1-2 napon belül ezen nem változtat, akkor mindenképp el lesz víve állatorvoshoz. Nem szeretnék visszaadni, mivel annyit nem ér meg, hogy aztán tényleg elaltassák. Nagyon kár lenne érte, mert egyébként egy nagyon jól táplált, hím perzsa cica. Barátságosnak tűnik olyan szinten, ugyanis annak ellenére, hogy idegenek vagyunk neki hagyta, hogy megfogjuk, cipeljük és, hogy kefélgessük a szőrét. Nem kap oda, nem karmol, nem fújtat... csak van. Én néha megpuszilgatom, megszeretgetem ahogy csak tudom. Nagyon aggódom érte és remélem, hogy ez csak egy átmeneti állapot. Nagyon fájna, ha valami baja történne.
2017. szept. 23. 22:37
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Van ilyen párologtató, macskáknak stresszoldásra. Van a fressnapfben is, állatpatikában lehet, hogy van, nekem is azt mondta az állatorvosom, hogy tud rendelni, én a zooplus.hu-ról vettem, de az négy-öt nap, nektek sok. Olvasd el, amit belinkeltem, ott van minden hogy miért.

A cicát nyilván sokkolta, hogy elkerült a megszokott környezetéből, a régi gazdájától, és így reagál. Nyilván letört. A macskák tudnak éhségsztrájkolni, olyat már láttam, hogy nem a megszokott kaja volt előtte. Pisit, kakit visszatartani nekik nem kunszt.

Próbáld meg a kezedből kínálgatni, valami finomsággal. Nem tudom, mit evett, édességet ne, embernek való kaját lehet, (kivételesen mert ugye fűszeres), de én olyasmikre gondoltam, ami paszta állagú, azt elnyalogathatja az ujjadról. (Eszik is, meg kapcsolatot is építetek). Vagy pl. kis joghurt, tejföl, mert abban van nedvesség. Szerintem most mindegy, ha nassokkal tömöd is, csak kerüljön bele valami. Ha nem kéri, nyomjd az orrához, lenyalja róla, a kezed tartsd ott előtte, és érte fog nyúlni.

Macskának való paszta: Rossmannban is láttam vmi májkrémet (macskának), bármilyen konzerv-nedveseledelt tudsz így kínálni az állaga miatt, régebben lazacos pasztát vettem a cicámnak (fressnapf), van szőroldó pasztánk csak az nem igazán étel. Utóbbit a cicám mai napig kizárólag az ujjamról nyalja el, innen az ötlet. Egészséges macska nem tudom, hogy megengedi-e hogy vizet fecskendezzél a szájába, de muszáj lesz, mert kiszáradhat. Pipettával esetleg. Kínálni neki vizet tálkából, utána. Innia kell, nem hiszem, hogy jót tesz több nap víz nélkül, és ennie is, mindkettő hiányából nagy baj lehet! Sokáig ne várj az orvossal. Játék, kislabda (mert mozog), te gurítsd el neki, vagy akár egy ásványvizes üveg kupakja, vagy akár egy cipőfűző, ami után utánanyúlhat. Beszélgess vele. Illetve, esetleg tudod-e, mit evett a régi helyén, és olyat adni neki ("kedvenc kaja"). Esetleg egy bújó. (egy régi pulóver, amibe belebújhat, ennyi). Megvan! Macskamenta! Tudod, a macskadrog. De egyszerre ne sokat. Ennyi ötletem volt. Jobbulást kívánok!

2017. szept. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, visszajöttem, mert a zuhany alatt jönnek a legjobb ötletek:) adott a paszta, májkrém, akármi: ha az ujjadról nem nyalja le, kend rá a mancsára. A lábfejére. A macskák utálják, ha a bundájukon van valami, és lenyalják magukról. Adtam már be a macskámnak így májkrémbe kevert féreghajtót (túl nagy adag lett), működik. Ha lenyalta, kínáld a kezedről ugyanazt a kaját.

Egyébként mosdik? Mert amikor nem mosdanak, akkor tényleg betegek, vagy elhagyják magukat. Dorombol? Mert a saját megnyugtatásukra is dorombolnak, ha pl. betegek. Kinézetre? Betegnek látszik? Vagy egyébként jól néz ki?

2017. szept. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyéves kandúrt hoztunk el múlt vasárnap, második nap evett először. Most kezd bátrabb lenni, nyolcadik napon. Kitartást. Előző, nagyon jókat írrál!
2017. szept. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#8 Ezt a mancsra kenéses módszert nem ajánlom. Én féreghajtó pasztával próbáltam ki, mert az istennek nem volt hajlandó megenni. Egy fenét nyalta le. Lehúzta magáról a bútoron. Végül az működött, hogy közvetlenül a szájába nyomtam a pasztát. Lehet, ennek a cícának is úgy kellene enni adni.
2017. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!