Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított kijárós cica...

Ivartalanított kijárós cica bepisilt a házba. Húgyúti fertőzése lehet?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított hím macskánk, aki ma kintről bejövet azonnal a házba pisilt. Nem erőlködött, viszont sokat mosakszik az alfelén. Ilyen esetben mennyire sürgős állatorvoshoz vinni? Holnap délután tudnánk elvinni.
2017. szept. 24. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Holnap délután tökéletes. Valami baja biztos van, jobb ha látja a doki.
2017. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó így, ha ma délután viszitek. Állítólag stressztől is van, hogy bepisilnek.
2017. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ma a cica teljesen jól érzi magát és inkább a hasára gondol, úgyhogy egyelőre megfigyelés alatt tartom.
2017. szept. 25. 16:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt gyanítom, hogy kinn valami stressz érte. Idegességükben/izgatottságukban a cicák hajlamosak ilyet csinálni.

Ivartalan kandúrom egyszer játék közben (nagyon be volt pörögve), felszaladt az ágyra, odapisilt, majd rohangászott tovább. Se előtte, se azóta (kb 2 éve) nem történt ilyesmi, mindig vagy az alomra vagy az udvaron végzi a dolgát.

Ha sorozatosan, gyakran előfordul az ilyesmi, akkor kell elkezdeni aggódni és dokihoz vinni.

2017. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a cica? Mennyi idősen lett ivartalanítva? A legrosszabb opció a húgykövesség, de nem hiszem, mert akkor nehezen és gyakran ürítene, csöpögtetne.


Én is inkább valami stresszre gyanakszom. Erre utal a nagy mosakodási láz is, ami szintén stressz jele lehet, és mosakodással próbálja visszaállítani a jó közérzetét.

2017. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

6 éves, és pár hónaposan lett ivartalanítva. Most így utólag visszanézve a stressz tűnik a legvalószínűbbnek, mert bejött, és mintegy jelzésképpen bepisilt, nyávogott egyet, majd nekiállt enni.

Ma vidáman mászkált utánam, kunyerált, játszott, most pedig mellettem alszik. Remélem, hogy nem fog megismétlődni az eset, mert eléggé megijesztett. Köszönöm mindenkinek!

2017. szept. 25. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!