Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megbántam, hogy vettem egy...

Megbántam, hogy vettem egy macskát, most mit tegyek?

Figyelt kérdés

1 éve vettem ragdollt, de nagyon megbántam. Mit lehet tenni ennyi idő elteltével?


A cica természetével van a legnagyobb bajom. Elutasító és durva, bármit csinálok (még kajaadásnál is!) beleharap a kezembe jó erősen. Próbáltam leszokatni róla, de ha rászóltam vagy ráfújtam, attól csak még agresszívebben támadott rám. A feliway párologtatót is megvettem, 2 hónapig folyamatosan párologtattam, de semmit sem használt.

A másik problémám, hogy iszonyatosan hullik a szőre, vettem rá vitaminokat és naponta fésülöm, de ennek ellenére még a levegő is teli van macskaszőrrel. Belemegy a szemembe, a kajámba ráadásul tüsszögök és könnyezek is tőle.


Nem tudom még mit tehetnék, de kezdem feladni az egészet. Bármivel próbálok kedveskedni neki, menekül előlem és rámtámad. Úgy érzem így nem éri meg a rengeteg kiadást, takarítást stb., mert egyszerűen utál engem ez a macska.



2017. szept. 25. 15:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
67%
Kérdezz rá olyantól, aki ért hozzá, esetleg orvosnál, hogy mit tudsz tenni. Ha sehogy sem lesz szelídebb, ajándékozd el valakinek, hátha őt megszereti. Nincs jobb ötletem sajnos..
2017. szept. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Lépj kapcsolatba a tenyésztővel és kérj segítséget tőle.
2017. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Add el és szerezz be helyette egy átlagos házimacskát. Abban sok örömöd lesz.
2017. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Kérj segítséget a tenyésztőjétől, vagy add vissza neki.


Ami a szőrhullást illeti, ez minden lakáscicánál ilyen.

2017. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem lesz fura, hogy ennyi idő elteltével felhívom a tenyésztőt és rosszakat mondok a cicájáról?

Az orvossal persze rendszeresen konzultáltunk, a feliwayt is ő ajánlotta, de sajnos nem segített. Próbáltam mást is, jutalomfalatkázást ha nem harap meg, és büntetést ha igen. pl. rászólást, tapsolást. Ha megharap etetés közben, akkor nem adok neki. De ez vált be a legkevésbé, mert akkor borzalmasan elkezd nyávogni, ilyen fülsértően, és össze-vissza harapdálva a lábamat.

Volt egy perzsám (meghalt szegényke), neki nem hullott ilyen mértékben a szőre, pedig nem fésültem minden nap. Sosem volt abból probléma, hogy ne tudtam volna enni miatta. A ruhákon áthúztam a szőrhengert és annyi.

2017. szept. 25. 15:59
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a harapástól akkor szokott le a cica, amikor lett egy második cicánk is. Azóta nem harap, nem karmol (ő rendszeresen rátámadt a lábunkra játékból, ha elmentünk mellette), és meg bújiósabb is lett. :)

Egyébként nem gáz, ha felhívod a tenyésztőt, kérj tőle is nyugodtan tanácsot.

2017. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Hívd fel a tenyésztőt,egy ragdolk cicának egyáltalán nem ilyen a természete ez nem normális jobb ha jelzes felé. Én csodálkozom,hogy 1 év alatt nem beszéltetek,a tenyésztők tartják a kapcsolatot a gazdival,márcsak amiatt is,hogy ivartalanítás után küldi el a törzskönyvet.
2017. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék arra a tenyésztőre. Gondolom jófogásos. Nekünk is van ragdollunk és semmiben nem hasonlít a tiedhez. Ritka szelíd.
2017. szept. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát, ha nincs más választás, akkor visszahívom a tenyésztőt. Az aggaszt, hogy úgy váltunk el, kicseréli a macskát, ha gond van vele. De nem akarok cserét. Vagy csak akkor, ha tudja garantálni, hogy a cserecica bújós, kedves.

#8: Nem szapitól vettem. Eszem ágában sincs/sem volt soha jófogásról venni a macskát, mint valami tárgyat... nekem pont az lett volna a fontos, hogy bújós, jól szocializált macskám legyen, minőségi tápon tartva, egészségesen! Nekem ez minden pénzt megér.

2017. szept. 25. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én ragdollom sem az a kifejezetten bújós cica. Ők 1 évesen még kamasznak számítanak, akkortájt az enyém is kicsit durván játszott, és nem sokat hízelgett. Ha egyedüli cicaként él veletek, akkor nem tudatosul benne, hogy ő macska, te pedig ember vagy, inkább a fajtársának, egy nagyra nőtt cicának néz, és azt szeretné, hogy rohangálj és birkózz vele. Én elfogadtam, hogy ő ilyen. Egyébként mindenben igazi társ volt mindig, állandóan a gazdái közelében akart lenni. De 2 éves kora óta folyamatosan egyre többször kimutatja a szeretetét. Azt nem szereti, ha kényszerítjük, csak ha magától jön bújni.


Szóval szerintem nem utál, bár ha te már nem szereted őt, akkor azt megérzi. A ragdollok lassabban fejlődnek mint a házicicák, én úgy tapasztaltam, hogy 3 éves korukra alakul ki a valódi személyiségük. És persze lehet, hogy ő soha nem lesz bújós cica, ők sem egyformák.

Ha úgy érzed, nem tudtok egy hullámhosszra kerülni és nem éred be annyival amit ő nyújtani tud, akkor nyugodtan keresd fel a tenyésztőt. A tenyésztők mindig jobban örülnek, ha kudarc esetén hozzájuk kerül vissza a macska, mert ők tudják megtalálni a legjobb megoldást. Persze bánkódni fog, hogy nem sikerült a dolog, meg nyilván félti is a cicát a traumától, de még mindig ez a legjobb!

2017. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!