Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az Orijen nem veszélyes?

Az Orijen nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Most lenne lehetőségem 39 800 Ft-ért 17 Kg.-ot vennem.


De nem sok az a 42% fehérje?


És légyszí írjatok magyarázatot is, hogy miért sok/nem sok, mert nem értek hozzá...


Előre is köszi!



2017. szept. 25. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Miért gondolod, hogy sok?

A macska húsevő. A természetes zsákmányállatai is fehérjéből meg zsírból állnak...

2017. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az oké, de a színhúsban kevesebb a fehérje... Ebben gondolom hozzáadott van.

Pl. a csirke mellben 26% körül van max. és ebben az egyik legtöbb.

2017. szept. 25. 21:33
 3/11 Maxitabi ***** válasza:
Az én macskáim 5 évig ettek orijent, s még mindig élnek és virulnak...
2017. szept. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2.

És valóban elég ha azt adom, meg vizet?

Tehát állitólag e mellé a táp mellé nem kell konzerv/hús.

És nekem már nem is férne bele...

2017. szept. 25. 22:24
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem sok egy kicsit.
2017. szept. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Maxitabi ***** válasza:

Papíron elég, ha van elég vizük és eleget isznak.

(Én adtam nekik tasakost biztos, ami biztos alapon)

2017. szept. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
34%

Nemàr, most ez komoly?

Olvasd már el légyszives rendesen az Orijen táp összetevőit!

Dehidratálják a különböző húsokat, levegőn szárítják, friss jó minőségű HÚSOK!

Azt mondjátok már meg, hogy ha csak húst (plusz kisebb részben zöldsègek/gyümölcsöket) tartalmaz, hogy ne lenne elég neki?

És mégis hogyan adnának hozzá fehérjét..ez full èrtelmetlen. A fehérje maga a hús, amiből áll az egész táp (plusz zölds./gyüm.) Nincs semmi hozzáadott szutyok.


Másrészt egy ragadozó, húsevő állat a macska, aki természetben is max még a füvet rágcsálja, mert könnyíti az emésztést és egyéb vitamin/ásványianyag forrás számára.


A macskának nem kell a gabona meg a sok szutyok.

Ez a táp csak azt tartalmazza amire szüksége van, annyi, hogy szárítják, dehidratálják stb. Olvasd el a honlapjukon!


Példa: A Fit&Trim orijen macskaeledel összetevői:


"85 % HÚSOK │15 % GYÜMÖLCSÖK & ZÖLDSÉGEK


Friss csirkehús (14 %), friss egész tojás (6 %), friss egész csendes-óceáni hering (6 %), friss pulykahús (6 %), friss csirkemáj (6 %), friss egész lepényhal (4 %), friss egész makréla (4 %), friss egész csendes-óceáni tőkehal (4 %), friss pulykamáj (4 %), friss csirkeszív (4 %), csirke (dehidratált; 4 %), pulyka (dehidratált; 4 %), egész makréla (dehidratált; 4%), egész szardínia (dehidratált; 4%), egész hering (dehidratált; 4 %), alaszkai tőkehal (dehidratált; 4 %), lencserost, egész vöröslencse, egész zöldlencse, egész zöldborsó, egész csicseriborsó, egész sárgaborsó, egész tarkabab, egész veteménybab, csirkeporc (dehidratált; 1 %), friss pulykamáj (1 %), kék puha tőkehal (dehidratált; 1%), csirkezsír (0,5 %), almarost, szárított alga (DHS és EPS forrása), spárgatök (dehidratált), pézsmatök (dehidratált), sárgarépa (dehidratált), csirkemáj (fagyasztva szárított), pulykamáj (fagyasztva szárított), friss egész spárgatök, friss egész pézsmatök, friss cukkini, friss paszternák, friss sárgarépa, friss egész alma (red delicious fajta), friss egész bartlett körte, friss fodros kel, friss spenót, friss céklalevél, friss tarlórépalevél, barnamoszat, egész tőzegáfonya, egész kék áfonya, fanyarkabogyó, cikóriagyökér, kurkumagyökér, máriatövis, bojtorjángyökér, levendula, orvosi ziliz gyökér, csipkebogyó, Enterococcus faecium.


ADALÉKANYAGOK (per kg): Tápanyagadalékok: cink-kelát: 100 mg; réz-kelát: 11 mg; kolin-klorid: 1200 mg."

2017. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Én nem értem, hogyha csak szárítják, akkor hogy növekszik a fehérje tartalma közel kétszeresére a színhúséhoz képest.

Valaki elmagyarázná?

2018. jan. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Szárításkor a húsban lévő fehérje aránya azért nő, mert a víztartalma kevesebb lesz. Ugyanakkora tömegű szárított hús ezért sokkal több fehérjét tartalmaz, mint amennyit nedvesen tartalmazna.
2018. jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha alacsonyabb fehérjetartalmú tápról váltasz, fokozatosan tedd, kb 2 héten keresztül egyre nagyobb arányban keverve a korábbi eledellel, 2 hét után pedig már adhatod neki tisztán az orijent. Így valószínűleg nem fog gondot okozni a nagyobb fehérje mennyiség. Az Orijen tápok nagyon magas százalékban tartalmaznak szárított húst. A magas fehérjetartalom oka az, hogy szárításkor koncentrálódnak a húsban a szárazanyagok. Egyébként szerintem nem feltétlenül lenne egy macskának szüksége ennyi különböző fehérjeforrásra, és ilyen sokféle növényi összetevőre sem, de az, hogy az állati eredetű összetevők aránya ilyen magas, mindenképpen kiváló táppá teszi az Orijent. Ár-érték arányban sajnos már nem annyira jó mint régen. Szerintem a Taste of The Wild márkát lenne még érdemes kipróbálnod. Szintén magas hústartalmú, sokkal pénztárcabarátabb áron. A halas változata kevesebb fehérjét tartalmaz mint a csirkés füstölt szarvasos. Az én macskám jobban szereti, mint az Orijent és az Acanát.
2018. jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!