Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Utazás repülővel?

Utazás repülővel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 hónap múlva költöztetem a macskámat Németországba. A repjegy, utazós táska, kisállat útlevél el van intézve, van hámja, póráza is. A gondom a biztonsági ellenőrzés, ahol ugye ki kell majd venni a táskájából, egyszerűen nem tudom visszatuszkolni a táskába, még így megszokott környezetben is kész cirkuszt rendez...:( Egy ideje már gyakoroljuk a dolgot, de vhogy nincs előrelépés. Meglepő módon a dobozzal magával nincs baja, játszik benne, alszik benne, stb... Önmagában a hámmal sincs nagy gond, láttam más macskák hanyat vágják magukat ha rárakják, de az enyém elvan vele, sétálgat eszik is ha rajta van. A palotaforradalom csak akkor tör ki, ha a hámban akarom beletenni a dobozba, az ellen olyan vehemensen tiltakozik, hogy az előbb majdnem megfolytotta magát vele a nagy kapálózásban. Nem használ sem a kedvenc játék, sem a jutalomfalat, annyira fél, hogy nem eszi meg, pedig amúgy imádja.

Mit csináljak? Valaki, aki már utazott macskával repülőn, tudna tanácsot adni? Hallottam olyat is, hogy vannak repterek, ahol megoldható, hogy egy külön szobában történjen a biztonsági ellenőrzés. Ez Ferihegyen is megoldható? Ebben az esetben is ki kell venni a macsekot a dobozából? Teljesen kétségbe vagyok esve, és tanácstalan vagyok, ha már itthon ilyen cirkusz van, mi lesz a reptéren...?:O



2017. szept. 26. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
A repteret kevésbé ismeri, mint a dobozt. Ott kivenni lesz nehéz és egyből megy vissza, mert azt már ismeri, az a biztonság
2017. szept. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem, sajnos maga a táska is elég béna, szokatlanul alacsony, a bejárta méginkább, gyakorlatilag kúsznia kell, h azon a bejáraton bemenjen, de nincs mit tenni, ez felel meg a légitársaság paramétereinek. A tetején betenni felejtős, megveti a 4 lábát, ennyi volt. :D
2017. szept. 26. 16:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi kutyákat utaztattunk, igaz nem utastérben, mert nagyok voltak, de sose kellett kivenni őket.
2017. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na igen, de a cicám 5 kg alatt van, ezért utastérben fog utazni, vagyis együtt kell átmenni vele a biztonsági ellenőrzésen. Állatvédelmi rendelkezés alapján nem küldhető át semmilyen kisállat a röntgengépen, a táskáját viszont át kell világítsák, szóval mi nem ússzuk meg...:(
2017. szept. 26. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Gyakorold a ki és berakást. Szerintem "dobozold be" vidd át a szomszédba, barátnőhöz valahová. Vedd ki, tedd vissza. A lényeg, hogy ezt úgy tudd megtenni, hogy még véletlenül se szaladjon el.

A macka teszi a dolgát, neked be kell gyakorolnod, hogy akkor se szaladjon el, ha megijesztik. (úgy tudd kivenni, bezárni, hogy a póráz vége végig a kezedben van)

2017. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ott idegen lesz neki minden, meg lesz rettenve, és nem lesz gond a visszarakással. Elsőnek adok igazat, hogy inkább kivenni lesz nehéz. Úgy képzelem el a helyzetet, mint az állatorvosnál. A különbség annyi, hogy az orvosról "tudják", hogy az orvos. Fogjad majd stabilan. Nekem kicsit ijesztő lenne belegondolni, hogy hogy reagálna, ha annyi ember között kiveszik a hordozóból. Nyilván a saját cicádat te ismered.

A feliway sprayt javaslom esetleg, befújni vele a táskát. Amikor repültök akkor is.

Önmagában a táskába bele tudod tenni, ha nincs rajta a hám? Esetleg próbáld úgy külön, hogy először hám nélkül teszed bele a táskába, utána meg majd hámban.

2017. szept. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is abban bízom, h ott majd bemenekül a dobozba, csak remélem meg tudom tartani a karomban, amíg átmegyünk a kapun, és visszakapjuk a dobozt. Feliway spray-t mindenképpen veszek, meg párologtatót is az új lakásba, csak várom a fizetést, mert nem épp olcsó. Ma áttörést értünk el, sikerült beletenni a dobozba, méghozzá hámmal együtt, teljes döbbenetemre még lefeküdni is hajlandó volt a dobozban, pedig eddig a hámban erre egyáltalán nem volt hajlandó. Ahhoz képest, h tegnap még majdnem megfolytotta magát ezzel a sz@rral, ez most óriási előrelépés, remélem ez már csak jobb lesz! ;)
2017. szept. 27. 13:21
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy nehéz megjósolni, h hogyan fog reagálni. Általában ilyenkor (pl állatorvosnál) lemerevedik a félelemtől, de volt 1-2 olyan alkalom, amikor pont ellenkezőleg, menekülni próbált, karmolt, harapott, ficánkolt, stb...

Remélem most majd az első eset lesz terítéken...:D

2017. szept. 27. 13:41
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Ebbe a csoportba írj szerintem nyugodtan, itt több hivatásos szállító van, akik együtt utaznak a kutyákkal-macskákkal a világ minden pontjára. Biztosan tudnak a kérdéseidre válaszolni.

[link]

2017. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na jelentem, megérkeztünk épségben, semmi baj volt, pedig még jóval korábbra is sikeredett az utazás, mint terveztem. Cica meglepően jól bírta az egész utat, és már kezdi megszokni az új helyét is. Köszönöm szépen a válaszokat!
2017. okt. 17. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!