Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hetes kiscicákat ma hoztunk...

8 hetes kiscicákat ma hoztunk a gyerkőceinknek! De most vettük észre, hogy az egyik bolhás! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Fressnapfban csak egy "Dr.Pet permet" nevű terméket adtak. Azt tanácsolták, fürdessük meg majd fújjuk be őket. Ez megvolt, de még mindig láttunk a nyakánál bolhát mászni. Mit csináljunk? De sürgősen? 150 nm házunk van, ha itt elszaporodik, hogy írtjuk ki?:( +egy 8hónapos babánk is...
2017. szept. 26. 16:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva jobban félnék a férgességtől, mint a bolhák miatt. Féreghajtva voltak a macskák vagy legalább az anyjuk még a vemhesség során?
2017. szept. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
4%
Ezért nem kell macskát lakásban tartani, főleg kisgyerekek mellett.
2017. szept. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Frontline spay, szokott a Fressnapfban is lenni, vagy állatorvosnál.
2017. szept. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem kellett volna szaporítótól elhozni, persze, hogy bolhásak, mert le voltak sz*rva ott, ahonnan elhoztátok. A cicáknak persze jó, hogy kiszabadultak onnan, de nagyon rossz dolgot támogattatok vele. Most lehet tanulni a hibából...
2017. szept. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Úristen kommentelők.. Nem a világvége a bolha. Állatorvosnál lehet venni ilyen cseppentős bolhairtót, rá kell nyomni a tarkójára. Onnan nem tudja lenyalni és el fognak hullani a bolhák. Nekem bevált, és a bolhák se tudtak elszaporodni pedig pár napig bolhásan volt a lakásban. Ne ess kétségbe, babának sem lesz semmi baja, nyugalom.
2017. szept. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Vigyétek el őket állatorvoshoz, 8 hetes cicáknak már az első oltás is kell, és megoldják a bolhairtást, féreghajtást is.

Az én cicám is cseppentős bolhairtót kapott a tarkójára, másnap már nem vakarózott.

2017. szept. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A kommentek nagy részén kissé elképedtem... Kiskoromban nekünk is mindig volt cicánk, köszönöm jól vagyok! :D


Felhivtunk egy állatorvost,azt mondta semmi cseppentőset nem lehet ilyen kicsi cicáknak... :/

2017. szept. 26. 17:25
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Amit még tudsz tenni:

1: Spuri velük az orvoshoz, én a bolhák miatt aggódnék a legkevésbé.

2: Féreghajtás, oltási program megkezdése, egészségügyi állapot felmérése. Bolhairtásra orvosi tanács.

Baba mellé lakásba, csak biztonságos helyről, egészséges tiszta kisállatot tanácsos haza vinni.

2017. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz ne fogja fújni a súlyához mérten bolhairtó sprayvel. És ad be neki féreghajtót.
2017. szept. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Alap, hogy ha új állatot viszel haza, első utad az állatorvoshoz vezessen vele, velük.

Ott kapnak megfelelő bolhairtó szert, és szükség van féreghajtóra is, mert ha ilyen helyről származnak, hogy már 8 hetesen bolhás, akkor tuti, hogy férges is.

Állatorvos minden tudnivalót elmond, oltásaikat is el kell kezdeni.

2017. szept. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!