Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti orvosotok szerint a...

A ti orvosotok szerint a tályogot kell tisztogatni otthon vagy sem?

Figyelt kérdés

Olyan rendelőben járok, ahol két orvos van felváltva. Legutóbb mikor kijött és kifakadt neki, az egyik azt mondta kell, minden nap kétszer átöblíteni itthon is, az antibiotikum kúrán felül. Most megint kijött majd kifakadt neki és a másik orvos volt, aki szerint nem kell öblíteni itthon, mert akkor én magam lassítom a gyógyulást, azzal, hogy folyton telenyomom folyadékkal, az szétfeszíti és így lassabban jön helyre. Na most ezt is betartottam, voltunk kontrollon és alig gyógyul, aminek az orvos nem örül. Felvetettem, hogy nem kellene tisztítanom itthon is, hát hiába szedi az antibiotikumot jövöget még a cucc belőle. Szerinte nem kell és megint elmondta, hogy mert akkor nehezebben gyógyul. Ami oké, csak a múltkor a napi öblítés mellett eddigre már rendbe volt, most meg még mindig csúnya. Most ha megint elviszem és épp a másik lesz ott, az meg majd azt mondja, hogy de miért nem kezelem. Most akkor melyik a gyakoribb tanács?


Légyszíves az válaszoljon, aki érdemben tud a kérdésre válaszolni, a minek van neki tályogja, ivartalanítsd stb. nem válasz a kérdésre, egy ivartalanított szobamacskáról beszélünk, aminek nem verekedés miatt alakult ki tályogja, hanem olyan probléma miatt, ami már megoldásra került, csak most még küzdünk azzal, amit okozott.


2017. szept. 27. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm kutyájának volt tályogja, neki kellett otthon is tisztítania napi kétszer.
2017. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha még gennyes cucc jön belőle, akkor azt tisztítani kell, nem fog magától begyógyulni.
2017. szept. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tisztítanunk kellett otthon naponta és cserélni az átázott kötést a gyógyszerek mellett. Sőt a mi orvosunk javaslatára kristálycukrot is tettünk a sebbe minden egyes alkalommal ( [link] Szépen gyógyult a cica és elmúlt a tályog.
2017. szept. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Kristálycukor helyett a porcukor jobb lehet, mert könnyebben "ottmarad" a seben, jobban beletapad. De persze a kristálycukor is ugyan olyan jó.
2017. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ki fogom tisztítgatni, nem hiszem, hogy ártanék vele. Cukrozni stb. nem fogom önállóan, de a tisztítást tudom, hogy a másik orvos meg kérné, csak ez zavart meg, hogy emez meg nem kéri és teljesen logikus is, amit elmondott, de én meg úgy látom, hogy néha mintha bezáródna, de aztán újra jön belőle. Előzőleg meg ilyen nem volt. Lehet, hogy tényleg nem az öblítés hiánya miatt van, hanem lesz még ott valami, de nekem ez így akkor is fura, főleg, hogy most egy hét múlva akarnak ránézni megint.
2017. szept. 27. 12:00
 6/12 A kérdező kommentje:
De amúgy érdekes, hogy itt is mindenki azt mondja, hogy tisztítani kell. Állítólag ez valami modernebb felfogás, hogy nem kell. De úgy látom a régi másoknak is jobban bejött. :)
2017. szept. 27. 12:01
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Nekem azt mondta az orvosunk a cicánál, hogy naponta tisztogassuk, öblítsük a tályogot.

Csakhogy ez lehetetlen egy 7 kg-os macskánál, amelyik karmol, harap, ki akar szabadulni és egyedül vagy rá.

Ezért én csak Betadinnal tudtam csak lekezelni nagy harcok árán és eddig (4 év) még nem jött elő.

Ha meg tudod oldani, akkor 2 naponta vidd el az orvoshoz, tisztogassa ki ő, mert valamiért a cicák ott meg vannak szeppenve és jobban tűrik.

A tályog azért veszélyes, mert ha nincs rendesen kikezelve, a felszínen úgy látod, hogy begyógyult, de a gennygóc megmarad és a belső szerveit (pl. vese) megtámadhatja és akkor vége a cicának.

2017. szept. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es pontosan tudom ezt, ha elolvastad a kérdést nem arról van szó, hogy nem tudom megcsinálni, hanem arról, hogy a rendelőbe, ahova járunk két orvos van két külön állásponttal arra nézve, hogy szükséges-e tisztítani vagy sem.
2017. szept. 27. 12:23
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem betadinnal kelett tisztitanom naponta.
2017. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahogy elkezdtem a napi két tisztítást rohamtempóban gyógyulni kezdett azóta már szépen be is záródott, alig látszik valami. Nem gondolom, hogy hülyeséget beszélt amelyik azt mondta, hogy ne tisztítsam és meg is indokolta, hogy miért ne, de úgy tűnik ebben az esetben ennél a macskánál tényleg az volt a célravezető, hogy igenis tisztítás, a gyógyszert pedig még szedi. Köszönöm a válaszokat!
2017. okt. 3. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!