Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a kiscicám baja?...

Mi lehet a kiscicám baja? Nagyon addódom.

Figyelt kérdés

Ma kb. 2 órája hazajött a cicám (nem szobacica, megszoktam, hogy mászkálnak ideoda), es valami furcsa azóta vele. Tiszta sár volt, csapzott, dongták a legyek, lassan mendegél mindenhova, remeg picit. A család azt mondta várjunk egy kicsit, hátha csak valami kisebb seb. Azóta lenyalogatta magát. Étvágya se nagyon van, de vittem ki neki husit, tejet, egy picit mindenbol evett. Nem vérzik semmije, de az oldalan furcsa nyomok vannak, szóval erős a gyanúm hogy valami sérülés az oka, vagy valami elkapta. Betegségre azért nem tippelnék, mert azt már észrevettük volna, nem ilyen hirtelen, meg nem köhög vagy semmi ilyesmi. Nagyon aggódom, rossz ránézni hogy így szenved... Mielőtt beoltana valaki, holnap reggel (ha szegény kibírja...) első dolgunk lesz az állatorvossal beszélni, de ötlet, hogy mi lehet? Vagy hogy mit tudnék tenni?

Előre is köszönöm...



2017. szept. 27. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hívsz ki ügyeletet vagy viszitek be gyorsan oda ? Felhívjátok őket sos baj van és mentek ...
2017. szept. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy autó csapta meg és valami kívülről nem látható probléma van.

Ki tudja meddig feküdt a sárban, koszban, míg összeszedte magát és hazavánszorgott.

Reméljük megéri a reggelt!

Ne csak beszélj az állatorvossal, hanem vigyétek is el, olyan helyre, ahol ultrahang is van.

Az biztató, hogy eszegetett és mosakodott, de a legyek az nem jó jel, lehet, hogy érzik belőle a vér szagát.

2017. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is ilyesmire gondolok, vagy hogy kutya kapta el...

Az elsőnek: nem olyan egyszerű ez, mellesleg nagyon sok macskám van, falun élünk, ha mindegyikkel orvoshoz futkoznank apró gondokért, akkor a gatyánk rámenne... De ez nem azt jelenti, hogy leszarom vagy nem sajnálom, mert teljesen kivagyok es folyton figyelem hogy mivan vele.


Másodiknak: természetes, nem csak beszélni akarunk vele, hanem kihívni. Nagyon sajnálom szegényt, de nem tudok jelenleg mit csinálni azon kívül, hogy etetni próbálom. Szerenécsre mondom elfogadott pár falatot, jóízűen megette, sőt, mikor megsimogattam, morgott (mindig morog ha evés közben simizem). Szépen le is mosta magát, már nem jön rá csak 1-2 légy. Gondolom sebe miatt... Most a többi cicával ücsörög. Egyébként felmászott a kút tetejére is (az is kedvelt helye), remélem ez annak a jele, hogy nincs hatalmas gond...

2017. szept. 27. 19:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mit mondott az orvos!
2017. szept. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképp...
2017. szept. 27. 19:23
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A többiek már leírták. Reméljük rendben lesz.

De egy apró részlet nem hagy nyugodni... Ugye tudod, hogy a macskák laktózérzékenyek, ezért nem szabad nekik tejet adni?

2017. szept. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát, én nem tudom... Itt meg az összes macskás ismerősömnél tejet esznek a macskák, es nincs semmi bajuk... Persze én is hallottam ezt a laktóz dolgot, nem tudom, mi lehet az igazság.
2017. szept. 27. 20:15
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben lesz a cicád, amíg mosakodnak addig általában nincs nagy baj.

Én úgy tudom, hogy kölyökkorban lehet adni még tehéntejet, vizezett tejet, felnőttkorban tényleg nem a legjobb.

2017. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az igazság az, hogy tényleg laktózérzékenyek. Van kivétel, de nem jó szokás, az ilyeneket csak falusi bölcs h*lyeségnek hívom. A macskáknak nincs is szükségük a tejre. Jobb, ha nem adunk nekik, de ha nincs tőle baja, akkor kaphat persze, de teljesen felesleges, akkor már inkább vizet igyon.

Az én macskám például pár kortytól is rosszul van. Főleg olyan macskának nem ajánlatos adni, amelyikről nem tudni, érzékeny-e rá.

2017. szept. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én sem adok ettől függetlenül kölyökkorban. Viszont tej lebontó enzimeknek még kell lennie az első hónapokban mivel szopik, ezért tudom elfogadni aki ad.
2017. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!