Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy 2 éves lány kutya mellé...

Egy 2 éves lány kutya mellé fiú vagy lány kiscicát vigyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lesz egy kiscicám viszont nem tudom, hogy fiú vagy lány legyen. Gondoltam ha lány, akkor jobban kijönne a szintén lánnyal. Ezzel ellentétben múltkor azt mondták nekem, hogy fiú macsekot válasszak, ugyanis az nem olyan pofátlan, barátságosabb, és lustább (pl nem mászik fel az asztalra)... Ezért kérném a segítségeteket, mi a véleményetek?

Köszi! :)



2017. szept. 28. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Hát, szerintem teljesen mindegy a leendő cicád neme.

Egy kandúrom és egy nőstény macskám van. Minden macska "pofátlan", ilyenek a macskák :). Mindkettő barátságos, mindkettő felmegy az asztalra ha nem vagyok ott. Mindkettőnek vannak őrült hiperaktív napjai, néha meg egész nap alszanak összebújva.

A kutyával (kan) a nőstény cica jobban kijön, de ő egyébként is barátkozós minden állattal, szerintem csupán a személyisége, s nem a neme miatt van ez így.

2017. szept. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Várom a további hozzászólásokat.

2017. szept. 28. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a szempontból teljesen mindegy a macska neme. Az sem biztos, hogy ki fognak jönni egymással, kérdés, hogy a kutyád macskabarát-e, és a macska meg tudja-e majd szokni a kutyát. Minden macska egyéniség, tehát nem lehet így megmondani, hogy a nőstények pofátlanok, a kandúrok meg lusták.

Másik szempontból, a saját érdekedet kéne inkább nézni. Tervezet-e ivartalanítani a macskát? Én nagyon javaslom, mert a kandúrok jelölgetnek, a nőstények pedig tüzeléskor szinte végig ordítanak, és nem tudsz velük mit kezdeni, és a felesleges szaporulat is elkerülhető vele, betegségekről (pl. emlőrák) nem is beszélve.


Tudod, hogyan kell majd összeszoktatni őket, vagy adjak részletes tanácsot?

2017. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Persze akár fiú akár lány lesz, az ivartalanítás meg fog történni. Azért nem vagyok felelőtlen... Végül úgy döntöttem majd kiválasztom aki szimpatikus, és majd kiderül a neme.

Olvasgattam sokfelé az összeszoktatásról, viszont szívesen meghallgatnám a verziódat :) Holnap érkezik a kicica. A cica jól ki fog jönni a kutyával mert születése óta kutya van mellette, itt az én kutyám viselkedése lesz kérdéses, viszont ahogy ismerem nem lesz gond ha már megenyhül.

Írhatsz itt vagy akár privátban, köszi! :)

2017. szept. 29. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Az szuper, ha a cica már látott kutyát, és megszokta, annál könnyebb lesz a szoktatás. :)


Nos, mivel a cicusnak nem csak a kutyát kell megszoknia, hanem az új helyet, titeket is, ami a macskák számára elég stresszes szokott lenni, így azt ajánlom, (nem tudom, kinti, benti, vagy kinti-benti cica lesz), legalább egy hétig legyen bent mindenképp a házban, lehetőleg a kutyustól elzárva, csak a biztonság kedvéért, és azért, hogy a saját tempójában, nyugodt környezetben fedezze fel az új otthonát.

Ha ez megvan, nem fél, megszokta a helyet, téged is, eszik, iszik, minden normális, akkor jöhet a kutya. Ha nem sietős a dolog, először elég egymás szagát megmutatni a másiknak, ez lehet egy rongy, vagy zsepi segítségével. A cica pofiját, vagy fenekét kicsit megdörzsölöd vele, kutyusnak szintén a fenekét, és odarakod a másiknak. Ez még a cica beszokása alatt is megtörténhet, nem baj, ha már akkor érzi, a lényeg csak, hogy nyugodt helye legyen először. :) Ha a kutyus még nem látott cicát, vagy előzőleg esetleg ugatta, kergette, stb. őket, akkor én mindenképpen pórázon fognám a kutyát, és távolról bemutatni őket egymásnak. Az jó jel, ha a cica magától közelít, se semmiképp sem a kutya menjen oda hozzá, mert a cica megijedhet, a kutya bevadulhat. Ilyenkor mindketten kiszámíthatatlanok, úgyhogy bármi apró aggasztó jel van, különítsd el őket újra. Ezt a találkozósdit lehet naponta ismételgetni, egyre többször, tovább, közelebbről, idővel póráz nélkül. Ha a kutya elbizonytalanodik, megdicsérheted, jutalomfalat, stb, ha pedig agresszíven, tolakodóan viselkedik, le kell szidni, mert még akkor is durva lehet, ha egyébként csak játszani szeretne. Ha megszokták egymás közelségét, kaphatnak együtt enni is, bár ez nem hiszem, hogy annyira fontos, ahogy jónak látod. :)


Természetesen lehet benne módosítani, ha gyorsabban halad a szoktatás, nem kell annyit várni, lehet a tempón változtatni, ez rajtuk múlik, de mindig a cica jelzéseit figyeld, ha fél, ne erőltess semmit, és fontos, hogy mindig legyen egy szabad menekülési útvonal számára, egy kis zug, vagy magad hely, ahol a kutya nem fér hozzá. :)

Ha valamelyik lépés nem úgy működik, ahogy kellene, elfajulnak a dolgok, akkor vissza az előző fázisba. Türelem! :)

2017. szept. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2017. szept. 30. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!