Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hányta ki a cicám a tápot?

Miért hányta ki a cicám a tápot?

Figyelt kérdés

22 hetes, (még nagyon rövid ideig ivaros) kandúr. Oltott, féreghajtott, aktív rosszcsont. Volt egy kis hasmenéses történet, ami úgy néz ki, megoldódott (csirkeintolerancia és felborult bélflóra).

Az előbb megkapta mindkét cica a reggelit, szokásos adag a szokásos tápból. Rá 5 percre a nagy kihányta az egész tápot, egyben voltak lenyelve a szemek. Emiatt hányt volna? Illetve a kicsi nagyon falánk, ha végzett az adagjával, menne a nagyhoz, hogy egyen ő is a nagy tálából. Ez szresszelné annyira a nagyot, hogy egyben befalja a tápot? Ha külön etetném őket az megoldás lenne?

Most adjak neki egy kis adagot, vagy majd csak este?


2017. szept. 29. 06:08
 1/9 anonim válasza:
szerintem ha töbször elöfordul a következö egy két napba akkor állat orvos:( de remélem nem fog:)
2017. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Kivsinek amugy lehet kevés az étel azért akkar lopni:)nálunk egész napra ki van rakva és egész nap rá járnak
2017. szept. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Lehet csak rosz a gyomra vagy ijesmi sok folyAdék és ha nem fordul elö töbször aklor semmi baj nem lesz
2017. szept. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
cicám többször is ezt csinálta régen, állatorvoshoz jártunk sokszor de nem történt változás ( több jó orvosnál is jártunk ) . nalunk akkor történt ilyen ha sok ideig volt egyedül. ő benti cica. nem mehet ki egészségügyi okokból. ő is egészben hányta ki sokszor. több féle tápot kipróbáltunk de mindegyikkel ez volt. acana, happycat, brit care stb. szóval sokszor egyedül volt, nagy nehezen rájöttünk hogy a virágokat rágta meg. csak egy picit rágta de többet is. kiderült hogy volt olyan virág amelyik nem jó a macskának. mióta repult néhány virág azóta nincs ilyen, max egy hónapban egyszer szorgombocot hányt de ez is nagyon nagyon ritka már.
2017. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kicsit gondban vagyunk a táp mennyiséggel, mert gabonamentes és teljesen csirkementesből csak felnőtt tápot talaltam (ha tud valaki ezeknek a szempontoknak megfelelő kölyök tápot 1500 Ft/áron, ne tartsa magában). A doki a nagynak 40 grammot, a kicsinek 30-at mondott napi adagnak (a kicsi 3x10 grammot kap, a nagy 2x20-at). Viszont a kölyök tagokból 50-60 gramm is simán lehet a napi adag (ami ugye kor és súly függő). Most akkor tulajdonképpen mennyit adjak nekik?

Amúgy aktív, rosszalkodik, iszik, szóval nincs baja. Csak kihányta a komplett reggelit. :( Olyan virág nincs, ami gondot okozhatna, a lakásban levő egyetlen virágot amúgy is inkább felborogatni szeretik, nem rágcsálni. :D

2017. szept. 29. 08:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan mehet a felnőtt tápból egy kicsivel több a kismacskának is. Amúgy sajnos én is csak felnőtt tápot tudok mondani, amit az én macskáim is esznek, ezt:

[link]

Amúgy a hányás valószínűleg a habzsolás miatt volt, az enyémekkel is előfordult már, de azért figyelj rá, ha esetleg megint hányna, akkor vidd orvoshoz. A külön etetés meg szerintem jó ötlet, nekünk a három macskából egy folyamatosan enne, ha tehetné, és a másik kettő táljából is lopna, így ő külön eszik.

2017. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ők is ezt eszik. :)

Egyébként most vettem észre, hogy a nagy cseréli a fogait, mist esett ki neki az egyik alsó szemfoga.

Talaltam egy egész korrektnek tűnő etetési útmutatót, igaz, a Purizon Kitten táphoz, de tényleg elég korrektnek tűnnek a mennyiségek.

[link]

2017. szept. 29. 10:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Minnél kissebb darabokban adjad az ételt!Azért hánnyák ki,mert falánkok,és nagy darabokban esznek.Amúgy nincs semmi bajuk.
2017. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha gyorsan, rágás nélkül eszik, attól hányhat. Ha egyszerre sokat eszik, attól is.


A legjobb megoldás az lenne, ha mindig lenne kint előttük száraz táp, amiből bármikor ehetnek. Így nem kellene mindig falniuk, meg attól félni, hogy a másik cica jön és mindjárt megeszi az övét is. Ha bármikor elérhető lenne nekik az étel, akkor nem akarnának egyszerre akkora nagy mennyiséget megenni, hanem sokszor keveset ennének csak, és ez jelentősen csökkenti a hányás kockázatát, és az emésztésüknek is jobb lesz tőle.

2017. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!