Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti; cicátok is rágja a kábeleket?

Ti; cicátok is rágja a kábeleket?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos kiscicám,5 napos kora óta nevelem (anyuka cica elhagyta).bevallom őszintén el van kényeztetve rendesen...de most már nagyon mérges vagyok rá hogy rágja a telefon,tv stb.kábeleket.Hiába fújok rá,hiába szólok határozpttan mérgesen,csak rámnéz és folytatja.nagyon sok játékja is van,de leginkább a zsinórokat szereti vagy egyszerűen minket harap,karmol,irdatlan erővel :( próbáltuk elterelni a figyelmét ilyenkor játékokkal de 2 perc mulva vagy minket vagy a kábeleket harapdálja.sokat játszunk vele,de ha pl főznöm kell akkor és nem tudok foglalkozni vele akkor ezt csinálja.mit tehetnék ellene?
2017. szept. 29. 11:02
 1/8 anonim válasza:
100%

Az az oka, hogy egy 2 hónapos kiscica :) Az enyém most 10 hetes, és most kezdett el szépen játszani. Meg válaszott egy kedvenc játékot is. Bár néha még beindul és harap-karmol, de már egyre kevesebbszer. Én olyankor elhúztam a kezem, otthagytam, aztán pár perc múlva visszamentem és csak állva játszottam vele, zsinórra kötött játékkal. Sosem adom oda a kezem neki játék közben. Ha érte kapott, egy plüssmacit nyomtam a kezem és a feje közé, így a macival játszik inkább.

Nekem fél a spray-től, eleinte ráfújtam, de mostmár elég ha csak megmutatom neki, tudja, hogy abba kell hagynia.

A kábelek pedig... takard le őket, barkácsolj doboz szerűt köré. Kösd fel őket, ahol nem éri el. Cica, természetes, hogy harapdálná. A falra lehet venni ilyen műanyag sínt köré. A többit pedig sajnos cicabiztosra kell barkácsolni :)

2017. szept. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 akarkizoltan56 ***** válasza:
0%
nem
2017. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem könnyű, mert alapvetően kinti macskák, de igen, szeretik a kábeleket, zsinórokat. Amikor madzagot kötöttem egy sámlira, az überelte a számítógép kábeleit náluk. De ha benti macska lett volna, akkor azért nem bíztam volna benne, hogy nem rág szét valamit.

De inkább a legénypálmát szokta megrágni és kiborítani a cserépből... Kisállat, azok már csak ilyenek.

Szólni ritkán szólunk rá macskákra, úgysem érdekli őket, tapasztalat. Még a fizikai hatások sem zavarják őket, márpedig annál komoly limit van, hiszen nem akarjuk őket bántani. Ha abba is hagyják 5 másodpercre, mit ér az?

2017. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek, annyira egyszerű a megoldás :)

Adj neki egy saját kábelt. A mi macsekunk a fülhallgatók zsinórjait szerette megcsócsálni, nem egyet tett tönkre. Végül meguntam, fogtam egy régi, jó vastag kábelű telefonos fülest és levágtam róla mindent. Pár napot együtt játszottunk a zsinórral, végül odaadtam neki. Azóta csak azt rágcsálja, ő hál'Istennek rögtön átszokott, de ha nem is megy ilyen könnyen, némi szidással/jutalmazással fel fogja fogni, hogy mit akarsz tőle.

Ugyanezt játszottuk el a székekkel: csak a háttámlákat szerette kaparni, hát leszereltünk egyet egy régi székről és most az az ő személyes kaparója :) A többit már békén hagyja. Okosak a cicák, csak kompromisszumra kell jutni velük és mindenkinek jó lesz.

Titeket játékból harapdál, olyankor bármilyen nehéz, egyáltalán ne reagálj semmit, mint aki észre sem vette. Onnantól nem lesz izgalmas, hamar le fog szokni róla. Persze ehhez az kell, hogy te is következetes legyél, sose birkózz vele puszta kézzel.

2017. szept. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tök jókat írtak neked (bár csak részben olvastam), én csak aggódásból szólnék hozzá: az igazán nagy baj az elektromos (220 V) kábelek kapcsán van! Tehát a többiek kommentjeit gondold át, próbálkozz, de az első az legyen, hogy a 220 V vezetékeket mind kihúzod, kihúzott állapotban végigsimítod a kezeddel, hogy sérült-e valahol.


Ha igen, akkor kötelező kicserélned, mert halálos, életveszélyes!


Valamint amíg ilyen pici cica, megvan a kockázata, hogy rágcsálni fogja a vezetékeket, addig egyszerre csak olyan 200 V kábelt használj bedugva a konnektorba, amelyik közelében vagy, illetve ha többen vagytok otthon, mindenki felügyeljen folyamatosan a bedugott kábelre.


Pl XY tévézik, akkor látja a tv 200 V kábelét, azt is, ha odasettenkedne a kiscica. Te meg pl épp vasalsz, akkor fél szemed a kábelen legyen.


Vagy ha bármi 200V-ra van dugva, a cica legyen bezárja egy kábelmentes helyiségbe, ha ez nem gond. Vagy ez, vagy az előbbi megoldás.


Nálunk is kerge cica volt amíg pici volt, aztán megszokta anno a lakást is, minket is, és megszelídült. Persze továbbra is játékos lett, de nem vadult már össze-vissza, kábelt se rágott. (Ex-cicánk, ezért írom múlt időben.)

2017. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!!! 4- es ez nagyon jó ötlet ,adok neki egy fülhallgatót ! :)
2017. szept. 29. 14:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert! :)
2017. szept. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az en cicám is mindent osszerag:'(
2017. okt. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!