Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben jobb a szilikonos/szilik...

Miben jobb a szilikonos/szilikátos alom, mint a hagyományos bentonit?

Figyelt kérdés
Mi csomósodó bentonitot használunk, de váltani szeretnék másfélére. A szilikonosból és a hasonlókból is létezik csomósodós?

2017. szept. 29. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Abból nem kell csomósodót venni sőt. Mi azt használunk, csak a kakát kell kiszedni, és hetente teljes csere. Nem olcsó, de kényelmesebb. Arra kell figyelni, hogy a macsek ne zabálja.
2017. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hú, hát ha ilyen gyakran kell cserélni, akkor az nekem nem lesz jó. Miért kényelmesebb akkor?


A mostanival úgy van, hogy betöltök a tálcába 10 kg almot, és naponta 1-szer kiszedem a pisit, kakát. Kb. több hónap múlva fogy csak el annyira az alom, hogy már után kell tölteni.

2017. szept. 30. 00:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb 4liter almot öntök ki egy alkalommal, kakit kiszedem, átkeverem. Kb 3-4 hét után cserélem az egészet. Kevésbé szagos, mint a sima alom, nem saras stb és mindig szárazok a kristályok.

Szerintem olcsóbb is mint a másik, mert azt hetente borigathattam ki a szag miatt.

2017. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A szilikát kristályok felszivnak minden nedvességet, így egyáltalán nincsenek pisi csomók, se szag. Az én macskám ettől függetlenül nem szerette, mert furán ropogott ahogy rálépett, ő meg ásni szeret benne.


Tele hugyozott minden sarkot a lakásban, így kénytelen voltam passzolni ezt a dolgot. Tény, hogy fényévekkel kényelmesebb volt a takarítása a simához képest, de alom kérdésben a macska dönt, nem te. :D

2017. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!