Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Miben jobb a szilikonos/szilikátos alom, mint a hagyományos bentonit?

Mi csomósodó bentonitot használunk, de váltani szeretnék másfélére. A szilikonosból és a hasonlókból is létezik csomósodós?

Keress kérdéseket hasonló témákban: macska, alom, bentonit, szilikon, szilikát, csomósodó

09-29 17:17  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Abból nem kell csomósodót venni sőt. Mi azt használunk, csak a kakát kell kiszedni, és hetente teljes csere. Nem olcsó, de kényelmesebb. Arra kell figyelni, hogy a macsek ne zabálja.

A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 09-29 23:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Hú, hát ha ilyen gyakran kell cserélni, akkor az nekem nem lesz jó. Miért kényelmesebb akkor?

A mostanival úgy van, hogy betöltök a tálcába 10 kg almot, és naponta 1-szer kiszedem a pisit, kakát. Kb. több hónap múlva fogy csak el annyira az alom, hogy már után kell tölteni.

# 2/4Időpont 09-30 00:31 Privát üzenet
Kb 4liter almot öntök ki egy alkalommal, kakit kiszedem, átkeverem. Kb 3-4 hét után cserélem az egészet. Kevésbé szagos, mint a sima alom, nem saras stb és mindig szárazok a kristályok.
Szerintem olcsóbb is mint a másik, mert azt hetente borigathattam ki a szag miatt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 09-30 17:46 Privát üzenet
A szilikát kristályok felszivnak minden nedvességet, így egyáltalán nincsenek pisi csomók, se szag. Az én macskám ettől függetlenül nem szerette, mert furán ropogott ahogy rálépett, ő meg ásni szeret benne.

Tele hugyozott minden sarkot a lakásban, így kénytelen voltam passzolni ezt a dolgot. Tény, hogy fényévekkel kényelmesebb volt a takarítása a simához képest, de alom kérdésben a macska dönt, nem te. :D

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 10-02 14:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen cica wctek van? (fedett vagy hagyományos)
Miért teszi tönkre a macskám az 5 kilos almot 3 nap alatt? (Bentonit ill. ásványi alapú alomról van szó; nem szilikonos)
A ti cicáitok milyen alomba vécéznek?
Hagyományos házimacska szőrét levágják a cicakozmetikában?
Nektek is az a tapasztalatotok, hogy a "hagyományos", általában kint tartott szürkemacskák jóval barátságosabbak, mint a lakásban tartott hosszú szőrű szobacicák?
Ti tudtok orszagos, hazi elo (nem netes) cica szepseg, hagyomanyos versenyt?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu