Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen csendesek a cicáink?

Miért ilyen csendesek a cicáink?

Figyelt kérdés

2 cicánk van, 5 hónaposak és még alig hallottam a hangjukat. Az egyiküknek mondjuk régebben az volt a hobbija, hogy felmászott a fákra az udvarunkon, aztán sírdogált, hogy nem tud lejönni, na akkor hallottam nyávogni, de azon kívül még szinte sosem. Vagyis amikor kaját viszek nekik és meglátja a kezemben a zacskót, akkor néha, nagyon ritkán nyávog egyet, de ennyi. A másik macska viszont még nála is csendesebb, őt konkrétan egy db kis nyávogás erejéig hallottam, mióta nálunk lakik, azt is akkor csinálta, amikor egyszer megfürdettük.

Azért merült fel amúgy bennem a kérdés, mert ma néztem youtube-on ilyen videókat, amikben úgy nyávogtak a cicák, mintha emberi nyelven beszélnének :D És fura volt, hogy azok a macskák ennyit nyávognak egy huzamban, mintha tényleg beszélgetnének a gazdájukkal. Mi is szoktunk amúgy a mi cicáinkhoz beszélgetni, a neveikre már hallgatnak is, valamint az első cica érti a gyere szót, ha mondom neki, hogy "Gyere XY-ka", akkor idejön, de mást nem értenek és nem is igazán reagálnak, ha beszélünk mondjuk hozzájuk, főleg nem "válaszolnak". Szerintetek baj, hogy nem szoktak nyávogni? Mi az oka ennek? A ti macskáitok milyen gyakran nyávognak?


2017. szept. 30. 00:33
 1/6 TR75 ***** válasza:
100%

A macskák is egyéniségek. Vannak szószátyár macsekok is, és olyanok is, akik szóra sem méltatnak senkit és semmit :-D

És még fajtától is függ, hogy mennyit nyávognak.

2017. szept. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2017. szept. 30. 02:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több cicám is van. Mindenféle "jellemű".Van amelyik folyton nyávog,van amelyik nem is nyávog, hanem folyton berreg, van amelyik egy mélyet "mauzik" és kész, de van köztük ilyen is mint a tied, hogy azt sem tudom, ha egyet nyávogna, milyen lenne a hangja, mert bár már 5 éves, de sose myávog.De olyan is van köztük, amelyikhez ha nem szólok, rá se nézek, ő kérdez, még a fejét is úgy mozdítja, mintha azt kérdezné: Mi van?Vele totál lehet "beszélgetni", mondok neki valamit, válaszol, újra én, megint mond valamit. Nagyon aranyos, gondolom ilyesmi hiányzik neked.

De ehhez több cicát kell tartani, hogy többféle egyéniség legyen benne.Én nem ezért tartok többet, hanem mert vannak lelketlen, gondatlan "emberek", befogadtam utcáról, megmentettem rossz helyről, stb.

2017. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt hallottam, hogy a cica személyiségén (és fajtáján) felül az is számít, hogy mennyit beszélsz hozzá. A macskák egymás között nemigen nyávognak, ezt szinte csak az embereknek tartogatják. Minél többet beszélgetsz a cicával, annál többet kommunikál ő is veled.


Én mindig beszéltem hozzájuk, és ők is dumálnak velem. Az egyik cicám mindig máshhogy nyávog, ha pl örül, ki akar menni, éhes, fogott valamit, be akar jönni. Ha éhesen nyávog, mindig megkérdezem, hogy 'ééhes vagy?' És akkor legtöbbször helyeselően nyávog, vagy hogy is mondjam. így három éves korára nagyon szépen megtanultuk megérteni egymást, rendesen beszélgetünk :D

A másik cicám egy picit szerintem dili. Ő össze-vissza nyiffog ha akar valamit, ha nem. Ő is már 1,5 éves, változni már olyan sokat nem fog.


Beszélgess velük sokat, idővel még beszédessé válhatnak. A fent említett első cicám is 8 hónapos kora körül kezdett igazán kommunikatív lenni ilyen módon. De ha csendes cicák maradnak, természetesen az sem baj.

2017. szept. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm macskája mindíg nyávogott, aztán valahogy csendben maradt. Kiderült, hogy gégefedő gyulladása van. De mint írtam, az a macska előtte folyton nyávogott, itt szerintem arról van szó, hogy csendes típus mindkettő
2017. szept. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lakásban tartott cicák általában többet nyávognak. A nyávogás csak az embernek szól, egymás között inkább testbeszéddel, vagy olykor kis murrantó hangokkal értekeznek.

Ha együtt laksz egy cicával, sokkal mélyebb a kötődés, így gyakrabban beszél hozzád. De a személyiségétől is függ.

2017. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!