Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg igazak a babonák a...

Tényleg igazak a babonák a fekete macskákkal?

Figyelt kérdés

A szomszéd néni nemrég meghalt és a fekete macskája átköltözött hozzám de nek látom jelét hogy sátáni macska lenne? :D

Nem is hiszek ebben de kíváncsi vagyok a véleményetekre.



#állat #macska #ezotéria #fekete macska #szomszéd macskája mindig feketébb
2017. okt. 4. 12:04
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Maga a babona szó jelentése is magyarázatot ad erre.

Babona: téves hiedelem, amely félelmen vagy tudatlanságon alapul és nem felel meg a tudomány ismert törvényeinek, illetve annak, amit általánosan igaznak fogad el egy adott társadalom.

Persze a menthetetlenül buta embereknek ezt nehéz megmagyarázni.

2017. okt. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy igaz.

Még a sötét középkorból maradt meg ez a babona, a boszorkányüldözések idejéből. Nem csak az embereket, de a macskákat is tömegesen pusztították. A macskák szeme "világít" a sötétben, így az ördög szolgáivá lettek ők is kikiáltva (Fekete macska esetén meg a macska maga nem is látszik az éjszakában, csak egy fénylő szempár). A macskák hiánya miatt pedig elszaporodtak a rágcsálók, így az azok okozta betegségek is pl a pestis. A szörnyű halálos járványt isten büntetéseként fogták fel, így méginkább igyekeztek az 'eretnek' embereket és persze a cicceket is eltenni láb alól, aminek következtében a jarvány mégnagyobb méreteket öltött.

Röviden, velősen ennyi.

2017. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Szomszéd néni meghalt, volt egy macskája. Átköltözött hozzád, azaz a legközelebbi házhoz, mert most már nincs aki etesse.


Adj neki enni, tegyél ki vizet, de tejet ne adj neki, mert az is ugyanolyan falusi bölcs hülyeség, mint a fekete macskás babonák, hogy a macskának tejet kell adni. Nem, nem kell, nem is ajánlott, mert a legtöbb macska laktózérzékeny.

2017. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Tejet eszekbe sincs adni tudom hogy nem szeretik a cicusok :))

Mindenkinek ment a zöld :)

2017. okt. 4. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:
58%
Ne higgy az előttem szólóknak! A szomszéd néni is azért halt meg, mert volt egy fekete macskája. Jaj minden fekete macska tulajdonosnak, halálok halálával lakol valamennyi! :-))
2017. okt. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Imádom a fekete macskákat, és vicces, mikro egy babonás meber jön hozzám vendégségbe.

Szegény akut szívrohamot kap Lunától :D

2017. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 4. és 5. netkek is köszi a választ ment a zöld :)
2017. okt. 5. 20:09
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Fogadd be szegény cicát, nekem több fekete cicám is van, semmi baj velük, a babona velük kapcsolatban hülyeség.

Szeresd a gazdája helyett is, gondozd.Szeretetével meg fogja hálálni.Ha nem tudod vállalni, akkor se hagyd magára, állatmenhelyeknek szólj, valamelyik befogadja.

2017. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
nekem 4 fekete cicám van és még mindig élek és siker élményeim is vannak ennyit a fekete macska babonáról
2017. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszi a választ kedves utolsó, ment a zöld!
2017. dec. 27. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!