Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire elítélendő, hogy egy...

Mennyire elítélendő, hogy egy beteg állatot nem fogadtam örökbe?

Figyelt kérdés
Menhelyi volt, a elhoztuk barátkozni próbaidőre, de olyan probléma derült ki pár nap alatt, hogy visszavittük.
2017. okt. 5. 10:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire. A menhelynek kellett volna téjékoztatni a betegségről. Persze lehet, hogy ők sem tudták, de valószínűbb, hogy elhallgatták. Sajnos ez elég gyakori.

Állat befogadásánal (és itt a vétel is beleszámít) mindíg az a leglényegesebb, hogy életmódunkhoz, habitusunkhoz passzoló állatot válasszunk. Ha ebbe a betegség, vagy egy bizonyos betegség nem fér bele, akkor nem kell vállalni.

2017. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%
NEM ELITÉLENDŐ! A kinti cicánk az állatorvosi asztalon halt meg!Fontosabb volt az orvosnak előbb legombolni tőlem az istentelenül nagy összeget az elsősegély nyújtása helyett,holott ezt kifejezetten kértem!Nagyon érdekes az állatvédelem keretén belül nem található meg azok az állatorvosok akik INGYENES munkadíjjal gyógyítanák azokat az állatokat akiket örôkbe fogadtak! Az örökbefogadás nem más mint az orvosoknak plusz jövedelem!
2017. okt. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Egyáltalán nem elítélendő, a menhelyesek nem szóltak, nem a te hibád.
2017. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Mi volt a baja? Nekem pl nem lett volna szívem visszavinni, onnantól, hovy kihoztam és örökbefogadtam, az én kutyám. A saját kutyám ellátásáról pedig én gondoskodom, én vállaltam érte felelősséget. De ha pl olyan baja van, aminek a kezelése magyon drága és ezt ti nem tudnátok neki biztosítani, akkor megértem. Mondjuk én ilyen esteben is kitaláltam volna valamit.

#2-es. Attól, hogy a te állatod örökbefogadott még egyik állatorvos sem fogja ingyen kezelni, ez nem így működik, nem tudom hogy gondoltad.

2017. okt. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Úgy gondoltam,hogy az orvosok az állatvédelem keretén belül gyógyítanák az örökbe fogadott állatokat! Csak a munkadíj volna ingyenes,a gyógyszert,injekciót azt ki kell fizetni. MIÉRT csak a kóbór állatokat védik ahol a kutya nem szól vissza,hogy kapott-e enni vagy helyhiány örökbe vevő személy hiányában elaltatják a befogása után néhány nappal ha lekönyvelték rá azt is amit sose fog megkapni. Azt gondolom az örökbefogadó személy nem kap semmit azért mert figyel,eteti,vigyáz az állatra!!
2017. okt. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Már miért kapna bármit is? Konkrétan kötelessége ellátni a tulajdonában lévő állatot. Teljesen mindegy, hogy az hogyan került hozzá. Ha az ember magához akar venni egy állatot, akkor eldönti, hogy törzskönyves fajtatiszta kutyát szeretne e vagy pedig örökbefogad e. (Szapis kutyákról most nem beszélek). Abszolúlte nem lenne reális, hogy az állatvédő szervezetek az így is kevés támogatásokból és saját pénzből összeszedett pénzüket arra fordítsák, hogy már gazdás kutyák/macskák ellátására fordítsák. Az állattartás felelősségel jár, ebbe beletartozik az is, hogy ha nincs pénzem rá, akkor nem tartok állatot. Az állatorvosi rendelők működésével pedig szerintem nem vagy tisztában. Ezek magánvállalkozások. Fizetnek a hely bérléséért (ha nem saját tulajdon az épület), gyógyszerekért, rengeteg eszközért (steril vatta, különböző méretű vecskendők/tűk, műtéti bemosakodók, fertőtlenítők, ködszerek,varrófonalak,stb.)ezek százezres tetelek havonta, egy ultrahag, röntgen milliós tétel. Plusz még persze az alkalmazottak bére. Ha minden örölbefogadó csak a gyógyszerek árát térítené vissza akkor kb 3 hónapon belül menne csődbe a rendelő.

Mindem amit kapsz egy örölbefogadott állat után, az az a tudat, hogy így 2 eletet mentettél meg, az örökbefogadott kutyának te leszel a mindene és életreszóló boldogságot biztosítasz neki. Számomra ennél több nem is kéne.

2017. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2-es: ha valaki örökbefogad egy állatot, az az ő döntése. Ennek a költségét neki kell vállalnia, és nem egy vadidegennek, akit még sose látott (állatorvos). Nekem is volt örökbefogadott kutyám, műteni kellett a szemét. De eszembe se jutott azt mondani az állatorvosnak, hogy bocs, de dogozz ingyen. Pedig nem volt olcsó mulatság.
2017. okt. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért én annyira nem sajnálom az állatorvosokat, akik rommá keresik magukat. Egyiknek is, másiknak is elég szép vityillója van.

Sosem jutott eszembe, hogy ingyen kéne, de szép pénzeket elkérnek.

A kettes egyébként azt is sérelmezte, hogy az állatorvos előbb számlázott, pénzezett, majd utána nyújtott első (inkább másod) segélyt a cicának, és nem ártott volna, ha fordítva csinálja. Mondjuk ez tényleg nem hátrány. Ha kimegy a mentő valakihez, aki épp rosszul van, előbb locsolják fel, és csak utána keresik az iratait.

2017. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló voltam. A pontlehúzósnak szeretném elmondani.Ugye a kérdező azért vitte vissza az állatot mert anyagilag nem bírja!Ugye ha az állatorvos 5 azaz öt Km-ért 20 000 azaz húszezer forintot kér és ehhez a munkadíj,gyógyszer esetleg injekció (egyszeri v rendszeres) akkor a minimál bérből nem utazási bérletet veszel amivel te is munkát végzel?! Dugd a fejedet úgy a homokba,hogy többet ne kerülj elő,hiszen te egy fizetett provokátor vagy!
2017. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó te miről beszélsz? Fogalmazd át kérlek mert nem értem miről írsz.
2017. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!