Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásba macska/kutya?

Lakásba macska/kutya?

Figyelt kérdés
Imádom a mopszokat is és a ragdollokat is. Mindkettő lustább típus. Kertesházban élek és nagyon szeretnék egy kis társat magam mellé viszont van egy fóbiám (vagy nevezhetitek másnak is). Együtt szeretnék majd aludni az adott állatkával viszont a kuytánál állandóan arra gondolnék, hogy a séta során miben hempergett, meg mikhez dörgölőzött , meg egész nap a kertben hempergett és úgy nem szivesen engedném be az ágyba, meg ámblokk a lakásban fel a bútorokra. Ezért gondoltam, hogy jobb választás lenne a macska, mert az csak a lakásban van, max kimegy nézelődni a kertbe...de szóljatok ha tévedek és írjátok le a véleményeteket. Sokat segítene:)
2017. okt. 5. 19:59
 1/8 anonim ***** válasza:

macska!

tisztább állat annyival,hogy szörét maga tisztitsa, és nem hempereg mindenütt.

amugy talán a kutyákat szeretem jobban, mopszot véletlen sem vennék, inkább egy tacskó, lablador...

de a te esetedben macska lenne az okosabb választás

2017. okt. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a macska kijárhat ő is belehempereghet/dörgölőzhet akármibe. Ráadásul veszélyes kiengedni, mert elcsavarognak, főleg, ha nem ivartalanítottak a macskák.

Ha a kutyád belehempereg valamibe, értelemszerű, hogy megfürdeted, lemosod, így tiszta lesz.

Ezáltal aludhat veled az ágyba.

(Az más kérdés, hogy nálam állat ágyba elvi okokból sem mehet...)

2017. okt. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A kerten kívül sehova sem engedném, hülye az aki egy ilyen drága macskához nem csináltat macska biztos kerítést

A kutyát nem lehet minden ilyen alkalommal megfürdetni, tudtommal a gyakori fürdetés káros

2017. okt. 5. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:

A macska alapvetően tisztább állat, plusz nem nyálaz össze, nem horkol. Az is tény, hogy a legtisztább kutyának is van egy jellegzetes kutyaszaga, míg egy egészséges macska kvázi szagtalan. A kutya tényleg hajlamosabb mindenféle trutyit felhordani a bútorokra, bár egy kistestű, rövidszőrű kutya azért nem elviselhetetlen mértékben. Kutyánál, macskánál is fontos, hogy gyakran átkeféld, a mopsznak hiába rövid a szőre, azért hullik rendesen, a ragdollnál meg magától értetődő. A hosszúszőrű macska hátránya, hogy időnként előfordulnak "kakibalesetek", és az ugye elég kellemetlen, ha egy ilyen után bemászik az ágyba.

A kutyatartás összességében véve több macerával jár, több elfoglaltságot jelent. Ha egy ágyban alvós, tiszta, nyugodt kis állatkát szeretnél, akkor inkább egy ragdoll való neked.

2017. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valóban jobb választás lenne egy cica. Minden tekintetben tisztább állat, ha meg max. a kertbe megy ki (zárt kifutóba), akkor pláne nem lesz koszos.
2017. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is egy macska lenne számodra ideális.

Ha nem viszed kiállításra a cicát (gondolom nem), akkor érdemes a hátsója körül rövidebbre vágni a szőrt a fenntebb valaki által említett esetleges balesetek miatt. Bár nem gyakori, de előfordulhat hosszúszőrűeknél.

Egy mindig tiszta alom mellett tiszta marad a cica is. Meg ugye saras, latyakos időben ne engedd ki a szabadba. Én a "cicabiztos" kerítésben nem bíznék annyira. Ajánlom, hogy inkább egy szép kis kifutót építs neki. De persze a te döntésed :)

2017. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Macskát vennék de nem merném kiengedni.

Ha valami büdöset érez ösztönszerűen belehempereg. Itthon a papucsokkal csinálja.

Ha a kertbe kiengeded már kelleni fog a kinti és veszettség elleni oltásokat is beadatni. Megehet valami mérgező növényt vagy bármit, megsérülhet, elkóborolhat stb.

Szerintem egyszerűbb ha nem engeded ki egyáltalán. Így biztosan mindig tiszta lesz és nem is kell fürdetni amit a 99%uk utál. Én is együtt alszom a macskámmal, nem vagyunk betegek, ő a kakijához se nyúlna hozzá, inkább a falat kaparja az alom helyett.

2017. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sok hasznos válasz érkezett, köszönöm szépen. Sokat segítettetek.:)
2017. okt. 7. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!