Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a cicát,...

Hogyan vegyem rá a cicát, hogy bebújjon melegebb helyre? Most egy fűtetlen fa fészerben van éjszakára, pléd, takaró van alatta, de csináltam neki egy kis kuckót is és oda nem akar bemenni.

Figyelt kérdés

Befogadtam egy lánycicát, csak kint tudom őt tartani sajnos, de van egy fa fészerünk, oda raktunk neki takarókat, el is emeltem a helyét a földről, mert azt hallottam, az fontos, mert alulról nagyon tud jönni a hideg. Viszont csináltam neki dobozból is egy kis kuckót, hármat raktam egymásba, hogy minél szigeteltebb legyen, takarót tettem bele és pont megfelelő a mérete is, nem túl nagy, így a teste melegével, meg a leheletével fel tudná valamennyire melegíteni. Bőven elfér benne, úgyhogy szerintem, nem ez lehet a baj... Egyszer már bele ment picit, de éjszaka mégis mellette aludt. :( Az előző "gazdái" elvileg dobozban szállították őt, egyik helyről a másikra, lehet, hogy ezért fél tőle?

Akarnánk majd neki csinálni egy rendes házikót is, fából, szigetelve, de ha már ebbe sem megy bele, abba vajon bele fog.. :/?

Szerintem, most már nagyon hidegek az éjszakák, legalább is, én úgy veszem észre, hogy hideg van ott kint, amikor kimegyek hozzá.

Köszönöm előre is!


2017. okt. 6. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha fázik, keres magának olyan helyet ami kellemes lesz neki, ne aggódf túl.
2017. okt. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj. A kinti cicák eleve olyan téli bundát növesztenek, ami még a fagyokban is megvédi őket. A fészerben fedett, védett helyen van, és még nincs hideg sem. Ha fázni fog, majd bebújik a dobozba.

Plusz tipp: ha tudsz, szerezz egy rakás szalmát vagy szénát. Ebbe is nagyon szeretik magukat befúrni hideg éjjeleken.

2017. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hú igen, a szalmáról pont olvastam, hogy az nagyon jó tud lenni.

2017. okt. 6. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet még nem fázik annyira,hogy bemenjen a dobozba,de egy kis kaja segíthet,hogy lelkesebben ismerkedjen vele.Mi jutifalival meg egy kis játékkal vettük rá a cicánkat,hogy befeküdjön az ágyába.Egyébként nekem is mondta egy állatvédő ismerősöm,hogy télen jobb a szalma,mert a pléd meg egyebek átnedvesednek.
2017. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hú, ezt jó tudni, köszi. :)

Én is próbálkoztam már a jutalomfalattal, volt, hogy a mancsával szedte ki a kis cseles vagy, ha egyre beljebb raktam és kénytele n volt érte beljebb menni, azonnal ki is jött, ahogy megkaparintotta.

2017. okt. 6. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha kinti cica is, az ivartalanítás nem ártana neki. Még akkor is írom ezt hogy az állatorvosi maffia lehúzza rendesen az állatvédőket e tekintetben is. vagyis nincs ingyen, de ha tényleg szereted az állatokat rászánsz annyit amiért elvégzik ezt a műtétet a cicán. Neki is jobb lesz ha a nem tervezett kismacskák meg sem születnek..
2017. okt. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de hol olvastad, hogy nincsen ivartalanítva?

Nyáron ivartalaníttattam, amikor még nem is volt az enyém, pontosan azért, amit írtál, mert már kiscicákkal jöttek ide az állítólagos gazdik és majd megszakadt a szívem, hogy végig kellett nézzem, hogy nem tudtam biztosan, hová kerülnek a picik.. :( Nem mondtak igazat, hazudoztak össze-vissza, szartak az összes macskájukra, ezt az anyacicát is csak így itt hagyták, amikor elmentek ( a volt szomszédaim).

2017. okt. 8. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!