Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 17,5 éves, beteges gyomrú...

A 17,5 éves, beteges gyomrú és belű macskámnak merjek féreghajtót adni? És milyet?

Figyelt kérdés

Pici kori betegsége miatt nagyon érzékeny az emésztőrendszere. Egész életében jellemző volt rá a rossz evés, a hányás (különösen a száraz tápnál)

Mostanában előfordul, hogy napokig nem eszik, gubbaszt, 2 deka az egész macska csont és bőrre fogyott. Csak az arcát mossa, a "ruhája" nagyon pamacsos.

Utána feltámad, dorombol, dörgölődzik, beszélget, a kertben - ahonnan nem tud, de nem is akar kimenni - hempergőzik, vadászik a semmire, láthatóan jól van.

Most is éppen kint szervezkedik, időnként bejön, eszik két borsónyit, alszik egy sort, majd megint kimegy.

Mi nem adunk már régóta neki nyers csirkehúst, mert nem kéri, kint nem tudom mit tudott volna megenni amitől férges lenne (egeret, vagy ilyesmit nem eszik) de hátha.

Meg merjem próbálni?


2017. okt. 7. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
A férgességhez nem kell hogy férges egeret egyen- elég ha olyan helyen jár ahol fertőzött jószág székletével találkozik. Amúgy az alapján amit leírtál, valószínű hogy súlyos féregfertőzése van. Vidd el állatorvoshoz azt javaslom, pár ezer forintos tétel az egész- viszont a cicád egészségéért nagyon sokat tehetsz. Az én Macsikám is iilyen állapotba került egyszer, (mint kiderült neki kevés a háromhavontai féreghajtás) és csaknem belehalt. Lefogyott, hasmenős lett, nem akart enni. Mióta sűrűbben megcsináljuk a féreghajtást nála- orvosi javaslatra- jó a súlya, energikus, a hasmenések elmaradtak, és normálisan eszik :) Ráadásul azóta nem beteges, még csak meg se fázott, pedig előtte sokszor. Nagyon megéri azt a pár száz forintot hogy ne szenvedjen. :)
2017. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Elvinném a maccsot megmutatnám egy állatorvosnak. A férgek meglehetősen veszélyesek lehetnek. (Akár rád is)
2017. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Mindenképpen adj neki féreghajtót mert pont azert van ilyen rossz állapotban mert férges , beteg . Kepzeld ha te lennél beteg , férges , és gondolkodnának h kezeljenek vagy nem . Gondolom nem szeretnéd h szétegyenek a fergek belulröl.

En is adtam a kutyamnak mert beteg volt. Minden honapban kell egyszer adni megelözeskeppen is.

2017. okt. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Tisztességgel hordjuk az állatainkat orvoshoz, bár nem vagyunk gazdag emberek.

Tavaly a másik cicánknak volt szüksége allergia vizsgálatok sorozatára, ami a 3 hónapos kímélő étrendjével együtt közel 100ezerbe került. Idén tavasszal a kutyánkat műtötték Felsőgödön, (tőlünk 100 km-re), ami szerintem Magyarország legjobb állatsebészete, mindennel együtt 160ezerbe került.

Ezért is maradtak el idén dolgok nekünk, amik be lettek tervezve.

Szóval, nem a spórolás motivál, hanem mert nem tudtam, hogy az ilyen öreg és rozoga macskát merjem e kitenni a féreghajtással járó hasmenésnek, amikor nagy valószínűséggel nem is férges. (4 hónapja volt féreg hajtva egyébként)

De meggyőztetek, hétfőn elvisszük valami komolyabb helyre, mert az itteni (falusi) állatorvos nem áll a helyzet magaslatán, amit sajnos keserves tapasztalataink bizonyítanak.

2017. okt. 7. 14:08
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk is ez a helyzet az állatorvossal, ezért is járunk be a városba :( Az itteni semmit se tett a macskámért. Pedig a féregajtó három hét alatt helyretette a dolgokat nála. Azóta se engedem hogy a helyi állatorvos a kutyám-macskám közelébe menjen.
2017. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%
A fereghajtó nem kerül sokba. Az állatpatikában megmondják hogyan kell adagolni.. tablettánként is lehet venni par forint az egész
2017. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%
Ehhez allatorvoshoz sem kell vinni elég a patika
2017. okt. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Tablettát nem tudok neki beadni, csak nyomósat.:(
2017. okt. 7. 14:23
 9/19 A kérdező kommentje:

Mindenkivel zöldet pacsiztam, megköszönve a segítőkészséget, most "szóban" is.

Nem tudom ki járt itt lepontozni!

2017. okt. 7. 14:58
 10/19 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen kérdező, van pár nyomoronc aki ettől érzi magát valakinek...
2017. okt. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!