Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ugy 10et hapcizott a cicam,...

Ugy 10et hapcizott a cicam, miert?

Figyelt kérdés
Mondom neki gyere be erre legalabb tizszer hapcizott egymas utan, mi lehet a baja?veszelyes?
2017. okt. 7. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet megfázott.
2017. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Valami belement az orrába, és ingerli. Akár egy aprócska szőrszál mosakodáskor.
2017. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Lehet egy csont darab mert pont a kajas talja korul maszkalt a kis szoros
2017. okt. 7. 20:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Csont darab az orrában..?
2017. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet mikozben a tal korul szaglaszott belekerult az orraba, de nem ilyen 6 meteres csont darabra gondolj 😂😊
2017. okt. 7. 22:06
 6/6 anonim válasza:

Szerintem meg macskainfluenza, amit egy vírus okoz.

Nekem sok cicám volt már, az első, amelyik elkapta, hónapokig nem gyógyult meg, ezért elvittem egy állatorvoshoz. Sok injekcióval rendbehozta. Neki csak az orra folyt, tüsszögött, meg a bundája fényessége megszűnt, viszont láttam más macskáknál, hogy a szemük, orruk, szájuk csupa genny lett. Láttam is és olvastam is olyat, hogy a szemét el is vesztette az influenza miatt, egészen kicsi korban már előfordulhat sajnos.

Olvastam olyat is, hogy a nyálkahártyájuk is kisebesedhet, ami, ha meg is gyógyulhat, már nem lesz olyan, mint előtte.

Szóval az én tanácsom az lenne, hogy meg kellene mutatni egy állatorvosnak, aki valószínűleg gyógyszeres kezeléssel (injekcióval vagy tablettával, de szerintem az injekció többet ér) rendbehozná. Utána valószínűleg javasolna egy védőoltást, hogy az immunrendszere emlékezzen a vírusra. Ezután ha el is kapja, nem lesznek olyan durva tünetek, mint amit az előbb írtam. De ezt már csak gyógyult korában szabad adni neki, mert különben sokkal rosszabb állapotba kerül.

Szóval én ezt javasolnám, miután sok állatom volt már és sok idegen cica is bejött már hozzánk meg az utcán is láttam sok beteg állatot, hogy orvosnak lenne a legjobb megmutatni.

2017. okt. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!