Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éves félperzsa cicáimnak...

Fél éves félperzsa cicáimnak kórosan hullik a szőre. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban tapasztalt cicagazdik segítségét várom, de jöhet minden.

Van két cicám, mindkettő félperzsa.(házimacska és perzsa szülőktől) Az egyik teljesen házimacska jellegű, nem túl hosszú a szőre, a másik viszon inkább perzsa, gyönyörű bozontos farok, hosszú bunda.

Az a probléma, hogy a rövidebb szőrűnek másfél hete elkezdett hullani a szőre csomókban, a feje mögött és a lapockáján. Ma viszont észrevettem, hogy a másik cicánál is elkezdődött ez a folyamat, egy-két foltban hiányzik a bunda hátul a nyakán, nála alig észrevehető, de én látom.

Viszont a másik cicánál ez már annyira kóros, hogy messziről látszik hogy valami nem oké a bundájával. Ahol kilátszik a bőre ott nem sebes, nem váladékos, nem száraz, szép tiszta.

Az állatorvos vitaminhiányra gondolt, de mindegyikük kap vitamint 5 napja de semmi változás, sőt mint mondtam az egyiknek most kezd csomókban hullani.

Félig kinti cicák, de napközben többször is bejöhetnek a kazánházba. Prevital alutasakos tápot, valamint Coshida száraz kiscicatápot, és whiskas 2-12hónap-os száraz tápot kapnak felváltva. Naponta 3x esznek, reggel délben szárazat, este pedig szárazat és alutasakosat összekeverve. Arra gyanakszom, hogy valamelyik eledelre allergiásak lehetnek.

Amúgy nem látszanak betegnek, jó kedvük van, játszanak, szaladgálnak, olyanok mint voltak, csak a szőrük csúnya. Stresszhatás nem éri öket, féregtelenítve vannak. Volt fülatkájuk, de állatpatikában javasolt lapocka közé cseppenthetős szerrel kezeltem őket, azóta nincs nekik, tiszta a fülük. Már arra is gondoltam, hogy előfordulhat esetleg az, hogy másfél hónappal a cseppentés után kezd hullani a szőrük?

Kifejezetten kiscicáknak való volt az a szer is.

Vagy ezekkel a tápokkal van a baj?

Valaki tud valami tanácsot adni?



2017. okt. 10. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A tápok, amit adsz, nem megfelelőek (nézd meg a hústartalmukat: 4% körüli, a macska pedig húsevő állat).

De nem valószínű, hogy ez okozza a szőrhullást. Lehet allergia is, de lehet pl. gomba vagy másmilyen élősködő is.

2017. okt. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Whiskast felejtsd el, annyi biztos. Másik két tápot nem ismerem, de Whiskast nagyon nem adnék.

A mi cicánknak amíg tápos volt, végig hullott a szőre. A fogai is eléggé tönkrementek kb. 3 éves korára, büdös volt a szája. Most már nyersezik, és azóta mindez megszűnt. Ha a te cicáidnál hirtelen kezdődött az extrém hullás, akkor valóban vagy allergiára, vagy valami bőrfertőzésre gyanakodnék (atka, gomba). Vitamint mit kapnak? Ha van benne biotin, az okozhat először szőrhullást, mert a bunda váltását serkenti.

2017. okt. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia

nekem az előző macskám kinti volt, és ebben az időszakban neki is a nyaka hátulja meg a lapocka körül hiányzott a szőr. Ez azért volt, mert eljárt és verekedett más macskákkal.

A mostani macskám benti ivartalanított és lusta kandúr, vele már nincs ilyen probléma.


A másik probléma pedig a rühösség lehet, ekkor is foltokban szokott hiányozni az állat szőre, bár szerintem akkor kivan száradva a bőr is.

2017. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Leginkább rühes, de lehet férges is, az is okoz csomós szőrhullást.
2017. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

8 hetes koruk óta ezeket a tápokat eszik felváltva, de kaptak már Friskies és Kitekat tápot is. Akkor ezeket gelejtsem el? Mit tudnátok ajánlani helyette, aminek megfelelő a hús és tápanyagtartalma?

Az utóbbi pár napban kaptak nyers csirkemájat, valamint csirkevagdalékot.

Lehetséges, hogy most lettek allergiásak ezekre a tápokra?


Mindenképpen visszaviszem őket az orvoshoz.

Lavet bőrtápláló vitamint kapnak.

2017. okt. 10. 12:12
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy rühesek lennének, mert például a tacsinak akivel összebújva alszanak semmi baja. És a macskák sem vakaróznak többet, mint eddig.

Mint mondtam paraizta ellen is oltva vannak, tehát az is kilőve.

Viszont lehetséges, hogy tényleg a tápokkal van baj.

2017. okt. 10. 12:16
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Májat csak keveset adj nekik és ne túl gyakran. (heti max 1-2 alkalom). Az "A" vitamin túlzott felhalmozódásához vezethet, ami káros. (sertésmájat pedig egyáltalán ne).
2017. okt. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Igen, az állatorvos is mondta, hogy csak és kizárólag csirkemájat kapjanak heti 1x.

Köszönöm szépen!

2017. okt. 10. 18:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk csirkeallergia volt a gond. Kizárólag halból készült száraztápot kaptak 3 hónapig, majd royal caninra tértünk át, ebben a fehérje nem allergizál. Később kiderült, hogy kisebb mennyiségben fogyaszthatnak csirkét is, de whiskast soha, attól azonnal vakaróznak. Érdemes webshopokból cicaételt rendelni, mert olcsón minőségibb tápokhoz juthatsz, amelyeknek el tudod olvasni az összetevőit. Jobbulást a cicóknak!
2017. okt. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget! :)
2017. okt. 10. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!