Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hány összevissza a macskám?

Miért hány összevissza a macskám?

Figyelt kérdés

Nem a hányás okát kérdezem. Hanem arra vagyok kíváncsi, hogy ilyenkor miért járja be az egész szobát és csinálja mindenhova? Mikor haza jövök, 10 különböző helyen is fogad a trutyi. És ezt úgy képzeljétek el, hogy olyan helyeken is van amerre a nap folyamán egyébként soha nem is mászkálna. Amikor hányós, akkor viszont megy mindenfelé.


A másik cicám olyan ügyes volt, ő mindig az alomba végezte.



2017. okt. 10. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmetlenül érzi magát, nyugtalan, érzi, hogy hánynia kell, keresi a jobb helyzeteket, aztán valahol rájön.
2017. okt. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ha olyan sokat hány, hogy 10 különböző helyre jut, akkor valami rohadtul nincs rendben. Tudom te nem ezt kérdezted, de egyáltalán mi az, hogy "amikor hányós"? Ha hány, akkor beteg. Állatorvos.

Vagy a szőrcsomókra gondolsz esetleg?

2017. okt. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem szokott szőrcsomót hányni soha.

A féreghajtó tablettától szokott hányni, vagy ha nem rágja meg az ételt rendesen, vagy ha nagyon gyorsan eszik, néha pedig csak úgy, de olyankor csak gyomorváladékot. És ha elkap valami bacit, attól is hány, legutóbb pont amikor én hánytam, másnap ő is. :/

2017. okt. 11. 00:46
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A macska ragadozó állatt, nincsenek őrlőfogai, az ételt nem rágja meg. Ha nem darabosat hány, az azért van, mert már elkezdődött az étel megemésztése, de nem azért, mert jobban összerágta az ételt.

Valami baj lehet a picijával, ha gyakran hány. Talán nem megfelelő neki az étel, amit kap, nem tudja megemészteni.

A habzsolás is akkor és azért fordulhat elő, mert a táplálék amit kap, nem megfelelő a számára, minőségileg éhezik.


A macskák és emberek között nagyon kevés megbetegedés cserél gazdát. A veszettség, macskakarmolás betegség, toxoplazmózis stb. és természetesen az élősködők, férgek, kullancsok stb. A hányást nem tudjátok elkapni egymástól, ez véletlen egybeesés volt.


Ha a macskád kihányja a féreghajtót, az annak a jele, hogy túl erős számára a benne lévő hatóanyag. Ne add neki, konzultálj az állatorvossal a dologról. A cicád könnyen kaphat mérgezést, ha továbbra is ezt a féreghajtót kapja.

2017. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Happy Cat Sensitive gabonamentes szárazat eszik.

3 féle féreghajtót is próbáltunk már, mindre ugyanígy reagált. Azt mondták, biztos érzékeny a gyomra.

2017. okt. 11. 17:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A féreghajtót az orvos írta fel neki, vagy kisállatboltban veszitek? Mennyi idős a cica? Állatorvossal mindenképp kellenne erről konzultálni, ha még nem történt meg.


Eleget iszik a cica a száraztáp mellett? Tudom, most nagyon menő a gabonamentes táp, csakhogy abban nincs rost! Adjatok neki macskafüvet, vagy zabfüvet mellette, különben nem tudja rendesen megemészteni a táplálékát!

Ha van rá pénzetek, akkor tudom még ajánlani, hogy vegyetek probiotikus pasztát a cicának, az helyre tenné az emésztését.

2017. okt. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Amúgy többször is hánytunk egyszerre, ill. 1-1 nap eltéréssel. Ilyen véletlen nincs, főleg mivel nagyon ritkán van ilyen bajom, és a cicának is.


A baktériumok nem mindig fajspecifikusak, és minden fajnál más betegség-tüneteket okozhatnak. De ugyanolyan tünetekkel is járhatnak. De mivel ezekből sokféle variáció van, nem fognak bekerülni a macska-ember zoonózisok listájába. Egy kártékony baktérium szinte minden gazdatestben kártékonykodni fog, valamilyen módon, persze ha az immunrendszer hamarabb megállítja, akkor nem lesznek tünetek.

2017. okt. 11. 17:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám is mászkál, amikor öklendezik. Nyilván így könnyebben tud hányni. Sajnos mindig a szőnyeget találja be, sosem a járólapot! :)


Lehet, hogy az okozza a sok hányást, hogy a szőrcsomót nem tudja felöklendezni. Erre utalhat, ha csak gyomornedv jön. Ha bent marad a szőrcsomó, komoly bajt is okozhat. Mindenképp kell neki a rost, kapjon szőroldó pasztát és macskafüvet!

2017. okt. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Volt hogy orvostól vettük a féreghajtót, most rendelni szoktam. Van hogy ugyanolyat, van hogy másfélét. De a hatóanyag kb mindbe ugyanaz, a praziquantel. Amiket próbáltunk: Drontal, Milbemax, Milprazon, Aniprantel.


Nem tudom hány éves, 12 éve fogadtuk be az utcáról. De ennél nem hiszem hogy sokkal idősebb lenne.


Az orvosunk a easy pill-t javasolta, ami majdnem be is vált, aztán mégsem. Ez egy finom ízű gyurmaféle, és abba kell betenni a tablettát, a cica pedig megeszi mert finom, és nem is fog olyan rosszul reagálni így rá a gyomra, hogy burokban van a tabletta. Hát szívesen megette, odáig oké volt, de ahogy leért neki, már ki is hányta. De olyan jó íze volt, hogy megint megette, aztán megint kijött. De harmadjára már végül bent maradt neki, viszont pár órával később összehányt megint mindent. De ekkorra már feltehetőleg felszívódott a féreghajtó, mert azt nem láttam benne. Most meg még ennyire se voltunk sikeresek, tegnap előtt nem is kívánta annyira a pasztát, aztán mikor beletettem a tablettát, akkor meg kiszagolta és elmenekült. Úgyhogy maradt a torokba ledobós módszer, 2 db fél tablettával. Az egyik felet hányta csak ki e a másik lent maradt legalább, és nem is volt aztán baj.


Igen eleget iszik. Van benne rost. Krumpli és rizs van benne egyébként. Lehet hogy elnéztem és csak gluténmentes a táp. Macskafű volt, de nem érdekelte egyáltalán, hozzá se nyúlt, végül kipusztult az egész. Újat ültetni meg nem fogok, ha úgysincs értelme.


Amúgy alapjáraton nincs gondja az emésztésével, mert jó étvágya van mindig és nem gyakran hány. Csak mostanában volt egy kicsit több mint máskor.

2017. okt. 11. 17:27
 10/13 Okányi bogi válasza:
Ahol kell neki ott csinálja
2017. okt. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!